Sen o byłym chłopaku. Dlaczego śnimy o seksie z Ex i czemu czasami te sny realizujemy.

Sen o byłym chłyioppaku

Sen o byłym chłopaku zdarza się każdej z nas. Niezależnie od tego, czy jeszcze zmagamy się z niedawnym zerwaniem, czy wydaje nam się, że całkowicie zapomniałyśmy już o naszym EX. Sen o byłym mężu, chłopaku czy partnerze może być szczególnie niepokojący  i dezorientujący jeśli snimy o seksie z nim. Budzi to też wiele pytań o poprzeni związek, ale też wiele może powiedzieć o Tobie samej. Twoich marzeniach i niezrealizowanych potrzebach. Kiedy pojawia się sen o byłym warto się temu przyjrzeć. Zwłaszcza, gdy budujemy już nową relacje.

Jak się okazuje, te sny nie są niczym niezwykłym. Badania wyraźnie wskazują na to, że zarówno mężczyźni jak i kobiety często doświadczają snów o charakterze seksualnym lub intymnym z byłym partnerem.  55 procent ankietowanych kobiet wymieniło ten temat jako najczęstszy rodzaj snów erotycznych. Więc co właściwie znaczy sen o byłym chłopaku? Eksperci twierdzą, że zależy to od osoby, ale nie jest to powód do niepokoju.

Skąd się biorą sny o byłym?

Nasze sny są przejawami naszego świadomego, nieświadomego i podświadomego umysłu. Nie zawsze jednak sen o byłym znaczy, że za nim, czy za wspólnym seksem tęsknimy. Nasze związki bywają burzliwe, niezwykle namietne, a mimo to niestysfakcjonujące z jakiegoś powodu. Zdarza się wtedy, że sen o byłym to obraz tego czego pragneliśmy w poprzednich związkach, a czego nie dostaliśmy. Mimo, że sen o byłym czasami konkuruje z najlepszym filmem erotycznym znaczy tylko tyle, że czegoś nam w tym związku brakowało – czułości, bliskości, pikanterii lub swobody wyrażania własnych potrzeb.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że sny o seksie z byłym czy byłą to te najczęściej pojawiające się wśród wszystkic snów o zabarwieniu seksualnym. I z jednej strony jest to normalne, z drugiej radzą, żeby się temu przyjrzeć.

Eksperci mają dla nas jedną radę. Proponują, aby skupić się na tym, jak się czuliśmy podczas snu. Postwmy więc sobie kilka pytań i odważnie na nie odpowiedzmy, a wtedy sen o byłym partnerze być może da nam obraz tego czego nam brakuje.

Sen o byłym chłopaku, a nasze fantazje erotyczne

Czy byłś/byłaś e super podniecony i podniecony w tym śnie? A może tym co czuliście była intensywna miłość do byłego? Czy czułaś, że robisz coś złego? Cokolwiek czułaś w tym śnie było całkowicie twoje i o Tobie historią. I nawet jeżeli czujesz pokusę oddania się rozważaniom o byłym. Jeżeli Głowę zajmują Ci myśli czy wysłać mu lub jej wiadomość sms. Wiedz, że nie o to tu chodzi. Zadaj sobie pytanie, czy któregoś z tych uczuć nie brakuje w Twoim realnym życiu lub jest w nim obecne (jakaś obawa czy brak) które pojawiły się śnie o byłym. 

Czy sen o byłym chłopaku może oznaczać coś więcej?

Jeśli jesteś obecnie w związku, to oczywiste, że sen o seksie z byłym chłopakiem może szczególnie Cię niepokoić. Jeśli zdarza się incydentalnie – prawdopodobnie nie ma potrzeby go szczególnie intensywnie analizować. Jeżeli sen o byłym się powtarza może to czasami – ale z pewnością nie zawsze – być sygnałem ostrzegawczym. Może podświadomie wciąż wracasz do czegoś, co próbujesz naprawić. Istnieje też prawopodobieństwo, że wracasz myśłami do związku, ponieważ seks był niezwykle przyjemny i właśnie tam i z tą osobą Twoja podświadomość chce przebywać.

Co to oznacza dla twojego obecnego związku? To wszystko zależy. Kluczowa będzie odpowiedź na pytanie czy Twój obecny związek tworzysz z odpowiednią dla Ciebie osobą. Sprawdź też czy nie porównujesz obecnego i byłego partnera. Nawet jeśli sen o byłym pojawia się uporczywie, nie znaczy to, że planujesz zdradzić czy zostawić obecnego partnera. Kluczowe jest to jak się czujesz podczas snu i tylko te odczucia warto analizować.

Szczere i odważne odpowiedzi o nasze sny z byłym moga pomóc ujawinć nam ważne informacje o nas samych. Nawet te zupełnie niezwiązane z  byłymi i obecnymi partnerami.

Sen o byłym chłopaku i analiza naszych odczuć podczas niego może ujawnić ważne informacje o nas, naszych emocjach, zachowaniach, życiu erotycznym i doświaczaniu lub braku miłości. Eksperci zgodnie twierdzą, że sen o byłym jest czymś naturalnym. Jeśli zdarza się to często, warto poświećić trochę czasu, aby zadać sobie kilka pytań dotyczących naszych uczuć. Następnie radzą zastanowić się nad odpowiedziami. Okazuje się, że analiza snu o byłym może być niezastąpionym źróodłem wiedzy o własnych  pragnieniach, fantazjach seksualnych i miłości. 

Sen o byłym chłopaku czasami kończy się seksem z byłym

A co kiedy sen o byłym nie kończy się rano? Zdarza się , że para decyduje się zakończyć związek, ale rezultatem nie zawsze jest zerwanie.
Często dochodzi do pewnego stopnia kontaktu, który trwa i czasami obejmuje nawet seks.
Sprawdźmy kto sny o seksie z byłym realizuje w rzeczywistości. Czy odpowiedzi na te pytania są podobne, czy różne dla kobiet i mężczyzn?

Sen o byłym partnerze zakończony seksem – co na to naukowcy? Badanie pierwsze

Opublikowane w czasopiśmie Evolutionary Psychology dotyczą seksu pomiędzy partnerami po rozstaniu. W pierwszym badaniu naukowcy zrekrutowali 212 studentów (średnia wieku 21 lat, z których większość była białymi i heteroseksualnymi), którzy wcześniej uprawiali seks po rozstaniu, zdefiniowany konkretnie jako „stosunek seksualny z byłym partnerem , z którym dana osoba była w długotrwałym związku, przy czym ta aktywność seksualna ma miejsce w ciągu 2 tygodni od zakończenia związku ”.

Dlaczego skupiono się na seksie, który następuje w ciągu dwóch tygodni od zerwania?

Ponieważ badania pokazują, że smutek zwykle osiąga swój szczyt 2 tygodnie po zerwaniu. Zaczyna spadać po około 4 tygodniach. Cztery tygodnie po zerwaniu to także okres, w którym ludzie zazwyczaj uprawiają seks z nowym partnerem.

W związku z tym naukowcy chcieli przyjrzeć się seksowi z byłym w czasie, zanim smutek był najwyższy. Próbowano wyeliminować smutek  jako główny czynnik motywujący do tego aby sen o byłym stał się realnym powodem spotkania w sypialni.

Ważne też było, że badanie przeprowadzić zanim nprawdopodobieństwo  uprawiania seksu z kimkolwiek innym będzie zbyt wysokie. Uczestnikom zadano serię pytań na temat ostatniego czasu, w którym uprawiali seks po rozstaniu, a także tego, jak myśleli, że będą się czuć w związku z seksem po rozstaniu w przyszłości.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni zgłaszali większą otwartość na seks po rozstaniu niż kobiety. Niezależnie od tego, kto z kim zerwał lub jak atrakcyjny był były, mężczyźni zgłaszali większą chęć. Jednak mężczyźni i kobiety nie różnili się otwartością na seks po rozstaniu, kiedy nadal kochali swojego partnera – w takim przypadku mężczyźni i kobiety byli równie (i bardzo) skłonni do tego, aby sen o byłym chłopaku lub o byłej dziewczynie zamienił się w realne spotkanie. Podobnie, nie było różnicy między płciami, jeśli chodzi o wykorzystywanie seksu po rozstaniu jako narzędzia do odegrania się i pokazania jaką stratę poniosła druga strona.

W porównaniu z kobietami, mężczyźni zgłaszali większą chęć do wypróbowania nowych zachowań seksualnych – rzeczy, których normalnie by nie zrobili – podczas seksu z byłym partnerem, być może w celu zademonstrowania swojej wartości seksualnej lub odzyskania partnera. Alternatywnie, być może postrzegają to jako okazję do zrealizowania swoich fantazji erotycznych i pragnień ze znanym partnerem bez obawy przed osądem lub troską o to, jak wpłynie to na związek. W porównaniu z mężczyznami kobiety zgłaszały bardziej negatywne odczucia związane z seksem z Ex w przyszłości i mniej pozytywnymi uczuciami związanymi z ostatnim seksem po rozstaniu.

Sugeruje to, że kobiety częściej żałują sytuacji, kiedy sen o byłym kończy się seksem z Ex. Jest to zgodne z wcześniejszymi badaniami, które wykazały, że kobiety częściej niż mężczyźni żałują swoich czynności seksualnych.

Dlaczego sen o Ex kończy się seksem? Badanie drugie

W drugim badaniu naukowcy sprawdzali dlaczego sen o byłym chłopaku lub byłej dziewczynie przechodził do fazy realizacji. Naukowcy zrekrutowali 92 studentów i poprosili ich o sporządzenie listy wszystkich możliwych powodów, dla których oni lub ktoś, kogo znają, uprawiali w przeszłości seks po rozstaniu.

W sumie pojawiły się 292 przyczyny. Po połączeniu podobnych odpowiedzi, naukowcy wymyślili zestaw 52 różnych powodów, dla których sen o byłym przestawał być tylko snem. Wśród powodów zalazły się:

  • sportowe trakowanie seksu
  • brak seksu
  • chęć powrotu do siebie
  • brak partnera
  • poczucie się samotności
  • istniejące uczucia
  • nuda

Następnie naukowcy zrekrutowali przez Internet oddzielną grupę 585 uczestników (średni wiek 32 lata, głównie osoby rasy białej, wszyscy heteroseksualni). Otrzymali listę 52 powodów seksu z Ex. Poproszono ich o podanie, jak często w przeszłości uprawiali seks po rozstaniu z każdego powodu. Jeśli nigdy nie uprawiali seksu po rozstaniu, poproszono ich o poinformowanie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że z każdego powodu będą uprawiać seks po rozstaniu w przyszłości. Okazało się, że odpowiedzi uczestników statystycznie pogrupowały się w trzy odrębne grupy.

Dlaczego sypiamy z EX?

Motywy utrzymania związku. Były to powody, które skupiały się wokół emocjonalnych elementów seksu po rozstaniu, takich jak zakochanie lub wciąż odczuwane uczucie. Tęsknota za partnerem lub  partnerką. Samotność i chęć uwagi lub potrzeba poczucia się lepiej.

Motywy hedonistyczne. Były to powody, które skupiały się wokół przyjemnych i fizycznych elementów seksu po rozstaniu, takich jak zabawa lub ekscytujące doświadczenie. Łagodzenie napięcia seksualnego, zaspokajanie potrzeb i posiadanie partnera, z którym czujesz się komfortowo.

Ambiwalentne uczucia. Były to powody, które skupiały się na radzeniu sobie z nierozwiązanymi emocjami, posuwaniu się naprzód i / lub traktowanie seksu jako środka do celu. Obejmowało to chęć uprawiania „seksu z nienawiści”, próby zemsty na Ex. Chęć odzyskania władzy lub poczucia pewności siebie oraz radzenia sobie ze stresem.

Poza tymi trzema głównymi motywami było kilka, które nie pasowały do ​​niczego. Na przykład bycie pijanym, chęć „ostatecznego pożegnania się” i brak lepszych opcji.

Jeśli chodzi o różnice między płciami, mężczyźni częściej przyznawali, że uprawiali seks po rozstaniu z motywów hedonistycznych i ambiwalentnych. Jednak nie było różnic między płciami w uprawianiu seksu z EX z powodów związanych z utrzymaniem związku. Należy zauważyć, że te odkrycia nie mówią nam, jak powszechny jest seks po rozstaniu i nie pochodzą z reprezentatywnej próby populacji. Dlatego jest możliwe, że ludzie mogą angażować się w seks z EX z innych powodów, a najczęstsze powody mogą być różne w różnych grupach osób.

Podobne wpisy