Spełnianie marzeń to coś czego nie można odkładać na lepsze czasy!

Spełnienia marzeń i miłości nie odkładaj na lepsze czasy

Spełnianie marzeń to coś, czego nigdy nie warto odkładać na lepsze czasy. Dlaczego? Po pierwsze, każde spełnione marzenie jest jak elektrownia produkująca prąd napędzający Cię do działania. Jest jak generator mocy, pewności siebie i dobrego samopoczucia.  A po drugie, lepsze czasy mogą nigdy nie nastąpić. Więc o czym marzysz? Chcesz prowadzić własną firmę? ? Marzysz o podróżach? Chcesz kupić dom z ogrodem? A może chcesz pisać bloga? Bez względu na to, jakie jest Twoje marzenie, możesz to osiągnąć. Nie musisz się frustrować patrząc, jak mija kolejny rok, a Ty czekasz, aż pojawi się ktoś, kto zechce pojechać z Tobą w podróż marzeń, kiedy stanie się coś, że odważysz się założyć własną firmę lub zrobić pierwszy wpis na blogu. Nie odkładaj już tego dłużej! Najlepszy czas na spełnianie marzeń jest właśnie teraz. Po prostu to zrób! O tym jak spełniłam swoje marzenie o pisaniu bloga poczytaj tutaj.

Łatwo możesz przenieść się z miejsca, gdzie marzysz do miejsca, gdzie Twoje marzenie staje się rzeczywistością. Jak to zrobić? Oto 9 sposobów na skuteczne spełnianie marzeń.

1. Jakie mogą być marzenia?

Marzymy o wielu rzeczach, czasami wydają nam się nierealne, nieosiągalne, a czasami głupie. Tak jednak, jak nie ma głupich pytań, tak nie ma głupich marzeń. Nie ma też marzeń nieosiągalnych i nierealnych. Czasami tylko nasze prawdziwe marzenia są poukrywane pod mnóstwem warstw, które na nie nakładamy. W pierwszym kroku musimy się swoim marzeniom przyjrzeć. Po Pozbądź się całego puchu, który przesłania prawdziwy cel, do którego dążysz. Odrywając wszystkie warstwy otaczające twój cel, możesz wyraźnie ocenić, czego naprawdę chcesz. Siedzisz przy biurku i nieustająco marzysz o rzuceniu pracy. Każdą jednak o tym myśl zabijasz kolejną, bo przecież nie możesz bo masz rodzinę na utrzymaniu, bo nie wiesz co chcesz robić, ani gdzie chcesz pracować.  Zatrzymaj się i zastanów czy Twoim ostatecznym celem jest znalezienie lepszej posady, założenie własnej firmy, czy też uzyskanie większej elastyczności w pracy? W zależności od tego jak odpowiesz zaczną pojawiać się w Twojej głowie pomysły. Marzenie stanie się celem, do którego zaczniesz się przygotowywać.  Im bardziej szczegółowo opowiesz na pytanie jakie naprawdę jest Twoje marzenie, tym łatwiej będzie Ci nakreślić drogę do osiągnięcia tego celu.

2. Strach ma wielkie oczy!

Zawsze, gdy decydujesz się na coś, czego chcesz, często pojawia się strach. Łatwo zrozumieć, dlaczego. Wykraczasz poza to, co znane. Wychodzisz poza swoją strefę komfortu. W związku z tym doświadczanie pewnego oporu jest normalne, a opór często ukazuje swoją brzydką głowę w postaci strachu. Ale nie pozwól, by strach cię pokonał. Nie pozwól, by cię to sparaliżowało. Nie pozwól, aby utrzymywała Cię w stanie śnienia o swoich snach, zamiast żyć swoimi marzeniami. Oto, co robisz: za każdym razem, gdy poczujesz strach, przyznaj się do tego. A potem zadaj sobie pytanie: co gorsza, strach przed wyjściem poza strefę komfortu w nieznaną podróż polegającą na nieustannym dążeniu do swojego marzenia lub odkładaniu snu, aby pozbyć się strachu (co oznacza również pozostanie w obecnej pozycji)? Anaïs Nin pięknie podsumowała to, mówiąc: „Nadszedł dzień, w którym ryzyko pozostania ciasnym w pąku było bardziej bolesne niż ryzyko zakwitnięcia”. Kiedy jesteś pewien, że jesteś gotowy do rozkwitu, możesz przejść do następnego kroku.

3. Spełnianie marzeń wymaga spalenia wszystkich łodzi!

Ten fragment W.H. Książka Murraya, The Scottish Himalayan Expedition, opisuje, dlaczego zaangażowanie jest niezbędne: „Dopóki ktoś nie jest zaangażowany, pojawia się wahanie, szansa na cofnięcie się, zawsze nieskuteczna”. Dopóki nie zdecydujesz się całkowicie zrealizować swojego marzenia, pojawi się wiele rzeczy, które mogą Cię powstrzymać. A jeśli tak naprawdę nie jesteś zaangażowany, to te rozrywki odniosą sukces. Aby upewnić się, że jesteś niezachwiany w dążeniu do celu, musisz spalić swoje łodzie. W XVI wieku, kiedy Hernan Cortez poprowadził swoją armię ludzi do podboju Meksyku, rozkazał spalić łodzie, którymi przybyli. Zrobił to, aby nikt nie zawrócił i nie porzucił misji. Zasadniczo zapewnił zaangażowanie w bitwę, eliminując wszelkie możliwości przerwania zadania.

Jeśli więc Twoim celem jest podróż do Tajlandii, śmiało zarezerwuj bilet. A może marzyłeś o biegu na 5 km, zapisz się na ten wyścig. Jeśli chcesz kupić ten dom, powiadom wynajmującego, że nie odnowisz umowy najmu. Zrób coś konkretnego, co zagwarantuje ci pójście naprzód, zapobiegając wszelkim możliwościom zawrócenia. Więc nie oglądaj się za siebie. Zamiast tego zacznij kraść.

4. Bezwstydnie kradnij

Jak to ujął Pablo Picasso: „Dobrzy artyści kopiują, wielcy artyści kradną”. Prawdopodobnie nie jesteś pierwszą osobą, która stara się osiągnąć swoje marzenie. W związku z tym nie ma potrzeby odkrywania na nowo koła. Zanurz się w świetnych pomysłach i technikach, które sprawdzają się inni. Wyszukaj ludzi, którzy odnieśli sukces w tym, co próbujesz osiągnąć, a następnie przeanalizuj ich drogę. Zobacz, co robią, a czego nie, i zidentyfikuj sprawdzone metody, które możesz zastosować. Jest wiele do nauczenia się, ale warto będzie, gdy zdasz sobie sprawę, jak bardzo ten krok pomoże Ci spełnić Twoje marzenie. Spędzając czas na studiowaniu innych, którzy odnieśli sukces w tym, co próbujesz zrobić, otrzymasz również zdrową dawkę inspiracji, która napędza Cię w trakcie Twojej podróży. Następnie możesz wykorzystać całą tę wiedzę, aby pomóc sobie w następnym kroku.

5. Zbuduj plan

Przejrzystość, zaangażowanie, inspiracja i wiedza, jak dobrze Ci się przyda w realizacji marzeń. Ale muszą one być połączone z prawdziwym planem, aby rzeczywiście poprowadzić Cię ścieżką prowadzącą do spełnienia marzeń. Harvey MacKay ujął to najlepiej, gdy powiedział: „Sen to tylko sen, cel to marzenie z planem i terminem”. Kiedy pracujesz nad celem bez planu, jak go osiągnąć, twoje wysiłki są bardziej chaotyczne. Bez koncentracji, jaką daje plan, istnieje większe prawdopodobieństwo, że wykonasz zadania chcąc nie chcąc i będziesz dryfować, zamiast systematycznie dążyć do celu. Prowadzi to do sporadycznych i mniej niż optymalnych wyników. Nie chcesz iść tą drogą. Musisz opracować plan, który doprowadzi Cię z miejsca, w którym się znajdujesz, do miejsca, w którym chcesz się udać. Utrzyma Cię na dobrej drodze i zminimalizuje objazdy, które spowalniają lub opóźniają postęp w realizacji celu. Jeśli więc Twoim marzeniem jest napisanie pierwszej książki, możesz zaplanować wstawanie godzinę wcześniej i napisanie tysiąca słów dziennie przed pójściem do pracy. Dzięki temu, ustawiając alarm każdego dnia, wiesz, na jaką godzinę ustawić zegar. A kiedy się obudzisz, będziesz wiedział, że czas odpalić laptopa i zacząć pisać. Poza tym jedną z największych zalet planu jest to, że pomaga on również w śledzeniu postępów.

6. Wyznacz termin

Terminy mają magiczną moc. Po ustawieniu przestają zwlekać i wrzucą Cię w bieg, abyś zaczął robić rzeczy. Nawet jeśli masz plan, możesz spędzić mnóstwo czasu zastanawiając się, czy musisz dowiedzieć się więcej, czy Twój plan jest odpowiedni, czy też musisz ponownie sprawdzić Facebooka (nie musisz). A potem obudzisz się, spójrz na kalendarz, miną miesiące, a ty zaledwie o cal zbliżasz się do celu. Ale termin to wszystko zmienia. Ponieważ wiesz, że nie możesz tego przegapić, robisz to, co musisz, aby załatwić sprawę. Więc daj sobie termin. A potem powiedz komuś, kto pociągnie cię do odpowiedzialności. Pamiętaj, aby dać im pozwolenie na skopanie twojego tyłka lub zapewnić wystarczająco skuteczne wyrzuty sumienia, jeśli jesteś blisko tego, by go przegapić. 7. Wykonaj pracę Nie da się tego obejść. Musisz wykonać pracę. Musisz zrealizować swój plan. Zmuszaj się do tego, gdy masz ochotę pracować. I zmusić się do zrobienia tego, gdy nie masz ochoty na pracę. Oto jak:

8. Chwal postęp

Wiele razy twoje sny nie spełniają się w ciągu jednego dnia. Potrzebują czasu. Czasami po drodze będziesz potrzebować trochę zachęty, aby dalej działać. Więc za każdym razem, gdy osiągniesz pewien kamień milowy, przerwij to, co robisz, zrób sobie przerwę i przybij sobie piątkę za cały poczyniony postęp. Zasługujesz na to i chociaż możesz nie być dokładnie tam, gdzie chcesz iść, zdecydowanie jesteś dalej niż tam, gdzie zacząłeś. Warto to uczcić. Jest to również paliwo, dzięki któremu możesz iść dalej.

9. Spełnianie marzeń lubi towarzystwo. 

Zmiana może być trudna. I to nie tylko na Ciebie, ale także na ludzi, którzy regularnie z Tobą kontaktują. Ludzi, na których będą miały wpływ zmiany, które wprowadzisz w swoim życiu. Pracując nad spełnieniem swoich marzeń, zastanów się, czy osoby z Twojego kręgu wiedzą, co się z Tobą dzieje. To da im szansę, by Cię zachęcić, wesprzeć i pociągnąć Cię do odpowiedzialności, gdy zajdzie taka potrzeba. W zależności od tego, jaki jest Twój cel, możesz nawet znaleźć kogoś, kto zechce wybrać się z Tobą w podróż. Nadszedł czas, aby Twoje marzenia stały się rzeczywistością. Twoje sny nie muszą pozostać tylko snami. Mogą absolutnie być twoją rzeczywistością. Ale przez większość czasu marzenia się spełniają tylko dzięki temu, że robimy to, co konieczne, aby je urzeczywistnić. Po prostu musisz wykonać pracę. Wykonując te kroki, spojrzysz wstecz za rok od teraz (może wcześniej) na wszystko, co osiągnąłeś, i uśmiechniesz się. Ponieważ wiesz, że marzenia się spełniają. Ponieważ w końcu tak się stało. Po wykonaniu pracy.

wygraj marzenia

katalog marzeń

Podobne wpisy