||

Przeciwskazania do stosowania kolagenu

Przeciwskazania do stosowania kolagenu

Świat popadł w obsesję piękna i wiecznej młodości. A życie nie rozpieszcza. Stres, zanieczyszczenia środowiska plus cukier wysypujący się z każdego – nawet bezcukrowego produktu. Nic więc dziwnego, że bacznie się obserwujemy. Coraz krytyczniej patrzymy w lustro mówiąc do siebie NAPRAW TO! Zmarszczki, przebarwienia, worki pod oczami. Często pierwszym pomysłem na remedium przychodzącym na do głowy jest suplementacja kolagenową. W naturalny sposób pojawiają się pytania: Co to jest kolagen oraz czy istnieją przeciwskazania do stosowania kolagenu.

Przeciwskazania do stosowania kolagenu, czyli czego się obawiać

Jakie są przeciwskazania do stosowania kolagenu? I czy w ogóle jakieś są? Tyle przecież słyszy się o kolagenie dobrego.  Suplementy kolagenowe mają dobry profil bezpieczeństwa i nie wiążą się z niepożądanymi skutkami ubocznymi.

Badania sugerują, że suplementacja kolagenem jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na poprawę zdrowia skóry i stawów. Ale, jak w przypadku każdego suplementu, najlepiej zachować ostrożność. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje suplementów, co uniemożliwia sprawdzenie, czy to co w środku pasuje do tego, co jest na etykiecie.

Co oprócz kolagenu znajdę w swoich suplementach?

Zdarza się, że producenci często łączą kolagen z innymi składnikami w suplementach. Niektóre składniki mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Zwrócić trzeba uwagę na zioła i wysoki poziom witamin w suplementach opracowanych w celu poprawy zdrowia skóry, paznokci i włosów. Na przykład składniki suplementów diety, takie jak ekstrakty ziołowe, mogą wchodzić w interakcje z powszechnie przepisywanymi lekami. Niektóre nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Co więcej, niektóre suplementy zawierające kolagen mogą również zawierać megadawki składników odżywczych, takich jak biotyna, co może zakłócać testy laboratoryjne funkcji serca i tarczycy.

Ta i inne witaminy i minerały mogą powodować problemy zdrowotne, jeśli przyjmujemy je w dużych dawkach przez długi czas. Tak więc, chociaż suplementy zawierające tylko kolagen prawdopodobnie nie wywołają żadnych skutków ubocznych, ważne jest, aby przeczytać etykiety i zrozumieć potencjalne ryzyko związane z suplementami zawierającymi kolagen w połączeniu z innymi składnikami. Jeśli zażywasz inne leki, jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów porozmawiaj z lekarzem.

Dodatkowo suplementy kolagenowe mogą powodować trawienne skutki uboczne, takie jak zgaga i wzdęcia i poczucie podobne to dyskomfortu przejedzenia się.

O ile suplementy kolagenowe wydają się być bezpieczne dla większości ludzi to sposób produkcji, pozyskiwania karogenu, przechowywania i zbogacania preparatów o witaminy i minerały powinien wzbudzać naszą czujność. Pamiętać również należy o tym, że kolagen oraz witaminy konieczne do jego produkcji możemy i powinniśmy pozyskiwać przede wszystkim z produktów spożywczych.

Podobne wpisy