||

Pozytywne cechy charakteru czyli kobiece supermoce

Dla każdej z nas sukces jest czymś innym i każda z nas osiąga go inaczej i w innym miejscu. Niezależnie od tego czy sukcesem dla Ciebie  jest super odpowiedzialne stanowisko w międzynarodowej korporacji, czy podróż dookoła Świata, sesja buduarowa lub po prostu weekend bez dzieci potrzebne są pozytywne cechy charakteru, które ten sukces pozwolą osiągnąć. To o czym musimy pamiętać, to to, że wszystkie mamy w sobie zasoby, które możemy w każdej chwili uruchomić, aby stać się kobietą sukcesu. Niezależnie od tego co sądzi nasza rodzina, sąsiedzi i najlepsze koleżanki – zawsze możemy osiągnąć to co sobie wymarzymy. 

Pozytywne cechy charakteru

#Pozytywne nastawienie

Niewiele jest rzeczy tak ważnych jak pozytywne nastawienie do życia i tego co chcemy osiągnąć. Z daleka wyczujemy marudę, który ze wszystkim ma problem i wszędzie widzi przeszkody. Wiesz jak to jest…nic nie ma sensu, każdy inny ma łatwiej i świat jest okropny…Uciekamy od takich ludzi.

Śmieją się ze mnie, że nie znam słów „niemożliwe i trudne” i trochę w tym racji. Ja mam to szczęście, bo pozytywne nastawienie „wyssałam z mlekiem matki”. Od dzieciństwa słyszałam, że „Kto chce szuka sposobów, a kto nie chce powodów” i  że „Nie ma rzeczy trudnych, tylko takie, które powtórzyliśmy zbyt mało razy”. Wytrwałość i „niemarudzenie” dostałam od rodziców w pakiecie startowym. Bywa jednak, że musimy w sobie tę pozytywną cechę charakteru świadome wypracować. Kiedy jest trudno, a że będzie w drodze do sukcesu trudno możemy być akurat pewni, trzeba  wijące się po głowie negatywne myśli po prostu neutralizować. Osłabiające komunikaty zastępować konstruktywnymi, nie podważać swoich umiejętności i możliwości.

Łatwiej jest oczywiście, kiedy Twoje najbliższe środowisko składa się z ludzi pozytywnie myślących i dobrze nastawionych do nas, życia i sukcesów. Jeśli jest inaczej będzie trudniej, ale watro pracować nad pozytywnym nastawienie do siebie, świata i ludzi, bo nie ma nic bardziej magnetycznego niż uśmiechnięta optymistka. Stajemy się piękne siłą naszego uśmiechu, silne mocą optymizmu, niezwykłe potęgą radości, którą w sobie nosimy. Wszystko, jakby za sprawą czarodziejskiej różdżki zaczyna nasz sukces wspierać.

Pozytywne cechy charakteru

#Raz na wozie raz pod wozem

Wśród pozytywnych cech charakteru kobiety sukcesu znajduje się zrozumienie prostej prawdy – nie zawsze osiągamy sukces. Czasami ponosimy porażki. A z tych właśnie porażek możemy czerpać moc i siłę. Od tego jak szybko zrozumiemy, że jest to naturalna część naszego życia zależy jak szybko osiągniemy sukces. Kobiety, które pokonywały przeszkody w swoim życiu, mają zwykle niesamowitą siłę wewnętrzną. Po każdym błędzie, po każdej porażce możemy być mądrzejsze, silniejsze i bardziej pewne siebie, jeżeli zrozumiemy, że to nic złego się mylić. Nic złego w porażce, jeśli wyciągniemy z niej wioski. Nie zliczę ile porażek poniosłam w drodze do sukcesu i w biznesie i w życiu prywatnym. Po każdej stawałam się silniejszą, bardziej świadomą, szybciej podejmującą decyzje i odważniejszą kobietą. Helen Keller powiedziała: „Charakteru nie można rozwijać w spokoju i ciszy. Tylko poprzez doświadczenie prób i cierpienia można wzmocnić duszę, oczyścić wizję, zainspirować się ambicją i osiągnąć sukces”.

Kiedy coś mi nie wyszło po prostu pytam: O czym to jest historia? Czego mam się nauczyć? Czego jeszcze nie umiem? Gdzie docisnąć, albo co odpuścić? 

Pozytywne cechy charakteru

#Zdecydowanie

Mężczyźni często zarzucają nam kobietom, że jesteśmy nie do wytrzymania niezdecydowane. I trochę w tym racji. My kobiety częściej bywamy rozchwiane podejmując decyzje. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze bywamy mało pewne siebie i stąd często rozważamy za i przeciw za długo. Godzinami zastanawiamy się czy ładnie wyglądamy w sukience lub czy powinnyśmy zostawić córkę u babci albo czy lepiej jest odpuścić biznes, związek czy próbować dalej?

Drugi powód nadmiernego „rozkminiania” każdej sprawy to brak zdrowego egoizmu. Niestety kobiety swoje potrzeby stawiają na samym końcu. Zapominamy, że nie damy rady być super mamą, świetną partnerką i ekstra szefem jeśli nie zadbamy najpierw o siebie. To jak z maskami tlenowymi w samolocie – najpierw zakładasz ją sobie, żeby móc pomóc swojemu dziecku. Po latach prowadzenia biznesu, wychowywania dziecka i budowania relacji nauczyłam się, że decyzje trzeba podejmować dość szybko, odważnie i bez przesadnych sentymentów ufając swojej intuicji, doświadczeniu, czyli w pełnym do siebie zaufaniu. Pewności siebie i zdrowy egoizm zawsze wychodzą mi na dobre.

Pozytywne cechy charakteru

# Miękkie serce

Mitem jest, że kobieta sukcesu to kobieta, która swoje cele osiąga „po trupach”. Kobiecość to wrażliwość, uważność i empatia. Dążąc do sukcesu zawsze warto o tym pamiętać i być sobą. Jeśli po drodze do swojego celu zgubimy gdzieś te pozytywne cechy charakteru, to dojdziemy tam, ale nie będziemy kompletne, spójne i albo szybko sukces nas „wykiwa”, albo zwyczajnie nie będziemy umiały się nim cieszyć. Nieważne czy i co robisz, jak definiujesz swój sukces, ale  szerokopojęta empatia do świata, dobroczynność i szczodrość pozwalają poszerzyć perspektywę patrzenia na świat, problemy i innych ludzi. Poza tym jest takie prawo wszechświata – co dasz, wróci do Ciebie w dwójnasób. Dawaj więc szczodrze, radośnie i bezinteresownie, a wróci. Nie wiesz kiedy, nie wiesz skąd, ale wróci na pewno.

Pozytywne cechy charakteru

#Uczciwość

Jedną z najważniejszych pozytywnych cech charakteru decydujących o tym czy osiągniemy sukces jest uczciwość.  Nie musimy zostawiać ofiar po drodze do naszego celu, nie musimy nikogo krzywdzić, oszukiwać i mamić. Nie jest ważne, gdzie widzisz swój sukces, ale zawsze warto budować go w oparciu o uczciwość i zaufanie. Mawia się, że „Jeżeli chcesz wzbudzić zaufanie, mów prawdę”. Mam w sobie taką pewność, że bez zaufania nie jesteśmy w stanie zbudować żadnej zdrowej relacji – ani zawodowej, ani prywatnej. Nie uda też się zbudować żadnej kariery, ani z sukcesem poprowadzić biznesu. I co najważniejsze – bez uczciwości nie da się być szczęśliwą kobietą sukcesu, bo coś zawsze będzie nas coś w duszy uwierać.

Pozytywne cechy charakteru

#Równowaga życiowa

Nasze życie budujemy w czterech obszarach: rodzina i przyjaciele, zdrowie, praca i duchowość. Nie jeden raz doświadczyłam i wiele razy obserwowałam wśród najbliższych, że skupiając się tylko na jednym obszarze nie jesteśmy w stanie osiągać swoich celów i odnosić sukcesów. Tak już jest, że we wszystkich tych miejscach musimy czuć się spełnione, żeby życie płynęło nam w radości i obfitości. Zdarzało mi się, że wyznaczałam sobie cel i nie mogłam osiągnąć sukcesu. Zawsze pomagało szczere i uczciwe wejrzenie w siebie. Najczęściej okazywało się, że wśród pozytywnych cech charakteru brakowało mi umiejętności zachowania równowagi pomiędzy wszystkimi obszarami życia. Zrównoważone życie pozwala myśleć jasno, z wyobraźnią i optymizmem.

Pozytywne cechy charakteru

#Wyznaczanie celów

Cele to marzenia z planem realizacji. Jakikolwiek nie byłby nasz cel, nie osiągniemy sukcesu jeśli go nie nazwiemy. Od lat zapisuje to co chcę osiągnąć. Nieważne czy chodzi o 10 kg mniej, czy kilka tysięcy miesięcznie/rocznie więcej, czy o więcej czasu na hobby czy o mniej czasu pracy w biurze. Planuje i zapisuje też kroki, metody, czas i sposoby ich osiągnięcia. Często zaglądam do swojego planu, sprawdzam wyniki, weryfikuje możliwości i nagradzam swoje sukcesy. Spontaniczność jest cudowna, ale nic nie pomaga jej tak dobrze jak plan i przygotowanie. Sukces lubi lekkość i radość, ale lubi też dobrze przygotowany plan.

Pozytywne cechy charakteru

#Kreatywność i proaktywność

Sukces najczęściej wymaga znalezienia luki w systemie, nowego rozwiązania, zbadania potrzeb zarówno własnych jak i otoczenia. Trzeba czujności, uważności, szybkich reakcji, zmiany nawyków i entuzjazmu. Jeżeli będziemy czekać, aż ktoś przyniesie nam coś na tacy, to najpewniej się nie doczekamy. Szukanie nowych rozwiązań, optymalizowanie działań, wychodzenie z inicjatywą i ciągłe zaangażowanie w to co robimy gwarantuje nam osiągnięcie sukcesu.

Pozytywne cechy charakteru

#Dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i wsparciem

Sukces lubi, żeby się nim dzielić. Kobieta sukcesu szczodrze dzieli się swoja wiedzą i doświadczeniem. Aktywnie też bierze udział w budowaniu grupy wsparcia. Zachłanność i egoizm (nie ten zdrowy!) to nie są pozytywne cechy charakteru kobiety sukcesu. Kiedy wiesz, że w czymś jesteś dobra, w jakimś obszarze jesteś ekspertką – podziel się tym. Warto! Wzmocnisz inna kobietę, zdobędziesz sprzymierzeńca, a wszechświat zadba o to, żebyś w innym miejscu i w innym czasie dostała wiedzę i wsparcie które Ci będą potrzebne.

Pozytywne cechy charakteru

#Wytrwałość i strategiczne myślenie

Sukces wymaga strategii. Kiedy założysz, że że na drodze do sukcesu napotkasz trudności takie jak: zmęczenie, spadek formy, problemy gospodarcze, uwarunkowania polityczne, opór rodziny czy niezadowolenie pracowników łatwiej Ci będzie się do tego przygotować. Po pierwsze możesz mieć plan A, B a nawet C. Po drugie, jeśli nie oczekujemy braku komplikacji nie jesteśmy zaskoczone i sfrustrowane, kiedy się pojawią. Traktujemy je jak normalny etap na drodze do naszego sukcesu. Zbędne emocje nie zabierają nam energii, nie odwracają naszej uwagi i nie rozpraszają skupienia. Musimy wiedzieć po co coś robimy i wiedzieć, że za kolejnym zakrętem czeka to do czego zmierzamy.

Kobieta sukcesu wie czego chce. Ze szczegółami planuje drogę do swojego celu, bez paniki przyjmuje porażki, ze spokojem znosi trudności, wytrwale trzyma się swoich założeń. Z radością i uśmiechem buduje swoje życie rodzinne, zawodowe i duchowe. Dba o zdrowie, relacje i szczodrze dzieli się swoją wiedzą. Wszystkie te pozytywne cechy charakteru sprawiają, że osiąga sukces z radością i spokojem.

Kobiety sukcesu wspierają i podziwiają inne kobiety. Ich biografie są niezastąpionym źródłem inspiracji.

Podobne wpisy