|

Świece zapachowe

Świece zapachowe

Świece zapachowe spotkać możesz w każdym domu. Skąd jednak ich popularność? Czym się kierujemy podczas ich wyboru? Czy to świadomy, czy intuicyjny wybór? A jeżeli ich nie używasz, to czy warto zmienić? No i jakie świece wybrać? Czy zapachy mają znaczenie? Na te i wiele pytań odpowiedzi znajdziesz poniżej. Wielu z nas pali ostatnio więcej świec niż kiedykolwiek wcześniej.

Świece zapachowe w codziennym użyciu

Świece są obecne w naszej kulturze od tysięcy lat. (Ich arcyciekawą historię znajdziesz we wpisie: Świece sojowe – czy warto w nie zainwestować). Wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich kolacji, kąpieli. Ba! Ja nie wyobrażam sobie bez nich codziennej pracy. Pale świece w zasadzie cały czas. W domu i w ogrodzie. Rozdaje je na prezenty, przywożę z podróży jako pamiątki. Kolekcjonuje. Uwielbiam ich światło, atmosferę, która tworzą i ten delikatny zapach, którym otulają mój dom. Świece, zwłaszcza świece zapachowe są moją codzienną radością i  moim codziennym luksusem. Jednak czy ich palenie może mieć jeszcze inne zalety? Czy i dlaczego warto palić świece zapachowe? 

Świece zapachowe i ich zalety

Dzisiaj, kiedy świec nie potrzebujemy w codziennym życiu, ich palenie – zwłaszcza jak ja, w ilościach przemysłowych, może wydawać się wielkim marnotrawstwem. Zarówno pod względem ekologicznym, jak i finansowym. na te wątpliwości odpowiadam jednak bez wahania. Moje ekologiczne sumienie jest spokojne, gdyż palę świece sojowe, najczęściej wytwarzane rzemieślniczo. A jeżeli chodzi o finanse…to jest to luksus uzasadniony i przemyślany. Jest to wyraz najwyższej troski o mnie samą i o przestrzeń w której się znajduję. Świece działają uspokajająco, rozluźniająco. Pomagają też w koncentracji i skupieniu się na tu i teraz. I nie chodzi tu nawet o żadną magię, feng shui, inne sposoby podnoszenia energii, czy osobiste preferencje. Sprawa jest wielokrotnie przepadana. Nie wierzycie?

Pierwsza wpisana w Google fraza kieruje do wyników, które jasno wskazują na to, że zapach ma znaczenie. Takich badań, zarówno w Polsce, jak i na świece jest mnóstwo.

Zapach wpływa na to, jak czujemy się w naszej przestrzeni. Na jednym z portali czytamy „Udowodniono, że świece zapachowe mogą odgrywać istotną rolę w budowaniu pozytywnego nastroju, redukcji stresu, podnoszeniu zdolności do pracy i budowania ogólnego zdrowia psychicznego”

Kojący efekt świec zapachowych bierze się z tego, jak mózg przetwarza zapachy. Zapach stymuluje nasz układ limbiczny, część mózgu, która jest domem dla pamięci i emocji.

Po tym, jak zapach, a konkretnie cząsteczki zapachu (ligandy), docierają do naszych nozdrzy, wytwarzają się enzymy, który wysyłane są do poszczególnych ośrodków w mózgu. Część enzymów ląduje w układzie limbicznym, gdzie zapach zostaje wyłapany i zakodowany na przyszłość.

Dlatego na nasze emocje są skorelowane z zapachami i wspomnieniami, które te zapachy z sobą niosą. Krótko mówiąc, niektóre zapachy mogą być atrakcyjne ze względu na związane z nimi wspomnienia. Są jednak zapachy, które działają na nas niezależnie od naszych wspomnień. Ich pojawienie się w otoczeniu wyzwala hormony, które są odpowiedzialne za nasze stany emocjonalnie niezależnie od wspomnień, które z sobą niosą. Dlatego aromaterapia jest jednym z najstarszych i bardzo skutecznym sposobem leczenia i zapobiegania wielu schorzeniom.

Zapachy dobre na wszystko

Geranium, lawenda i mięta pieprzowa okazują się być  przydatne w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych i fizjologicznych. Podczas gdy ylang ylang  (olejek otrzymywany przez destylację parą wodną świeżych kwiatów drzewa Cananga odorata) wspiera uczucie radości i łatwości.  Jaśmin poprawia pozytywne uczucia i podnosi poziom energii. Mięta pieprzowa i mięta zielona budzi umysł, zwiększa koncentrację i stymuluje pamięć.  Jeśli potrzeba jest czegoś na uspokojenie to świetnie nada się rozmaryn, cytryna, rumianek i geranium. 

Siła zapachu – jak zapachy mogą wpływać na Twój nastrój

Myślę, że nie muszę Cię przekonywać, ze utrzymujący się w powietrzu zapach w jedną sekundę może przenieść Cię w inne miejsce, w inna przestrzeń i zmienić Twój nastrój. To omawiane wyżej połączenie między nosem, układem limbicznym, pamięcią i emocjami odpowiada za to magiczne działanie zapachów. Lawenda pozwoli wrócić Ci na pierwszy śródziemnomorskie wakacje. Drzewne zapach zabiorą Cię do lasu, gdzie być one przeżyłaś najpiękniejszy romantyczny spacer lub wesoło biegałaś z rodzeństwem. Egzotyczne przyprawy przeponą Ci obiad w restauracji lub perfumy Twojego pierwszego chłopaka.

 Zapachy nie tylko stymulują pamięć i pożądanie, ale mogą również wpływać na nasze zachowanie w chwili obecnej, wywołując reakcję fizjologiczną. Wiele zapachów ma silne właściwości kojarzące się i łatwo zmienia nastrój, promując zwiększoną czujność i pozytywność lub tworząc uczucie spokoju, wyciszenia i relaksu. Mogą być pomocne w łagodzeniu stresu, łagodzeniu bezsenności, zapewnianiu jasności umysłu i skupienia. Orzeźwiające i rewitalizujące zapachy to: pomarańcza, cytrus, grejpfrut, cytryna, limonka, cyprys, eukaliptus, mięta pieprzowa, sosna, drzewo herbaciane, tymianek. Uspokajające i relaksujące zapachy to: wanilia, lawenda, drzewo sandałowe, palisander, kadzidło, neroli, rumianek i jaśmin.

Świeczki zapachowe – dlaczego warto je palić w domu

Mogę zgadywać i sądzę, że wielkie jest prawdopodobieństwo, że trafię, ale jestem prawi pewna, że na co dzień używasz perfum. Nie musiałabym Ci szczególnie mocno rekomendować skrapiania dekoltu, smagania się zapachem za uszami i nanoszenia swojego ulubionego zapachu na nadgarstki. Czemu to robisz?

Bo lubisz pięknie pachnieć. Lubisz też zapachem uwodzić. Poprawiasz sobie samopoczucie i sprawiasz, świadomie lub nie, że będziesz z danym zapachem kojarzona. Miałam kiedyś chłopaka, który wyznał mi po latach, że tak ze mną tęsknił po rozstaniu, że chodził do perfumerii wąchać moje perfumy:))). I że do dzisiaj „La vie est belle” kolarzy mu się ze mną. Tak więc dlaczego nie zrobić tego samego w domu. Dlaczego nie otulić swojego miejsca, a tym samym siebie i wszystkich, którzy  w naszym domu mieszkają lub go odwiedzają pięknym zapachem. Czemu się nie wyróżnić zapachem? Dlaczego nie podnieść sobie nastroju, nie poprawić humoru, nie wzmocnić skupienia i nie wzmocnić poczucia własnej wartości?

Tak, właśnie! Tyle i nawet więcej mogą świece zapachowe. Dobierz właściwy zapach i pozwól mu otulić siebie i swoje otocznie. Nie muszę pewnie pisać, ale nie umiem się powstrzymać. Podobnie jak z perfumami, w wyborze świec zapachowych powinniśmy kierować się nie tylko własnym nosem, ale też jakością i wydajnością świec, bo święcą świecy nie równa!

Świeca świecy nie równa, czyli jak tworzymy nasze świece

Wraz z rosnącą popularnością świec, Parks postawił sobie za cel udoskonalenie świecy, łącząc naszą wiedzę inżynieryjną z techniczną wiedzą naszych perfumiarzy, aby stworzyć nowe i piękne świece zapachowe. Zaczęliśmy od zrównoważenia naszej mieszanki wosków poprzez wieloletni proces prób i błędów, z naszym naciskiem na czyste i równomierne oparzenie. Każdy zapach jest dokładnie testowany, aby upewnić się, że oparzenie jest czyste, płomień ma bezpieczną wysokość, a knot ma odpowiednią grubość. Z każdą partią ponownie testujemy, aby zapewnić czystość i równomierne spalanie we wszystkich naszych świecach. To poświęcenie oznacza, że ​​naprawdę dopracowaliśmy do perfekcji sztukę tworzenia świec zapachowych.

5 powodów dla których warto używać świec zapachowych

Dodaj sobie i swojemu otoczeniu mocy. Wszyscy wiemy, że świeca zapachowa to naprawdę piękny, aromatyczny luksus, niosący ze sobą spokojną chwilę podczas jej zapalania i chwilę radości na koniec ciężkiego dnia. Więc… dlaczego tak bardzo kochamy nasze świece?

1. Światło świec sprzyja skupieniu

Tybetańscy mnisi zapalają świece w swoich świątyniach. A podczas medytacji palą co najmniej dwie duże. W wielu kulturach na całym świecie światło świec jest ważnym symbolem skupienia i oświecenia. Światło jest także symbolem radości i życiodajnej mocy. Ponieważ światło świec jest delikatne, nie męczy oczu jak światło słoneczne. Palenie świecy w ciemnym pomieszczeniu sprawia, że ​​cienie i kąty są łagodniejsze, dzięki ciepłym i miskim płomienie świecy. Dzięki temu twój umysł jest w stanie lepiej się skoncentrować. A kiedy wpatrujesz się w płomień, jest to cudowny sposób na wyciszenie i medytację.

2. Świece zapachowe jest wegańska i ekologiczną przyjemnością

Świeca zapachowa na bazie naturalnego wosku roślinnego nie uwalnia toksyn do atmosfery. Bądź świadomym miłośnikiem świec! Nie zatruwaj ani siebie, ani środowiska.

3. Zapach jest połączony z pamięcią

Węch to najpotężniejszy z naszych pięciu zmysłów. Jego połączenie z układem limbicznym pozwala nam się nie tylko zrelaksować, ale też zapobiegać, a nawet leczyć wiele schorzeń. Wiele zapachów jest związanych z naszymi wspomnieniami, a wybór aromatów, które kochasz, może lepiej połączyć Cię z Twoim wnętrzem i rzeczami, które Cię uszczęśliwiają. Odkryj najlepsze części siebie dzięki swoim ulubionym zapachom.

4. Twój nastrój może się zmieniać w zależności od zapachu

Twój zmysł węchu jest nie tylko połączony z pamięcią, ale także z receptorami emocjonalnymi. Niektóre aromaty mają tendencję do wzbudzania pozytywnych emocji u każdego – zapachy takie jak lawenda i róża pobudzają poczucie spokoju. Cytryna i pomarańcza podnoszą na duchu. Drzewo sandałowe może być bardzo uziemiające i zmysłowe.

5. Świece wyrażają Twoją osobowość

Wybór własnej świecy wyraża coś o tobie. Pachnąca, piękna świeca podkreśli każde pomieszczenie i pomoże stworzyć atmosferę. Niezależnie od tego, czy kochasz zapachy kwiatowe, drzewne, czy coś pomiędzy, zapalenie świecy zapachowej oznacza, że ​​twoja przestrzeń jest twoją własną i angażuje cię swoim duchem.

Jak palić świece zapachowe?

Przede wszystkim traktuj świece jak perfumy. Co za dużo to nie zdrowo. Jeżeli wylejesz na siebie pól butelki perfum staniesz się odstraszająca, a nie pociągająca. Podobnie jest ze Świecami zapachowymi. Jeżeli palisz jednocześnie 6 świat, to zapachowa niech będzie jedna, bo kilka zapachów wymieszanych ze sobą nie da dobrego efektu.

Po drugie dobieraj zapachy do potrzeb. Inne będą pasowały na romantyczny wieczór, a inne sprawdza się podczas branczu z przyjaciółkami.

Nie oszczędzaj na jakości. Dobre świece woskowe palą się dłużej i w niższej temperaturze. W związku z intensywniej uwalnianymi olejkami zapachowymi, Twój dom będzie pachniał bardziej wyraziście.

Po kolejne i to już jest zupełnie niekonieczne…Jednak bardzo to rekomenduje. Pal świece z odpowiednią intencją. Do naszych świeć dokładamy intencje, ale oczywiście możesz palić je „zaklinając” je po swojemu. Proces ten możesz wesprzeć medytacją. Pomyślisz, po co mi te czary? To nie czary, a poza tym…Co Ci szkodzi?:)

Jak pachnie Wiedźma?

A jeżeli już o czarach mowa, to oczywiście nie jest żadną tajemnicą, ze wszytko co szamańskie, bliskie natury i co o magiczne rzeczy się otarło jest moje. Uwielbiam świece. Kocham zapachy i nie mam żadnych wątpliwości, że i jedne i drugie swoje magiczne moce mają. Dla tych ciekawych dołączam coś o wiedźmach i zapachach i kolorach świec, bo wiesz jak jest. Nawet jeżeli nie wierzysz, to co szkodzi spróbować?:)

Jak pachnie wiedźma i dlaczego celowo perfumujesz się tak samo? Zapachy są niemożliwe do zobaczenia i dotknięcia, ale wpływają na nas emocjonalnie, a nawet fizycznie. Jest to podobne do tego, jak wiele osób myśli o magii, a kultury na całym świecie połączyły te dwie rzeczy. Zastanawiam się na tym, jak magia i zapach były połączone w starożytnym Rzymie i Grecji.  Grecy i Rzymianie wszystkich środowisk wierzyli w magię i używali zaklęć. Od klątw po magię leczniczą i uroki ogrodowe. Magiczne podręczniki z tamtych czasów pokazują, że grecko-egipscy magowie intensywnie używali zapachów w swoich rytuałach, nawet pachnących atramentów, a lekarze uważali, że gatunki roślin o silnym zapachu są bardziej skuteczne medycznie niż inne. Uważano, że sami bogowie pachną słodko, a miejsca, których dotykali, zachowywały przyjemny zapach, czyniąc zapach znakiem kontaktu z boskością.

Oczywiście najprostszym sposobem zrozumienia korzyści płynących z posiadania jakiegoś zapachu. Czy to perfumy, czy świece zapachowe będzie ich spróbowanie.  Tylko wtedy dowiesz się, czy jest to Twój zapach.

Czarownice władające perfumami

Zawodowi magowie w starożytnym świecie twierdzili, że potrafią przeklinać wrogów, przyzywać bogów, leczyć chorych, wskrzeszać duchy, przepowiadać przyszłość i dokonywać innych cudownych wyczynów. Z zachowanych opisów wynika, że ​​większość z nich to mężczyźni, choć z pewnością nie wszyscy. Jednak jeśli chodzi o fikcje grecką i rzymską, większość magów to kobiety. Czarownice w starożytnej literaturze używają zapachów jeszcze bardziej agresywnie niż ich odpowiedniki w prawdziwym życiu. Na przykład Medea – najsłynniejsza czarownica starożytności – wielokrotnie rzuca magię z użyciem zapachu w epickim poemacie Apoloniusza „Argonautica”, opowiadającym o dążeniu bohatera Jazona do Złotego Runa. Aby mu pomóc, Medea usypia smoka strzegącego runa, intonując zaklęcia i mżąc mu oczy ziołowymi miksturami. Zapach jej mikstur ziołowych w końcu pokonuje potwora.

W dalszej części wiersza, bardziej złowieszczo, Medea rozrzuca zioła na wietrze, a ich zapach wabi jej własnego brata w zasadzkę. W tym momencie Medea uciekła z Jasonem, a on zabija jej brata, aby nie została zmuszona do powrotu do domu. Rzymski poeta Horacy napisał kilka wierszy o postaci o imieniu Canidia, która jest bardziej przerażającą czarownicą niż Medea: Jej zęby są czarne, a długie paznokcie rozkopuje groby. W jednym wierszu Canidia i jej przyjaciele mordują dziecko, aby użyć jego wątroby i szpiku kostnego w magicznych perfumach, by ponownie oczarować kochanka, który ją zostawił. W innym wierszu Horace opisuje nawet, jak Canidia atakuje go zapachem. Pisze, że rozchorowała go swoimi zapachami, w zamian za niepochlebne opisy jej osoby.

Kobiece sztuczki

W patriarchalnych społeczeństwach Rzymu i Grecji kobiety traktowano z ogólną podejrzliwością, zwłaszcza w kwestiach samokontroli, takich jak seks, pieniądze i picie. Kobiety nie tylko były uważane za podatne na słabość, ale prawdopodobnie również prowadziły mężczyzn do pobłażania sobie. Opowieści o magicznych zapachach kodują te idee, zwłaszcza obawy przed niebezpieczeństwem pociągających seksualnie kobiet. Mówiono, że kobiety, które używały perfum i kosmetyków, mogły uwieść mężczyzn, by zachowywali się w sposób, którego nie wybraliby, gdyby byli przy zdrowych zmysłach. Rzymski pisarz Pliniusz Starszy skomentował, że najlepsze perfumy to takie, które sprawiają, że wszyscy mężczyźni w okolicy zapominają o tym, co robią, gdy przechodziła obok nosząca je kobieta.

Poeta Owidiusz zasugerował, że jeśli chcesz pozbyć się miłości, powinieneś złożyć dziewczynie niespodziewaną wizytę, aby złapać ją bez makijażu – jej „mieszane mikstury”. Zapachowe mikstury Medei i pachnące zaklęcia Canidii przypominają zwykłe kobiece perfumy, ale są przesadzone do nadprzyrodzonych poziomów. Ten sam mizoginistyczny strach, że kobiety mają moc czarowania umysłów mężczyzn, leży u podstaw zarówno opowieści o czarownicach, jak i opowieści o zwykłym uwodzeniu. W „Iliadzie” bogini Hera odwraca uwagę swojego męża Zeusa od wojny trojańskiej, uwodząc go. Jej przygotowania obejmują oczyszczenie i perfumowanie się bosko pachnącą ambrozją, a także zapożyczenie magicznego, wzbudzającego pożądanie pasa od Afrodyty. Zeus zasypia w ramionach Hery, nieświadomy, że szaleje bitwa.

Stając się czarownicą

Skojarzenie zapachu i magii przetrwało długo po zakończeniu świata greckiego i rzymskiego. Na przykład w powieści C.S. Lewisa z 1953 r. „Srebrne krzesło” pojawia się czarownica, która może być kuzynką Medei. Wrzuca do ognia zielony proszek, który wytwarza „słodki i senny” zapach, który coraz bardziej wprawia bohaterów w zakłopotanie. W dzisiejszych czasach jednak pachnący jak wiedźma ma swoje uroki. Mizoginistyczne stereotypy uwodzicielskich czarodziejek i złych staruszków zostały przywrócone jako symbole feministyczne, a współczesne rozprzestrzenianie się mieszanek perfum nazwanych na cześć wiedźm, zaklęć i eliksirów sugeruje, że wiele osób uważa ich skojarzenia za wzmacniające.

Nowoczesne perfumy przywołujące magiczne obrazy są często przedstawiane z feministycznym akcentem, przywołując starożytne stereotypy. Inny zapach z Black Phoenix Alchemy Lab, „Medea”, opisuje ją jako „ucieleśnienie bezwzględnej mocy, niezłomnej woli i wściekłej zemsty”. Perfumy Aether Arts „Circe” są oparte na powieści Madeline Miller o wielkiej wiedźmie z „Odysei” i opisują ją jako „kobietę mocy i siły”. Fani „Harry’ego Pottera” mogą znaleźć w Internecie wszelkiego rodzaju świece zapachowe.

Świece zapachowe a ich kolor

Palenie dobrych świec z naturalnych wosków ma tyle zalet, że nie trzeba więcej. Ja jednak palę je również dlatego, że zmieniają one energię otoczenia. Nie musisz być szczególnie wrażliwą osobą, żeby poczuć różnicę. Jeżeli jednak czujesz świat tak intensywnie jak wiedźma nie pominiesz żadnej okazji do tego, żeby podnieść wibracje swoje i swojego otoczenia. Świece się dętego nadają doskonale. A jeżeli dowiesz się jeszcze, że nie tylko zapach świecy, ale i jej kolor ma znaczenie, to twoje zakupy gdy nie będą już takie same.

Kolor świecy

Znaczenie koloru świecy. Kolor jest formą energii wibracyjnej, która wpływa na nas na różnych poziomach. Podświadomie wszyscy wiemy, jak reagujemy na różne kolory. Na przykład czerwień nas pobudza i podnieca, a niebieski uspokaja i koi. Kolor świecy lub czegokolwiek w twoim najbliższym otoczeniu jest jak klucz, który otwiera pewien przedział twojej podświadomości i całej twojej istoty. Ci, którzy w rzeczywistości nie widzą kolorów, mogą jednak odczuwać ich efekty wibracyjne, ponieważ pigment to materia uwalniająca energię z określoną prędkością lub długością fali. Ta długość fali lub częstotliwość aktywuje lub energetyzuje pewną część twojej istoty, gdy przenika ona twój wzrok lub aurę. Jego impulsy są przekazywane do mózgu drogami nerwowymi.

Każdy kolor niesie efekty wibracyjne jednego z wpływów planetarnych i/lub jednego z czterech żywiołów – Ziemi, Ognia, Powietrza lub Wody. Od zarania dziejów kolory były obdarzone magią. Starożytni Egipcjanie używali kolorów w swoich Świątyniach Uzdrowienia. Używali go Chińczycy i Chaldejczycy, podobnie jak mistycy Indii, którzy kojarzyli kolory z czakrami. Pitagoras używał koloru do leczenia. Nie możesz żyć bez kolorów, jest Twoim wszechobecnym towarzyszem przez całe życie. Okazuje się, że faktyczna symbolika każdego koloru różni się w zależności od autorytetu, tradycji lub szkoły myślenia, a w końcowych analizach jedynym prawdziwym autorytetem dla ciebie jest TY. Jeśli jednak nie jesteś do końca przekonana, co każdy kolor dla Ciebie znaczy. Co Ci przypomina lub jakie chęci u Ciebie wywołuje, oto kilka uniwersalnych wskazówek z dziedziny psychologii, sztuki i religii, które możesz zaakceptować lub nie. Ale wiesz jak mówię. A co Ci szkodzi sprawdzić?:)

Świece zapachowe w kolorze czerwonym

Czerwone świece są używane dla wzmocnienia stref takich jak: energia, zdrowie, witalność, wigor. Kojarzą się z żywiołem ognia.  Czerwone świece zapachowe lub bezwonne pal, kiedy wiesz, że zależy Ci na czymś fizycznym. Czerwony jest fizyczny i daje energię (ogólną, dynamiczną, receptywną, seksualną), dynamizm, namiętną miłość, pożądanie fizyczne, siłę woli i zdolności sportowe (zwłaszcza rywalizację). Czerwony jest używany do wzbudzania gniewu, czystej żądzy i fizycznej satysfakcji.

Czerwień to kolor ognisty, który przyciąga i magnetyzuje, a na pewno jest gorącym afrodyzjakiem, reprezentuje krew, płeć, płodność, obronę. Czerwone świece pobudzają namiętność. Rytuały z użyciem czerwonych świec zaklinają miłość, ale bardziej miłości seksualną – płonną, gorącą i szybka. O wiele bardziej namiętną niż romantyczną.

Czerwone świece pomagają wyeliminować pesymizm i negatywne nastawienie oraz dają siłę przeciwko wrogom. Czerwone świece zapachowe i bezwonne są używane do przywołania energii szybkiego działania, aktywności, ambicji, asertywności, walki, rywalizacji, wojowniczości, pożądania, popędu, ćwiczeń, seksu, seksualności, sportu, wytrzymałości (fizycznej), siły (fizycznej). Czerwony podżega do wypadków, pożarów i urazów. Jest używany w zaklęciach do przywoływania mocy i intensywności przed działaniem czarnej magii. Czerwień jest zapalna i jest używana w zaklęciach zemsty, gniewu, odwagi, determinacji i radzenia sobie z wrogami.

Czerwony kolor świecy może być używany do ochrony przed atakiem psychicznym i do wzmocnienia pewności siebie. Kolor czerwony jest mocno zakorzeniony w świecie fizycznym. Mówi się, że palenie czerwonych świec powoduje kontakt z mocą ciała. Czerwony reprezentuje chwilowe przyjemności. Symbolizuje pasję i miłość, a także pogardę i odwagę, by stawić czoła wrogom. Czerwony kojarzy się z pracą fizyczną, jak z uzdrawianiem ludzi i zwierząt. Także fizyczna pasja. Czerwony to kolor mocy. Jest to związane z pierwszą czakrą. Czerwień to kolor inspiracji, dumy, gniewu, odwagi, silnych emocji, oczyszczenia, suchych miejsc, agresywnej muzyki (zwłaszcza bębnienia jak bicie serca) i burz z piorunami. Czerwony to najlepszy kolor, aby odeprzeć niebezpieczeństwo. Używaj go dla stabilności, uziemienia i budowania zdrowia fizycznego.

Czerwień stymuluje płodność i siłę osobistą, jest kolorem Marsa, boga wojny, jest kolorem odwagi, determinacji, namiętności seksualnej i potencji.

Kolor świecy – pomarańcz

Pomarańczowe świece to połączenie koloru żółtego (zwinność umysłowa) i czerwonego (energia działania), dzięki czemu masz to, co najlepsze z obu światów. Pomarańczowa energia słoneczna buduje witalność, energię i wytrzymałość. Świece pomarańczowe pomagają w zaklęciach przyciągania sukcesu, dobrobytu, szczęścia, powodzenia, sukcesu w biznesie i karierze oraz w przyciąganiu innych w pozytywny sposób.

Pomarańcz jest towarzyski i asertywny, zachęca do zabawy i zniechęca do lenistwa, pobudza cały system. Promuje beztroski wygląd. Pomarańczowe świece zapachowe pomagają w adaptacji, kreatywności, pociągu seksualnym, stymulacji seksualnej, magii seksu i entuzjazmie z naturalną, impulsywną żywotnością.

Kolor świecy pomarańczowej pomaga w przyciąganiu, atrakcyjności, przyjaźni, nagłych zmianach, stymulacji energii, zdobyciu kontroli, zmianie szczęścia i podnoszeniu sprawiedliwości. Pomarańczowe świece są używane do motywacji, pewności siebie, odwagi, poczucia własnej wartości, niezależności, życzliwości, obfitości, dobrego zdrowia, utraty wagi, radości, wyporu, spontaniczności, mocy i stymulacji działania innych świec i sukcesu. Pomarańczowy to kolejny słoneczny kolor, kolor płodności, zarówno fizycznej, jak i psychicznej, kreatywności i wzrostu.

Pal świece pomarańczowe, kiedy potrzebujesz wsparcia w sprawach zawodowych, w których kreatywność lub radzenie sobie z potrzebami ludzi są kluczowe.

Pomarańczowe świece reprezentują dumę, odwagę, heroizm, ambicję, obfitość, handel, przedsiębiorczość, transakcje biznesowe, transakcje dotyczące nieruchomości oraz sprawy dotyczące prawa, sprawiedliwości, spraw sądowych. Pomarańczowy jest dostrojony do ciepła, ducha, woli, osobistej siły, autorytetu, czujności. Używany jako element równoważący. Oczyszcza energię. Niweluje negatywne postawy, sytuacje i miejsca, szczęście, uzdrowienie emocjonalne. Doskonały, kiedy szukasz pracy, potrzebujesz nagłych zmian, zdolności do rysowania i dobrych rzeczy w życiu. Pomarańczowy to kolor kojarzony ze sztukami performatywnymi i magią sceniczną. Użyj pomarańczowej świecy, jeśli brakuje Ci witalności lub motywacji. Do wyznaczania celów, gdy potrzebujesz zachęty, aby osiągnąć swoje cele, gdy nie wiesz, w którym kierunku się poruszać, ponieważ jest to doskonałe źródło stymulacji, energii i siły woli.

Użyj pomarańczowych świec, aby przynieść sobie radość i sukces oraz podjąć działanie. Pomaga w osiąganiu celów, oczyszczaniu negatywnych postaw oraz wnoszeniu szczęścia i entuzjazmu. Służy również do przyciągania przyjaciół i inspiruje do uzdrowienia emocjonalnego.

Świece zapachowe w kolorze żółtym

Żółte świece symbolizują siłę umysłu, skupienie, koncentrację, intelekt, kreatywność, logikę, uczenie się, poprawiają wizualizację, poprawiają pamięć. Używaj żółtego dla pewności siebie, uroku, perswazji, atrakcyjności, aby zmusić innych do wykonania twoich poleceń, a także dla inspiracji, wiedzy, mądrości, siły psychicznej i jasności, komunikacji. Stymuluje Twoją osobistą siłę i poczucie własnej wartości oraz promuje radość i optymistyczne nastawienie. Użyj go, aby przywołać lub zamanifestować element Powietrza. Ten, kto zapala żółtą świecę, stara się uzyskać dostęp do mądrości wieków i zyskać kontrolę nad pełnymi korzyściami z własnych zdolności umysłowych.

Kolor świecy żółtej przybliża do osiągnięcia upragnionej wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa. Żółte świece są używane do zdawania egzaminów, a także do zwiększania inteligencji, w celu uzyskania wglądu w problemy. Żółta energia rządzi logiczną świadomą stroną mózgu, komputerami, komunikacją, dźwiękiem, wideo, telewizją, elektroniką, książkami, literaturą i wolą. Promuje siebie, reprezentuje wszystkie instytucje uczenia się i wszystkie obszary nauki, szczególnie studia wyższego poziomu (zwłaszcza w naukach ścisłych).

Żółta świeca zapachowa lub bezwonna zmniejsza  mroczne wahania nastroju psychicznego. Wzmacnia wiedzę o leczeniu, zdolność koncentracji i zachowanie pamięci. Żółte świece są używane w celu poprawy wydajności umysłu, pogłębienia koncentracji, zdolności umysłowych (siły lewej półkuli mózgowej), poprawy zdolności uczenia się oraz mowy, pisania i publikowania. Magik kocha żółty, ponieważ jest kolorem sukcesu. Żółty jest również dobry dla kariery w biznesie, komunikacji lub koncernach medialnych. Użyj żółtego, aby przełamać mentalne blokady, wyeliminować przeszkody i na szczęście w podróży. Żółty to jeden z kolorów kojarzonych ze Wschodem i żywiołem Powietrza.

Żółte świece używamy w mediacjach zwiększających zdolności wizualizacyjnych. Żółty kolor świecy jest używany do jasności umysłu, aktywności, komfortu, radości, szybkiego działania, dokładności. Żółty ma również radosne, pozytywne usposobienie, które jest pełne charyzmy. Jest to idealny wybór na medytacje, które poprawią twoją karierę, spełnią twoje ambicje, osiągną cele i ogólnie poprawią twoje finanse. Żółte świece zachęcają do wszelkiego rodzaju aktywności, ale przede wszystkim do ćwiczeń umysłowych. Żółty kolor świecy przyciąga ludzi, ponieważ ma ciepłą, zniewalającą energię. Używaj ich w medytacjach, w których chcesz zdobyć zaufanie i aprobatę innej osoby lub pozyskać kogoś w biznesie. Używaj żółtych świec do budowania dobrych relacji wszelkiego rodzaju.

Żółty jest słonecznym, pozytywnym usposobieniem z duchowym zestrojeniem się z uzdrawiającymi siłami męskiej energii, a także sprzyja przyjaźni. Użyj żółtej świecy, jeśli czujesz się samotny, bezradny lub przygnębiony.

Kolor świecy – zieleń

Zielone świece zapachowe i bezwonne stosuje się w medytacjach na początki, wzrost, płodność, odnowę, odmłodzenie, harmonię, równowagę, uzdrowienie, dobre zdrowie. Służą do tego, aby zachować lub odzyskać młodzieńczy wygląd, realizować cele, przyciągnąć pieniądze, sukces finansowy, powodzenia, pomyślności, wzrost zarobków, zysk finansowy lub materialny. Mnożą majątek, bogactwo, obfitość. Pomagają we współpracy, hojności, dobroczynności, małżeństwie i są symbolem Bogini i jej zielonej ziemi.

Zielony od zawsze kojarzony jest z bogactwem, bo dobrobyt oznaczał obfite zbiory. Zapal zieloną świecę, gdy chcesz medytować i zastanowić się nad naturą, rozwojem, uzdrowieniem i szczęściem, które umożliwia znalezienie pracy lub sukces biznesowy.

Zielony kolor świecy zapachowej lub bezwonnej stymuluje wszystkie rodzaje wzrostu. Twojego ogrodu, Twoich upraw, Twoich finansów lub pieniędzy w Twoim portfelu. Ten kolor jest doskonały do medytacji wołających bogactwo, przynosząc wibrację miłości własnej i samospełnienia, która pozwala przekroczyć finansowy rubikon. Zieleń pozytywnie wpływa na biznes, karierę, osiąganie osobistych celów, pośrednictwo pracy i pracę, przynosząc szczęście i sukces zawodowy. Zielony kolor świece to kolor, który kojarzy się ze wszystkim, co ma związek ze wzrostem. Od płodności po zbiory. Włączenie zieleni do medytacji ma zapewnić zdrowie i sukces. Zielone świece reprezentują magię Ziemi, uzdrowienie fizyczne i emocjonalne, odmłodzenie i odnowienie młodości.

Zielony kolor świec jest bliski naturze. Użyj go, aby przywołać lub zamanifestować żywioł Ziemi. W działaniach na rzecz zdrowia i leczenia zielony ma działanie przeciwzapalne. Używamy zielonego w zaklęciach miłości, małżeństwa i kochania się. Zielony wpływa na uczucia, w przeciwieństwie do czerwonego (który jest używany do namiętnej miłości, pożądania i seksu). Zieleń wpływa również na wierność, pojednanie, sprawiedliwość, piękno, młodość, przyciąga miłość, przyjaźnie, funkcje społeczne, pobłażliwość, przyjemność, antyki, skarby, doczesne dobytki, leczenie raka, pomoc w kobiecych problemach, a także odnalezienie romantycznej miłości. Zielona świeca zapachowa aktywację czakrę serca. Zielony jest również używany w każdych okolicznościach wymagających świeżego, zdrowszego spojrzenia na sprawy.Utrwala siłę medytacji i ochroni przed pogorszeniem. Użyj zielonej świecy, gdy czujesz się zdezorientowany, zła lub nie masz kontroli. Zielony pomaga również złagodzić stres, napięcie, urazę i zniecierpliwienie. Zielony jest przydatny, jeśli jesteś uzależniona lub czujesz się niestabilny emocjonalnie.

Świece zapachowe w kolorze niebieskim

Niebieskie świece są dobre do stosowania w medytacjach dotyczących duchowego dobrobytu, uzdrawiania, odpoczynku, pogody ducha, cierpliwości i życzliwości, wewnętrznego spokoju, szczerości, wpływania na wierność i lojalność. Dla wiedzy i mądrości, docierania do prawdy i światła. Na  pierwszy kontakt z Wyższą Jaźnią.

Niebieski pomaga wprowadzić wierzenia religijne w czysty i zdrowy stan. Niebieskie świece mogą być również używane do ustanawiania harmonii w domu, do zwiększania okultystycznej mądrości i mocy, duchowej ochrony.

Użyj niebieskiej świecy, jeśli czujesz się niezdecydowana, zdenerwowana lub nie możesz jasno myśleć. Niebieska świeca pomoże również, jeśli brakuje ci wiary, nadziei, odwagi, impulsywności lub jesteś w depresji. Niebieski kolor świecy pomoże kiedy odczuwasz Strach przed lataniem i innymi formami podróży. Niebieski kolor świeć wpiera spokojny dom, błogosławieństwo domu, uzdrowienie, leczenie gorączki, ponowne zjednoczenie przyjaźni, przełamanie złych nawyków, przezwyciężenie uzależnienia, oczyszczenie atmosfery tam, gdzie są kłótnie lub trauma.

Medytuj z niebieską świecą, aby skoncentrować swój umysł oraz aby wpłynąć na sen lub obudzić podświadomość. Niebieskie świece zapachowe lub bezwonne niwelują przemoc, gniew i nienawiść. Niebieski daje spokój, spokój, harmonię, satysfakcję, błogość, jedność i zrozumienie sfer duchowych. Niebieski to jeden z kolorów kojarzonych z żywiołem Wody. Jest kolorem pracy emocjonalnej, koi i chłodzi. W jaśniejszych odcieniach jest kolorem inspiracji i jasnej komunikacji.

Ciemne niebieskie są dobre dla spraw prawnych, mądrości, rodziny królewskiej, ochrony. Oddanie, honor i lojalność są reprezentowane przez głębsze odcienie niebieskiego. Niebieski kolor świec to doskonały kolor dla sukcesu biznesowego, ponieważ równoważy logikę z intuicją. Niebieskie świece zapachowe i bezwonne pomagają w ochronie, śnie i proroczym snom. W magii niebieski może poszerzyć granice możliwości i stworzyć pewność siebie i siłę połączoną z altruizmem i idealizmem. Zapal niebieską świecę, gdy w grę wchodzą zasady, aby odkryć prawdę i otrzymać wskazówki. Gdy masz do czynienia z rządem i szukając sprawiedliwości. Niebieskie świece można zapalić w celu poszerzenia horyzontów umysłowych, sukcesu i zwiększenia możliwości. Reprezentują także poszerzanie horyzontów fizycznych i podróże. Przede wszystkim niebieski zapewnia ochronę i spokój w czasach kryzysu i zamieszania. Uważany za kolor mądrości, zamyślenia i obszarów niebieskich. Kolor ten wypełnia uczucie młodości. Niebieski jest doskonałym odcieniem spokoju i głębokiej refleksji. Używaj go do harmonii, komunikacji i rezonansu.

Świece zapachowe w kolorze białym

Białe świece są używane do oczyszczenia, oczyszczenia, uzdrowienia, błogosławieństwa, ochrony, czystości, prawdy, szczerości, pokoju, duchowości, oświecenia, proroctwa, jasnowidzenia, jasności, odpoczynku, pełni i radości. Biel leczy również emocje. Zapewnia ochronę, odpycha negatywną energię, łagodzi napięcie i wspomaga medytację.

Biała świeca reprezentuje szczęście, jedność i jest najwyższą duchowością i najwyższym poziomem świadomości, który chroni, oczyszcza i uzdrawia. Biały reprezentuje prawdę, jedność, harmonię i pełnię ducha.

Pal białą świecę, żeby przywołać energię księżycową. Ponieważ wszystkie kolory pochodzą z czystego białego światła, jest to zrównoważona obecność wszystkich kolorów w syntezie. białe świece zapachowe można zastąpić dowolnym innym kolorem w wielu rytuałach, jeśli to konieczne, jeśli to, czego chcesz, jest w danym momencie niedostępne. Dlatego emituje bardzo pozytywne i silne wibracje. Biały kolor świecy eliminuje negatywne uczucia i zachęca do pozytywnego podejścia do życia. Używaj jej  do medytacji, kiedy potrzebujesz szczególnej koncentracji.

Białe świece są używane w rytuałach ochronnych, konsekracyjnych i oczyszczających. Nadają się doskonale do uzdrowienia całego człowieka, do spraw duchowych, do kontaktu z wyższym ja i aniołami lub przewodnikami duchowymi. W magii biel reprezentuje jasne i wyraźne widzenie, dlatego jest pomocna tam, gdzie potrzebny jest nowy początek lub nagły przypływ energii i entuzjazmu. Biały jest dobrym kolorem do prac związanych z obrzędami przejścia, zwłaszcza do rytuałów narodzin, małżeństwa i powitania. Podobnie jak srebro, biel kojarzy się z kobiecymi energiami, rytuałami księżycowymi, dlatego biała świeca jest szczególnie mocna w poniedziałek, dzień księżyca. Biały jest kolorem Magii Ceremonialnej, ponieważ jest używany do wszystkich rodzajów ceremonii i rytuałów. Kolor czystości, biały reprezentuje przyjaźń, niemowlęctwo. Kryształowa biel to kolor szczerości, boskości, przemiany i pojedynczych skupionych dźwięków, takich jak gong czy dzwonek. Biały jest również kolorem Bogini i dlatego jest używany we wszystkich formach błogosławieństw.

Podobne wpisy