Filmy dla młodzieży o miłości – jak rozmawiać o ważnych sprawach.

Nastolatki to wyjątkowe istoty. Osobiście uwielbiam z nimi przebywać, śmiać się i dyskutować. Doświadczenie z osobistą nastolatką zweryfikowało wiele w moim życiu, ale przede wszystkim pokazało mi, że są ogólne zasady komunikowania się z ludźmi i zasady, które obowiązują w kontaktach z nastolatkami. Wszyscy rodzice nastolatków wiedzą, że złota zasadą sukcesu jest cierpliwie czekać, aż wola po stronie młodzieży na rozmowę się pojawi. Rozmawiać też trzeba o tym, co akurat nastolatek chce zgłębiać. Jeśli chce się jakiś konkretny temat poruszyć to warto poszukać na to sposobu. Doskonale sprawdzają się w tym temacie filmy. Organizujesz wieczór filmowy, wybierasz filmy dla młodzieży o miłości i juz masz pretekst, żeby dowiedzieć się co w sercu u nastolatka gra. Przygotowałam listę 5 pretekstów…pfu 5 filmów, które warto wspólnie obejrzeć, a potem o tym porozmawiać o miłości. Gdybyście chcieli porozmawiać na inne tematy to zapraszam tutaj.

Filmy dla młodzieży o miłości

no.1

Ta brzydka i gruba (2015) Film świetnie pokazuje losy niezbyt popularnej w szkole dziewczyny, która obraca się wśród niezwykle popularnych przyjaciół. Wielu z nas zna los brzydkiego kaczątka z autopsji. Ten film jest przeznaczony dla wszystkich dziewcząt. Warto, żeby uwierzyły w to, że miłość nie zależy od tego jak bardzo trendy osobą się jest.

Filmy dla młodzieży o miłości

no.2

Taniec zmysłów (2006) Historia miłości z tańcem w tle. Piękna balerina musi współpracować z hip-hopowym tancerzem ulicznym, aby wziąć udział w szkolnym konkursie.

Filmy dla młodzieży o miłości

no.3

Bestia (2011) To współczesna i lekko przewrotna wersja słynnej opowieści „Piękna i Bestia”. Opowieść o bogactwie, biedzie i wartości prawdziwej miłości.

Filmy dla młodzieży o miłości

no.4

Trzy kroki od siebie (2019) Dwoje pacjentów chorych na raka musi trzymać od siebie dystans z powodu choroby, ale kiedy zbliżają się i zakochują, zdają sobie sprawę, że utrzymanie dystansu jest trudniejsze, niż początkowo sądzili.

Filmy dla młodzieży o miłości

no.5

Zakochana złośnica (1999) to prześmieszna komedia inspirowana klasycznym „Poskromieniem Złośnicy”. Akcja filmu toczy się w prowincjonalnym miasteczku. Pewien konserwatywny ojciec surowo wychowuje swoje córki. W myśl narzuconych przez niego reguł młodsza nie może mieć chłopaka dokąd nie będzie go miała starsza. Tylko o ile młodsza to cud dziewczynka, to starsza to niestety klasyczna złośnica.

Czas spędzony na wspólnym oglądaniu fajnych filmów dla młodzieży jest budującym relacje i zacieśniającym więzi doświadczeniem. Może też być doskonałym pretekstem do tego, żeby zacząć rozmowę na zajmujące nastoletnie głowy tematy.

Więcej filmów znajdziesz tutaj:

Filmy o koniach oraz fajne filmy dla młodzieży.

Podobne wpisy