Piosenki o przyjaźni na różne okazje.

O ważnych rzeczach w życiu mówić jest trudno mimo, że godzinami dyskutujemy o polityce, plotkujemy i narzekamy. Słowami nie umiemy wyrażać wdzięczności, radości, dumy i miłości w stosunku ludzi, którzy są blisko. Czasami rzucamy im jakieś cieplejsze słowo, ale częściej liczymy na to, że bliscy nam ludzie domyślą się co czujemy i jak ważni są w naszym życiu. I nawet jeśli przyjaciel, bo o nim mowa wie co czujesz to i tak chce usłyszeć jaki jest dla Ciebie ważny, ale  jak to wyrazić kiedy nie jesteś poetą, brzuch Cię boli na samą myśl o mówieniu o swoich emocjach, albo zwyczajnie chcesz to zrobić jakoś inaczej.Wykorzystaj do tego piosenki o przyjaźni, bo muzyka jest dobra na wszystko.

Piosenki o przyjaźni na różne okazje, a grzane wino.

Miałam kiedyś przyjaciela – godzinami słuchaliśmy starych kawałków. Czasami piliśmy przy tym wino, ale najczęściej po prostu dedykowaliśmy sobie piosenki o przyjaźni. Piękne to były wieczory podczas których niewiele mówiliśmy gdyż wszystko było wyśpiewane i wdzięczność za tę zwyczajną obecność i za tę niezwyczajne wsparcie, radość ze wspólnego czasu, pewność, że kiedy zadzwonisz, zawsze odbierze telefon i że kiedy płaczesz przytuli oraz nigdy, przenigdy nie powie “A nie mówiłem…?”

Przejrzyj moją listę piosenek o przyjaźni i może znajdziesz coś dla siebie, bo wierzę, że jest ktoś, komu warto zadedykować jeden z poniższych utworów.

Piosenki dla przyjaciela

#1 I’ll be There For You” śpiewany przez the Rembrandts

Tę piosenkę o przyjaźni zna każdy fan serialu “Przyjaciele” a słowa 

I’ll be there for you

(When the rain starts to pour)

I’ll be there for you

(Like I’ve been there before)

I’ll be there for you

(’Cause you’re there for me too)”

możesz zaśpiewać każdemu, kto niezależnie od wszystkiego zawsze ma czas wypić z Tobą wino lub zwykła kawę i posłuchać o tym jak świat jest zły lub udawać dzielnie, że wierzy w to, że że ten nowy chłopak to już naprawdę jest inny niż wszyscy…..

#2 Możesz też jak Andrew Gold w piosence o przyjaźni “Thank you for being a friend”

 podziękować swojemu przyjacielowi za to, że jest obok. Niezależnie od wszystkiego. 

“Thank you for being a friend

Traveled down a road and back again

Your heart is true, you’re a pal and a confidant”

#3 Bill Withers w „Lean on Me”  zaśpiewał pięknie o tym co w przyjaźni naprawdę ważne – bezwarunkowe wsparcie,  kiedy mówisz: po prostu jestem, tak długo jak mnie potrzebujesz.

“Lean on me, when you’re not strong

And I’ll be your friend

I’ll help you carry on

For it won’t be long

’Til I’m gonna need

Somebody to lean on” 

#4 Randy Newman w „You’ve Got a Friend in Me”

Komuś z kim łączy Cię trochę łobuzowania i sporo młodzieńczych tajemnic szeptanych z wypiekami na twarzy przyda się ta piosenka o przyjaźni, bo jest coś niezwykłego w przyjaźniach, które nasze młodzieńcze kłopoty pamiętają.

“If you’ve got troubles, I’ve got ’em too

There isn’t anything I wouldn’t do for you

We stick together and can see it through

’Cause you’ve got a friend in me

Yeah, you’ve got a friend in me”

#5 Piękna piosenka o przyjaźni  „That’s What Friends Are For” w prostych słowach mówi o tym jak ważni w naszym życiu są przyjaciele. Dionne Warwick ft. Stevie Wonder, Elton John i Gladys Knight

Jeśli jest ktoś kogo cenisz, za to, że wspiera Cię w trudnych czasach, ale pierwszy przybiega też cieszyć się Twoim szczęściem zanuć mu :

“Keep smiling, keep shining

Knowing you can always count on me, for sure

That’s what friends are for

For good times and bad times

I’ll be on your side forever more

That’s what friends are for”

#6 Jeżeli masz to wielkie szczęście przyjaźnić się prawdziwie ze swoją “druga połówką” piosenka o przyjaźni „You’re My Best Friend” Queen powinna być na Twojej playliście.

Kochać się i przyjaźnić z tą samą osobą jest wielkim życiowym przywilejem. Zanuć koniecznie słowa tej wyjątkowej piosenki o przyjaźni.

“Ooh, you make me live

I’m happy at home

You’re my best friend

Oh, you’re my best friend

Ooh, you make me live

You’re my best friend” 

https://www.youtube.com/watch?v=Z3w5gVM_4y8

#7 I mój ukochany hymn przyjaźni – jeśli jest ktoś, kto zawsze widzi w Tobie tylko to co piękne, nigdy nie ocenia i nieustająco wspiera zaśpiewaj mu „True Colors” Cyndi Lauper.

Człowiek, który sprawia, że możesz być w pełni sobą powinien wiedzieć jakie to dla Ciebie ważne i ta piosenka o przyjaźni jest dla WAS.

“But I see your true colors

Shining through

I see your true colors

And that’s why I love you

So don’t be afraid to let them show

Your true colors

True colors are beautiful

Like a rainbow”

Polskie piosenki o przyjaźni

#1 Każdy z nas ma swoją i pierwszą miłość i pierwszą prawdziwą przyjaźń, która potrafi odcisnąć piętno na całym naszym życiu. 

Piękną piosenkę o przyjaźni “Kiepska gra” napisał Rysiek Riedel, słodko – gorzką bo taka też bywa przyjaźń –  zwłaszcza ta pierwsza, młodzieńcza. Potrafi dodać skrzydeł i potrafi też złamać serce. Jeśli masz taką za sobą zaśpiewaj z Ryśkiem.

To była przyjaźń?

Odpowiedz mi!

To była przyjaźń?

Czy tylko popis życiowej gry?”

#2 Bywa też, że ktoś ważny odchodzi zostawiając po sobie pustkę i smutek. Wtedy na pewno pomogą słowa piosenki o przyjaźni “Przyjaciel” zespołu Bajm. Muzyka pozwala wyrazić wszystkie emocje i radość z przeżywania przyjaźni i wielki żal, złość i bezsilność po jej stracie.

“Do diabła z żalem tym i z nadzieją

Że gdzieś jest kieszeń dla naszych dusz

Skrawek nieba

Byle gdzie”

#3 List z raju” zespołu Moonlight to szczególna piosenka o przyjaźni.

Są w naszym życiu momenty tak trudne i tak nas zaskakujące, że nie sposób je przeżyć bez przyjaciela, bywa, że spotyka nas coś tak bolesnego i niekiedy wstydliwego, że nawet przed nim trudno jest nam się do tego przyznać. Na takie okazje przydadzą się takie wzuszające piosenki o przyjaźni i zaufaniu jak ta.

„Komu mogę powiedzieć
Jak nie to Tobie
Przyjacielu co się dzieje w raju
Co się stało, tego nie wie
Nawet Bóg
Przyszło nagle
Nie zostało nic”

#4 Krzysztof Krawczyk w utworze “Mój przyjacielu” śpiewa o bólu, rozczarowaniu i rozdarciu jakie przyniosła mu zdrada przyjaciela.

W przyjaźni tak jak i w miłości dochodzi do zdrady.  Przypuszczam, że zdrada ze strony przyjaciela może być jeszcze bardziej bolesna i raniąca niż zdrada dokonana przez ukochanego czy ukochaną, dlatego czasami jedyne co można zrobić to zaśpiewać tę piosenkę o przyjaźni, mimo, że tej tytuł jest lekko przewrotny.

“Dałem ci wiarę, dałem ci spokój,

Dałem gitarę, dałem samochód

I dach nad głową, a do sypialni wszedłeś sam”

Prezent dla przyjaciela

Przyjaźń może pojawić się w każdym momencie naszego życia. Może trwać lata, a może tylko przemknąć przez nasze życie. Jedno jest pewne. Potrzebujemy przyjaźni. Potrzebujemy tej niezwykłej bliskości płynącej z zaufania, którą daje nam relacja z przyjacielem. Oczywistym jest, że chcemy naszych najbliższych docenić i okazać jak są dla nas ważni. Ofiarujmy im niespotykany prezent. W czasach, kiedy wszystko można kupić, niewątpliwie najpiękniejszym prezentem dla dla przyjaciela będzie nasz czas i nasza uważność. Niewiele ucieszy go tak jak link z piękną piosenką o przyjaźni albo kartka z życzeniami ofiarowana bez okazji lub liścik z cytatem z piosenki zostawiony razem z poranna kawą na jego biurku.

Podobne wpisy