Zabiegi na trądzik dla nastolatków, co sprawdzi się najlepiej?

Zabiegi na trądzik dla nastolatków, co sprawdzi się najlepiej?

Młoda skóra, szczególnie w okresie dojrzewania, jest podatna na występowanie zmian trądzikowych. Często są one prawdziwą zmorą nastolatków, gdyż uchodzą za nieestetyczne i odbierają im pewność siebie. Istnieją jednakże sposoby na radzenie sobie z tym problemem. W klinice Beauty Address w Warszawie wykonywane są różne zabiegi na trądzik odpowiednie dla niedojrzałej skóry. W tym artykule możesz dowiedzieć się o nich więcej.

Dogłębne oczyszczenie i złuszczenie martwego naskórka

Objawy trądziku mogą być różne, od drobnych zaskórników i krostek, po zaczerwienione, ropne stany zapalne. Zależnie od ich specyfiki, przyczyn pojawienia się problemu oraz typu skóry dobrać należy właściwą terapię. Jednak wśród najczęściej stosowanych zabiegów na trądzik u młodych osób wymienia się mikrodermabrazję oraz oxybrazję. Oba mają na celu dogłębne oczyszczenie twarzy z zanieczyszczeń odpowiedzialnych za rozwój bakterii prowadzący do powstawania stanów zapalnych. Co więcej, złuszczają martwy naskórek i regulują produkcję łoju. Oprócz tego w klinice wykonywana jest również mikrodermabrazja na przebarwienia. Ten zabieg może bowiem również poprawić koloryt skóry i pomóc pozbyć się zaczerwienienia w miejscu, gdzie jeszcze niedawno była zmiana trądzikowa. Istnieje więc kilka wskazań do jego przeprowadzenia w przypadku młodych osób, zmagających się z problemami skórnymi typowymi dla okresu dojrzewania.

Konieczne do zachowania środki ostrożności

Wiele osób pyta o przeciwskazania do wykonania omawianych powyżej zabiegów, jak oxybrazja czy mikrodermabrazja. Oba uchodzą jednak za bezpieczne, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych po ich przeprowadzeniu jest znikome. Przed poddaniem się im konieczna jest mimo wszystko konsultacja ze specjalistą. Ten, dzięki rozmowie z pacjentem, zapoznaniu się ze specyfiką jego problemu i obejrzeniu zmian skórnych może dobrać odpowiednie zabiegi na trądzik dla nastolatków. Terapia musi być bowiem dopasowana do genezy oraz objawów problemu. Co więcej, taka konsultacja to też okazja do zadania wszelkich pytań związanych z metodą pozbycia się zmian trądzikowych oraz omówienia przewidywanego rezultatu.

Warto też wspomnieć, że oprócz bardzo łagodnych zabiegów, jak oxybrazja czy mikrodermabrazja, w salonie Beauty Address na trądzik wykonywane są także peelingi kwasowe. Aby dowiedzieć się o nich więcej, najlepiej bezpośrednio skontaktować się z kliniką kosmetologii i medycyny estetycznej w Warszawie. Można to zrobić osobiście, przez formularz na stronie, mailowo lub telefonicznie.

Podobne wpisy