Smutne cytaty po angielsku

Smutne cytaty po angielsku

Smutne cytaty po angielsku w kulturze angloamerykańskiej pojawiają się tak samo często jak w naszym kręgu kulturowym. Dzieje się tak z prostego powodu – smutek jest wszechobecny w naszym życiu i nie da się go uniknąć niezależnie od tego, jak byśmy się o to starali. Mimo, że jest to jedna z najbardziej fundamentalnych emocji, których doświadczamy, często się o niej nie rozmawia, a na pewno nigdy do niej nie zachęca. Istnieje wiele stereotypów, które informują o tym, jak należy postrzegać smutek, jak powinniśmy na niego reagować na przykład „chłopaki nie płaczą”. Emocje jednak nigdy nie są takie proste, często wymagają bliższego przyjrzenia się, aby wiedzieć, z czym mamy do czynienia i jak najlepiej sobie z nimi poradzić.

Smutek to normalna emocja, która może uczynić życie bardziej interesującym. Smutek prawie zawsze towarzyszy stracie. Kiedy żegnamy się z bliskimi, zwykle czujemy się smutni. Smutek jest jeszcze głębszy, jeśli bliski związek się skończył lub umarła bliska osoba.

Smutek pomaga nam też docenić szczęście. Kiedy nasz nastrój w końcu zmienia się ze smutku w szczęście, poczucie kontrastu zwiększa radość z nastroju.

Oto kilka sposobów na przeżywanie normalnego smutku w zdrowy sposób i pozwolenie tej emocji na wzbogacenie twojego życia:

  • Pozwól sobie na smutek. Zaprzeczanie takim uczuciom może zepchnąć ich pod ziemię, gdzie z czasem mogą wyrządzić więcej szkód. Płacz, jeśli masz na to ochotę. Zwróć uwagę, czy po ustąpieniu łez poczujesz ulgę.
  • Pisz w dzienniku, słuchaj muzyki, spędzaj czas z przyjaciółmi lub rodziną i / lub rysuj, aby wyrazić smutek.
  • Pomyśl o kontekście smutnych uczuć. Czy są związane ze stratą lub nieszczęśliwym wydarzeniem? Pomyśl o uczuciach w sposób nieoceniający i jedź na fali tego doświadczenia.
  • Smutek wynikający ze zmiany, której się nie spodziewałeś, lub może sygnalizować, że możesz potrzebować zmian w swoim życiu. Emocje się zmieniają i będą przychodzić i odchodzić.

 

 

Smutne cytaty po angielsku część #1

“The way sadness works is one of the strange riddles of the world. If you are stricken with a great sadness, you may feel as if you have been set aflame, not only because of the enormous pain but also because your sadness may spread over your life, like smoke from an enormous fire.

– Lemony Snicket

“Our sweetest songs are those that tell of saddest thought.”

– Percy Bysshe Shelley

“Sadness flies away on the wings of time.”

– Jean de La Fontaine

“Sadness is but a wall between two gardens.”

– Kahlil Gibran

“Tears are words that need to be written.”

– Paulo Coelho

“We must understand that sadness is an ocean, and sometimes we drown, while other days we are forced to swim.”

– R.M. Drake

“There are moments when I wish I could roll back the clock and take all the sadness away, but I have the feeling that if I did, the joy would be gone as well.”

– Nicholas Sparks

“Experiencing sadness and anger can make you feel more creative, and by being creative you can get beyond your pain or negativity.”

– Yoko Ono

 “Depression is the most unpleasant thing I have ever experienced. . . . It is that absence of being able to envisage that you will ever be cheerful again. The absence of hope. That very deadened feeling, which is so very different from feeling sad. Sad hurts but it’s a healthy feeling. It is a necessary thing to feel. Depression is very different.”

– J.K. Rowling

Naucz się pozbywać smutku

Kiedy obsesja na punkcie zdarzenia lub przedmiotu staje się nawykiem, często możemy stać się niewiarygodnie smutni i zmartwieni z powodu pozornie nierozwiązywalnej łamigłówki, która stoi przed nami. W takich chwilach musimy zrozumieć, że nie możemy rozwiązać problemu na tym samym poziomie, na jakim został stworzony i dlatego może być konieczne uwolnienie się od smutku, aby spojrzeć na sprawy na nowo.

Smutne cytaty po angielsku – ten motyw pozostanie aktualny przez całe nasze życie, ponieważ mamy do czynienia z rozstaniami, chorobami, śmiercią, zmianami i innymi stratami. Pozbycie się smutku, gdy nadejdzie właściwy czas, oznacza pozostawienie sobie miejsca na refleksję i uzyskanie nowej perspektywy.

“Every man has his secret sorrows which the world knows not; and often times we call a man cold when he is only sad.”

– Henry Wadsworth Longfellow

 

“Leaning against my father, the sadness finally broke open inside me, hollowing out my heart and leaving me bleeding. My feet felt rooted in the dirt. There were more than two bodies buried here. Pieces of me that I didn’t even know were under the ground. Pieces of dad, too.”

– Laurie Halse Anderson

Smutek jest niezbędny, aby doświadczyć wielu różnych emocji

Teoria emocji oparta na procesie przeciwnika, opracowana przez psychologa Richarda Solomona w latach siedemdziesiątych, stwierdza, że po każdej emocji następuje druga, przeciwna emocja. Chociaż życie może nie wydawać się takie proste, prawda jest taka, że emocje są kontekstualne, to oznacza że, więc aby poczuć szczęście, musimy zrozumieć, czym jest smutek. Doświadczanie zrównoważonego, ale szerokiego wachlarza emocji jest kluczem do bogatego życia i choć w danej chwili może być trudno docenić smutek, nadal odgrywa on kluczową rolę w naszym życiu.

“You cannot protect yourself from sadness without protecting yourself from happiness.”

– Jonathan Safran Foer

“The word ‘happy’ would lose its meaning if it were not balanced by sadness.”

– Carl Jung

“Tears shed for another person are not a sign of weakness. They are a sign of a pure heart.”

– Jose N. Harris

“The longer and more carefully we look at a funny story, the sadder it becomes.”

– Nikolai Gogol

 

Smutne cytaty po angielsku – Smutek jest w porządku

Smutne cytaty po angielsku – zwykle traktujemy smutek, jakby to było coś złego. Osoby doświadczające smutku mogą poczuć się wyobcowane. Ważne jest, abyśmy traktowali smutek jako normalną część życia i pozwalali mu wyrażać się w zdrowy sposób.

 

Smutne cytaty po angielsku
Smutne cytaty po angielsku

 

“Every human walks around with a certain kind of sadness. They may not wear it on their sleeves, but it’s there if you look deep.”

– Taraji P. Henson

“Sadness gives depth. Happiness gives height. Sadness gives roots. Happiness gives branches. Happiness is like a tree going into the sky, and sadness is like the roots going down into the womb of the earth. Both are needed, and the higher a tree goes, the deeper it goes, simultaneously. The bigger the tree, the bigger will be its roots. In fact, it is always in proportion. That’s its balance.”

– Osho

“Don’t be ashamed to weep; ’tis right to grieve. Tears are only water, and flowers, trees, and fruit cannot grow without water. But there must be sunlight also. A wounded heart will heal in time, and when it does, the memory and love of our lost ones is sealed inside to comfort us.”

– Brian Jacques

“Tears are words the mouth can’t say nor can the heart bear.”

– Joshua Wisenbaker

Jeśli szukasz więcej cytatów po angielsku zajrzyj tutaj.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, żeby uporać się ze smutkiem zajrzyj tutaj.

Podobne wpisy