||

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Ci życzę! Czyli czego?

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Ci życzę! Czyli czego mi tak naprawdę życzysz? Ludzie często klepią tę formułkę z okazji urodzin bliższych i dalszych ludzi ze swojego otoczenia. Ci pierwsi klepią formułkę, a Ci drudzy z entuzjazmem za nią dziękują. I jeśli wierzyć temu, że słowa mają moc, a zwłaszcza te wypowiedziane z wiarą i dobra intencją to tym drugim wydarza się to, czego im ci pierwsi życzą. A wszechświat na życzenia pt.: „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin” odpowiada zawsze tym co dla nas jest najlepsze. Tylko to nie zawsze jest przyjemne…

Życzenia urodzinowe

Mija właśnie rok odkąd ostatnio moi bliżsi i dalsi składali mi życzenia urodzinowe. Głęboko wierzę w to, że każdy szczerze i z serca życzył mi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Było bardzo dużo o zdrowiu, miłości, radości, spokoju, spełnieniu marzeń, podróżach, rodzinie i biznesie, ale znaczna większość, jeśli nie wszystkie życzenia kończyły się lub zaczynały słowami…no i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Kiedy zaczęłam się nad tym zastanawiać, to moją pierwszą myślą było: Gdzie to wszystkiego najlepszego z  okazji urodzin się podziało?  Przecież przez ten ostatni rok życie dało mi nieźle popalić…

Druga myśl jednak przyniosła pewność, że życzenia się spełniły. Mimo, że lekcje od życia były bolesne, to dostałam wszytko to, co było dla mnie najlepsze.

Czego można życzyć na urodziny?

Najpiękniej i z największą radością reagujemy na życzenia, które mają uzupełnić nasze braki. Miłości, bo nigdy jej za wiele. Pieniędzy, bo przecież się przydadzą. Spełnienia marzeń, bo przecież każdy chyba jakieś ma. Spokoju, bo czasy takie niespokojne. Szczęścia i radości, bo to już taka wisienka na torcie. Ja w moc urodzinowych życzeń bardzo wierzę, więc spijam je zachłannie, jakbym była tą księżniczką, której 12 wróżek na pierwszych urodzinach zaklina przyszłość. Jest jednak wróżka trzynasta. Ta zła niby. Nikt jej nie lubi, ale ja w przeddzień moich 44 urodzin stwierdzam, że to jedyna rozsądna babka na tej imprezie. Ta która wie, że na nic życzenia wróżek się zdadzą, że nie masz szans na szczęście, miłość i radość, jeśli nie przyjmiesz i nie przepracujesz życzeń prawdziwych – tych o wszystkim, co dla Ciebie na urodziny najlepsze. Bo najczęściej to, co dla Ciebie najlepsze nie będzie wyglądało jak lukrowany tort. Raczej przyjmie postać wstrętnej żaby, której zjedzenie nie wiadomo czemu ma Twojemu życiu zrobić dobrze.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

#Miłości Ci życzę!

Miłość dostaje w każdym bukiecie urodzinowych życzeń, ale na pierwszy rzut oka ona jakby się w moim życiu nie wydarzała. Ty mówisz miłość, a ja natychmiast widzę zakochanych po uszy, wpatrzonych w siebie i kompatybilnych jak dwie połówki jabłka ludzi. No i gdzie ta miłość???? – się natychmiast pytam! Gdzie ta moja połówka szczęścia? No gdzie te oczy z tęsknotą we mnie wpatrzone? Otóż nie ma!!! Potrzebowałam wielu życzeń od najbliższych. Musiałam zjeść wiele urodzinowych tortów, żebym zrozumiała, że miłość muszę odnaleźć w sobie. Żadna połówka żadnego owocu nie jest w stanie mnie uszczęśliwić. Tak jak ani milion zapewnień o miłości, ani morze namiętności nie przekonają mnie, że jestem ważna, dokąd swojej wartości nie poczuję sama.

Miłość nie może być warunkiem koniecznym naszego szczęścia – Jak tylko się zakocham, to wszystko się ułoży.  Nie powinna też być Świętym Graalem, którego wszyscy szukają, a nikt nie znajduje. Dzisiaj już wiem, że miłość to też nie pluszowy miś, ani kwiaty, ani diabeł rogaty….miłość to stan pełni, który czujemy od stóp do głów. Miłość to taka wewnętrzna moc, która przyciąga do naszego życia najpiękniejsze zdarzenia i zaprasza najbardziej wartościowe relacje.

Dlatego życzenia mnóstwa miłości i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin przyniosły mi, ni i mniej, ni więcej tylko sporo trudnych lekcji, których przerobienie znacząco mnie do tego stanu przybliżyło.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

#Dużo pieniędzy Ci życzę!

Pieniądze są zaraz za lub tuż przed miłością na liście naszych najsilniej odczuwanych życiowych braków. Pieniądze też mają w powszechnym odczuć moc załatwienia wielu spraw i rozwiązania mnóstwa problemów. Gdybyśmy mieli ich więcej wreszcie realizowalibyśmy swoje marzenia. Gdyby nie ich brak uwolnilibyśmy się  od niechcianych związków lub niekochanej pracy. Sądzę, że większość z nas ma jakiś niezałatwiony „problem” z pieniędzmi. Jedni zarabiają je zbyt łatwo i ich nie doceniają. Inni twierdzą, że ich do szczęścia nie potrzebują. Są tacy, którzy przed nimi klękają i tacy, którzy nimi gardzą. Na pewno są na tyle istotne, że ich temat prawie zawsze wypływa podczas życzeń urodzinowych.

Moi bliscy w zeszłym roku z okazji urodzin życzyli mi mnóstwa pieniędzy. Nie wiem jaką sumę Ty widzisz, kiedy słyszysz mnóstwo pieniędzy, ale żaden ekstra przelew w przeciągu minionego roku na moje konto nie wpłynął. Niemniej czuję, że życzenia wszystkiego najlepszego z okazji urodzin się spełniły.

Przez ostatni rok odebrałam serię biznesowych lekcji: cierpliwości, konsekwencji i samodyscypliny. Nauczyłam się pracować w skupieniu, wytrwale i z odroczoną nagrodą. Jest to bardzo cenna umiejętność , często przesądzająca o sukcesie lub jego braku. Dlatego to czego się od ostatnich urodzin nauczyłam jest dla mnie dużo więcej warte niż przelew z mnóstwem zer:)

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

#Mnóstwa radości Ci życzę!

Kiedyś bym powiedziała, że dużo bym dała, żeby w moim życiu były same radosne wydarzenia. Dzisiaj mówię, bardzo doceniam to, że pomimo nieradosnych doświadczeń umiem pozostać radosna. Niewielki mamy wpływ na to, co się wydarza na zewnątrz nas, ale nad naszymi reakcjami na te wydarzenia mamy już naprawdę dużą kontrolę. Miniony rok nie był szczególnie delikatny. Dużo smutnych i trudnych lekcji dla mnie przygotował – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Nawet najszczersze życzenia ze strony przyjaciół i rodziny nie były w stanie zagwarantować mi samych słonecznych dni. Dużo padało, mocno wiało i niekiedy przeraźliwie grzmiało w moim życiu.

Ze smutnymi wydarzeniami nie możesz jednak zrobić nic więcej ponad to, że je świadomie przez siebie przepuścisz. Pokłonisz się z szacunkiem smutkowi, ale zdecydujesz, że skupiasz się na radości w sobie.  Na cześć tych, którzy odeszli, wbrew tym, którzy Cię nie doceniają i pomimo tego, że ktoś Ciebie czy Twojego biznesu w swoim życiu nie chce.

Torty urodzinowe

Lubię urodziny. Mimo, że wiele już miałam urodzinowych tortów, to zawsze z niecierpliwością małej dziewczynki czekam na ten dzień. Uwielbiam wszystko co urodzinowe. Atmosferę tego dnia, życzenia i wszystkie urodzinowe rytuały. Jednak nie balony, nie goście, nie niemilknący telefon i nie urodzinowe torty są dla mnie najważniejsze. Najważniejszy jest dla mnie moment, kiedy budzę się rano, spoglądam w lustro i mówię do siebie:

Hej Dziewczyno! Cudownie, że jesteś! Wspaniale, że uważnie przeżyłaś ten rok, że dzielnie zniosłaś wszystkie trudy, że pomimo tych trudnych chwil starczyło Ci konsekwencji, żeby być sobą i że wycisnęłaś radość i jakość ze wszystkiego z czego się dało. Tak trzymaj! Kolejny raz zdmuchnij świeczki, marz szeroko, żyj odważnie, nie oglądaj się za siebie i baw się dobrze! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

O tym jak znaleźć miłość, bo to ważne nie tylko w urodziny:))pisałam tutaj , a o tym co może być wspaniałym prezentem, nie tylko urodzinowym dla kobiety pisałam tutaj (niech Cię nie zmyli przewrotny tytuł o wibratorach:))

Podobne wpisy