|

Wyjazdy wakacyjne dla singli na żagle. Po co, dlaczego, dla kogo, czyli czy warto tak spędzić urlop?

Wyjazdy wakacyjne dla singli na żagle

Singiel – dla jednych marzenie, dla innych koszmar, bo życie singla czy singielki nie zawsze usłane jest różami.  (O blaskach i cieniach bycia singielką i zarządzaniu swoim singielstwem pisałam tutaj). Skłamałabym jednak pisząc, że singiel, szczególnie ten nie szukający miłości i mieszkający w dużym mieście ma trudne życie towarzyskie. Kluby, kawiarnie, teatry i puby stoją przed nami otworem. Zawsze znajdzie się ktoś kto z kimś innym chce iść na randkę, na spacer, albo do łóżka. Trudno zaczyna się robić wtedy, kiedy znudzą Cię kawki i gadki szmatki. Albo zapragniesz czegoś głębszego lub kiedy chcesz jechać na wakacje. Wtedy najlepszym rozwiązaniem okazują się być wyjazdy wakacyjne dla singli.

Wyjazdy dla singli, czy to coś dla Ciebie?

Dlaczego wyjazdy wakacyjne dla singli mogą okazać się najlepszym, albo co gorsza jedynym możliwym pomysłem na wakacje? Powodów jest kilka. Po pierwsze możesz nie mieć z kim jechać, bo nie każdy chcę mieć w wakacyjnym teamie niezależną singielkę, czy dbającego o siebie singla, bo przyjaźń przyjaźnią, ale lepiej, żeby często lekceważony mąż nie przebywał z uważnie słuchającą koleżanką, a na co dzień zaniedbywana żona nie nabrała podejrzeń, że każdy facet, nawet jej mąż, może mieć na brzuchu sześciopak.

Singiel lubi odpoczywać po swojemu.

Może się też zdarzyć, że nawet jeżeli przyjaciele mają ochotę spędzić z Tobą wakacje, to Ty mimo, że ich kochasz i uwielbiasz w codziennych okolicznościach, to nie masz ochoty spędzić wakacyjnego tygodnia lub dwóch obwieszona ich dziećmi, zaplątana w ich nieporozumienia i zasłuchana w ich rodzinne opowieści. Nie ma co się oszukiwać – my single żyjemy i odpoczywamy w nieco innym rytmie. Przywykliśmy do większej wolności, szukamy większego ryzyka i rozkoszujemy się nic-nie-muszeniem.

No i właśnie te parametry są trzecim i często najważniejszym z powodów dla którego wyjazdy wakacyjne dla singli na łajbie bedą dla nas optymalnym rozwiązaniem. Często wśród naszych znajomych brakuje ludzi, którzy lubią fajne sporty. Takich, którzy żyją aktywnie, a  wakacje spędzają bez obrączki na nadgarstku krzyczącej: Patrzcie! Jestem „olinluzif”:)

Wakacje dla singli – co nadaje się najlepiej?

Będę Was przekonywała, że idealne wakacje dla singli to wyjazdy wakacyjne dla singli na jachcie. Wiem, że mogę wydać się nieobiektywna, bo bez żeglowania nie wyobrażam sobie wakacji. I to niezależnie od tego czy są to wakacje solo, czy w parze. Jednak to dzięki byciu singielką wróciłam do żeglarstwa. Kiedy byłam żoną mężczyzny z innymi zainteresowaniami niż moje zawsze jakoś na żagle czasu, entuzjazmu  i przestrzeni brakowało. A to nie było z kim, a to kiedy, a to dziecko za małe, a to pogoda do kitu. Jako singielka pojechałam na żagle i już. A jak raz już na łajbę wskoczysz, zrozumiesz, że to jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy sposób na wakacje dla singli.

Kiedy wakacje dla singli pod żaglami to wspaniała opcja?

#1 Nie masz z kim jechać na wakacje. To naprawdę nie jest problem. Istnieje mnóstwo firm, mniejszych i większych, które organizują wakacje dla singli pod żaglami.

#2 Nikogo tam przecież nie znam. To jest coś co Cię na chwile może zablokować przez skorzystaniem z którejś z ofert wyjazdów wakacyjnych dla singli. Jednak chcę Cię zapewnić, że nie ma bardziej globalnie zintegrowanej grupy społecznej niż żeglarze. Miłość do wiatru, wspólne przeżywanie choroby morskiej, mała powierzchnia jachtu, podobne zainteresowania, zbliżony status majątkowy łączą jak nic innego na świecie. A gdyby to jeszcze Cię nie przekonało to dodam, że każda wyprawa żeglarska łączy się z mniej lub bardziej intensywnym szantowym melanżem. Nie ma siły, żeby się nie poznać, nie polubić i nie zintegrować w takich okolicznościach. My żeglarze zgodnie twierdzimy, że tydzień na jednej łajbie jest jak rok siedzenia biurko w biurko w korporacyjnym open space-sie.

#3 Nie mam doświadczenia. Nigdy nie byłam/nie byłam na żaglach. Nie wiem czy sobie poradzę i czy inni nie będą się śmiać z nowicjusza. Bez obaw. Żeglowanie śródlądowe, a od takiego proponuję Ci zacząć wybierając wyjazdy wakacyjne dla singli, nie wymaga żadnych umiejętności. Wszystko czego potrzebujesz to dobre nastawienie, chęć uczenia się i trochę dobrej woli, żeby dogadać się z załogą. I zapewniam Cię, że nikt się nie będzie z Ciebie śmiał. Każdy żeglarz wie, że przygoda z wiatrem musi zacząć się od pierwszego razu.

Wyjazdy wakacyjne dla singli – jak wybrać ten właściwy?

Kiedy już wiesz, że nie masz ochoty spędzić wakacji z dziećmi i zmartwieniami swoich przyjaciół. A w dodatku masz ochotę pożeglować czas się rozejrzeć za możliwościami. O ile na wyprawę w góry pewnie znajdziesz jedną, czy dwie koleżanki, o tyle, żeby żeglować potrzeba całej załogi i skippera. Dlatego jeżeli nie żeglujesz od zawsze to najpewniej nie masz ekipy z którą możesz w każdej chwili wyskoczyć na łajbę. Jeżeli już umiesz przyznać sam lub sama przed sobą, że potrzebujesz towarzystwa ludzi w podobnej sytuacji życiowej, z podobną energią czas się rozejrzeć za możliwościami i wybrać wakacje dla singli pod żaglami.

Firm, które specjalizują się w organizacji wakacji dla singli jest całe mnóstwo. Do wyboru będziesz mieć kameralne wyprawy na 2 – 3 łodzie i takie, które organizują wyprawy na kilkanaście jachtów. Możesz pływać po polskich jeziorach, albo wybrać się na ciepłe morza. Nie brakuje też wypraw po Bałtyku. Możesz również skorzystać z grup na facebooku, gdzie organizatorzy rejsów oddają koje „po kosztach”. Jest to fajna opcja dla tych, którzy po pierwsze mają już jakąś żeglarską zaprawę oraz wolą bardziej sportowy charakter żeglowania.

Single, żagle i BIG LOVE.

Spytasz, czy wyjazdy wakacyjne dla singli na żagle to dobra alternatywa dla portali randkowych takich jak Tinder, Sympatia czy Dating? No cóż, żaden organizator wyjazdów dla singli nigdy nie da nikomu gwarancji, że podczas rejsu pozna miłość swojego życia. Niemniej dobrze zorganizowany rejs, prze firmę z doświadczeniem i z dużą bazą klientów może to ułatwić. Jeżeli zależy Ci na poznaniu kogoś na takiej wyprawie sprawdź czy firma zadbała o kilka rzeczy. Ważne jest, żeby zachowana została równowaga płci między uczestnikami. Wiele firm bardzo o to dba i pilnuje, aby zapisywać załogantów z zachowaniem równowagi płci. Po drugie upewnij się, że program będzie umiarkowanie trudny. Intensywne żeglowanie nie zostawia za dużo czasu, siły i przestrzeni na życie towarzyskie. W wakacjach dla singli istotne jest również program animacyjny. Dobrze, jeżeli w planie są wspólne ogniska, grille, imprezy szantowe, podchody i podobne atrakcje. Dla osób szukających partnera to okazja, żeby się bliżej poznać i w sobie zakochać.

Nie ma co zwlekać, wahać się i obawiać. Wakacje dla singli pod żaglami to świetny pomysł na wyjazd wakacyjny. Pomyślnych wiatrów i mnóstwa miłości. Ahoj!

Podobne wpisy