Filmy o koniach dla dużych i małych.

Filmy o koniach

Kolejną najlepszą rzeczą po jeździe konnej jest oglądanie filmów o koniach.  Spójrz na mój wpis pt. „Filmy o koniach” i sprawdź czy Twój ulubiony film o koniach jest na mojej liście.

Zebrałam już dla Ciebie cytaty o koniach, książki o koniach, ciekawostki o koniach, a teraz czas na filmy o koniach dla całej rodziny!

Filmy o koniach #1

1. Czas wojny

War Horse to inspirujący film z 2011 roku o więzi między człowiekiem a jego koniem. W 1914 roku koń o imieniu Joey został sprzedany brytyjskiej armii. Od tego czasu jego życie toczy się pomiędzy frontami I wojny światowej. Ta niezwykła historia opowiada o sile miłości i przyjaźni w czasie wojny.

2. Niepokonany Seabiscuit

Osadzona w czasach Wielkiego Kryzysu, oparta na faktach historia trzech osób, które wspólnie podejmują się trenowania  konia wyścigowego, który zainspirował naród. 

3. Człowiek znad Śnieżnej Rzeki

Akcja tego westernu z lat 80-tych toczy się w Australii. 18 letni Jim Craig po śmierci

swojego ojca zmuszony jest opuścić farmę w poszukiwaniu pracy, żeby ja utrzymać. W tle wydarza się historia miłosna, bo Craig zakochuje się w córce brata bliźniaka przyjaciela swojego ojca – Jessice …

4. Mustang z Dzikiej Doliny

To historia dzikiego ogiera (tak dzikiego, że mógłby być tylko postacią z kreskówki) podczas podróży po wolność. Dziki mustang został  schwytany przez kowbojów i sprzedany kawalerii. Ogier jednak tak mocno kocha wolność, że próbuje za ją odzyskać za wszelką cenę.

Filmy o koniach #2

5. Wielka Nagroda

National Velvet to klasyk z 1944 roku – historia małej dziewczynki, którą  gra młoda Liz Taylor. Dziewczynka jeździ konno i pewnego razu na loterii  wygrywa  konia, za którego sukcesy nikt nie dałby 5 groszy. Ona jednak nie daje za wygraną i próbuje zrobić z niego mistrza. Z zapałem stara się przygotować dzikiego konia do udziału w zawodach.

6. Czarny rumak

Zatonięcie statku przeżyli tylko mały chłopiec i koń Arab. Alec oraz tajemniczy ogier utknęli na wyspie. Chłopiec i koń są zmuszeni znaleźć wspólny język. Czarny rumak to wzruszająca historia ich ocalenia i więzi, jaką tworzą, przygotowując się do ścigania się w najszybszym wyścigu konnym w kraju.

7. Niezwyciężony Sekretariat
Ten film Disneya z 2010 roku opowiada historię dziewczyny, która przejmuje stadninę ojca i poświęca się wychowaniu konia wyścigowego. Determinacja dziewczyny, aby jej koń o imieniu Sekretariat stanął na torze wyścigowym wzrusza i trzyma w napięciu do ostatniej minuty filmu.

Filmy o koniach #3

8. Mistrzowie

Bob Champion i jego koń pokonują liczne przeszkody, żeby spełnić swoje marzenie. Film jest oparty na prawdziwej historii Boba Championa, brytyjskiego dżokeja, u którego pod koniec lat 70. zdiagnozowano raka. Jednak zamiast poddać się chorobie, Bob cudownie wyzdrowieje i wygrywa Grand National pościg przeszkodami na koniu Aldaniti w 1981 roku.

9. Hidalgo – Ocen Ognia

Hidalgo opowiada historię kuriera Pony Express i jego konia Hidalgo, którzy razem podróżują do Arabii, aby wziąć udział w legendarnym wyścigu konnym o którym mówi się – Ocean Ognia. Legendarny jeździec, Frank T. Hopkins na swoim mustangu musi pokonać 3000 mil pustynnych piasków Arabii Saudyjskiej, Iraku i Syrii.

10. Shergar

Film oparty na prawdziwej historii. Irlandzki koń wyścigowy zostaje porwany przez Irlandzką Armię Republikańską, która nie zważała na zasadę: „Trzymaj konie z dala od tego”. Terroryści porywaja pięknego i zasłużonego konia Shegera i żądają wielkiego okupu. Władze wymuszają na właścicielu konia, by nie ulegał terrorystom. Bezwzględny przywódca porywaczy nakazuje zabić konia, ale Kevin postanawia się temu rozkazowi sprzeciwić. Film warty jest obejrzenia.

Filmy o koniach #4

11. Wyścig marzeń

Film zainspirowany prawdziwą historią. W roli nieprawdopodobnie uroczej Dakoty wystąpiła Fanning Dreamer. Film  opowiada historię małej, szalonej na punkcie koni dziewczynki i jej misji rehabilitacji rannego konia.

12. Zaklinacz koni

Zaklinacz koni to kultowy film o przystojnym trenerze koni (Robert Redford), który pomaga młodej dziewczynie (Scarlett Johansson) i jej koniowi  wróć do życia po traumatycznym wypadku. To złożona historia o uzdrawiającej sile miłości, przyjaźni i spokoju wzrusza i napełnia nadzieją, że jeśli się chce to prawie zawsze i prawie każdą duchowa ranę można uleczyć.

13. Derby 

W filmie The Derby Stallion występuje młody Zac Efron, który nie potrafi nawiązać więzi ani z rówieśnikami, ani z własnym tatą. Zaprzyjaźnia się z  byłym dżokejem Houstonem Jonesem (Bill Cobbs). Film opowiada historię ich przyjaźni, walki o marzenie i suwerenność. 

14. Wszystkie drogi prowadzą do domu

All Roads Lead Home opowiada historię losów dziewczyny po śmierci jej matki. Jej życie zmienia się, a duży w tym udział ma dziadek nastolatki, koń i pies. Jest to wzruszająca i piękna historia przyjaźni pomiędzy „Świętą Trójcą”.

15.Ostatnie takie ranczo

Horse Sense opowiada historię dwóch kuzynów i ich miesięcznej przygody na rodzinnym ranczu. Lekkie, familijne kino.

Filmy o koniach #5

16. Virginia

Nastolatka próbuje poradzić sobie po śmierci matki, która zginęła podczas jazdy konnej. Radzi sobie opiekując się źrebakiem klaczy swojej matki. Jest to historia o tragicznej i przedwczesnej śmierci matki, nadopiekuńczymi ojcu, ambitnej trenerce i bezwzględnej ambicji i potrzebie zachowania władzy, które potrafią być silniejsze od przyjaźni.

17. Koń dla Danny

Stworzona na potrzeby telewizji opowieść o młodej dziewczynie i jej poszukiwaniach zwycięskiego konia dla swojego wujka-trenera koni. Danny jest bystrą i młodą dziewczynką. Życie spędza na torze wyścigowym.  Wie, że jej ukochany wujek – trener koni, potrzebuje chociaż jednego wspaniałego rumaka, aby zdobyć sławę.

18. Dogonić marzenia

Running Free to historia arabskiego źrebaka urodzonego w niewoli podczas I wojny światowej i dążenia jednego chłopca do uwolnienia go. Chłopiec opiekuje się koniem, którego przeznaczeniem jest ciężka praca. Wzajemnie odnajdują w sobie siłę i wolę walki by ruszyć po wolność o której marzą.

19. Czarny Książe

Akcja rozgrywa się w Anglii z lat 70. XIX wieku. Black Beauty jest ulubieńcem rodziny, ogierem wiodącym szczęśliwe życie. Pewnego dnia jego właściciel musi wyjechać oraz sprzedać zwierzęta. Niestety nie wszystkie trafiają do dobrych ludzi.

Filmy o koniach Netflix

Filmy o koniach CDA

Zobacz też fajne filmy dla młodzieży, czyli co oglądać z nastolatką oraz filmy dla młodzieży o miłości.

Podobne wpisy