Fajne filmy dla młodzieży – co oglądać z nastolatką

Być rodzicem nastolatków nie jest łatwo. A być fajnym rodzicem nastolatków to już prawie niemożliwe. Kto ma młodzież w domu ten wie, że nigdy nie ma nic do jedzenia (nawet chwilę po tym jak wrócisz z siatami pełnymi zakupów), na niewielu rzeczach się znasz, dużo marudzisz, mówisz tak jak „nikt juz tak nie mówi”, dowcipy to suchary, a i jeszcze tych wszystkich ważnych skrótów  typu „kc” nie ogarniasz. No, ale dziecię ciagle swe kochasz i jakiś taki imperatyw czujesz i serca potrzebę masz, żeby czasami coś wspólnie porobić. Pomysłem nie do przecenienia są oczywiście fajne filmy dla młodzieży, które możecie obejrzeć razem. Tylko, żeby były fajne, bo wiesz jak jest:). Jako mama nastolatki przygotowałam listę tych podobno fajnych. Łapcie, oglądajcie i módlcie się, żeby i młodzież za takie je uznała:).

Fajne filmy dla młodzieży

no. 1

Ponad wszystko (2017) to piękny i wzruszający film o miłości nastolatków. Amandla Stenberg gra dziewczynę o imieniu Maddy, która jest przewlekle chora. Musi przebywać w domu, ponieważ świat zewnętrzny mógłby ją zabić. Ale kiedy spotyka swojego nowego sąsiada, Olly’ego, zakochuje się w nim i jest gotowa zaryzykować wszystko, aby być z nim.


Fajne filmy dla młodzieży

no. 2

Moonlight (2016) to opowieść o życiu czarnego mężczyzny imieniem Chiron w różnych momentach jego życia. Poznajemy go gdy zmaga się ze swoją seksualnością i dorasta w trudnej okolicy. Mimo że jest w stanie wydostać się ze swojego rodzinnego miasta i rozpocząć nowe życie nie jest w stanie uciec od tego kim naprawdę jest.

Fajne filmy dla młodzieży

no. 3

Gorzka siedemnastka (2016) Nadine jest szczęśliwą uczennicą szkoły średniej, ale może być jeszcze gorzej! Kiedy jej starszy brat zaczyna się spotykać z jej najlepszą przyjaciółką sytuacja staje się nieznośna.

https://www.youtube.com/watch?v=EB6Gecy6IP8

Fajne filmy dla młodzieży

no. 4

Do wszystkich chłopców: PS Wciąż cię kocham (2020) Lara Jean  i Peter są oficjalnie parą. Dziewczyna jest szczęśliwsza niż kiedykolwiek była. W końcu dostała to, czego chciała.  Życie nie może być jednak zbyt proste. Sprawy komplikuje John Ambrose inny adresat jednego ze starych listów miłosnych Lary. Pojawia się w jej życiu i teraz sama musi stawić czoła prawdziwemu dylematowi: czy można zakochać się w dwóch chłopakach jednocześnie?

Fajne filmy dla młodzieży

no. 5

Nienawiść, którą dajesz (2018) to wzruszająca historia dziewczyny o imieniu Starr. Dziewczyna staje wobec osobistej tragedii – traci bliskiego przyjaciela, którego śmiertelnie rani policjant. Starr musi odnaleźć w sobie siłę i stanąć w obronie wszystkiego, co uważa za słuszne.

Czas spędzony na wspólnym oglądaniu fajnych filmów dla młodzieży jest budującym relacje i zacieśniającym więzi doświadczeniem. Może też być doskonałym pretekstem do tego, żeby zacząć rozmowę na zajmujące nastoletnie głowy tematy. Gdybyście chcieli porozmawiać o miłości – dobrym do tego wstępem będzie któryś z filmów z tej listy.

A jeśli masz ochotę na filmy o koniach, to zebrałam je dla Ciebie tutaj.

Podobne wpisy