Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

Dziwnie mam z tą samotnością. Paradoksalnie najmocniej ją czuję, kiedy jestem szczęśliwa!  Chcę się komuś pochwalić sukcesem. A tego kogoś z kim tym szczęściem mogę się podzielić nie ma obok. Niekiedy chce mi się komuś szepnąć do ucha: „Tak bardzo się bałam, że się nie uda.” Bywa też, że mam naprawdę fajny seks, ale potem nie szukam jego nóg i nie pragnę jego ramion… Wtedy się czuje samotna. Boleśnie samotna. Przyjaciół poznaję po tym czy cieszą się ze mną moim sukcesami. Samotność mierzę chwilami radości, których nie mam z kim podzielić. Wpis: „Cytaty samotność – ku pokrzepieniu bolących serc” doskonale się w takich momentach przydaje.

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 1

Biegają tak, jakby mieli pod stopami ogień, szukając czegoś, czego nie można znaleźć. Jest to po prostu strach przed zmierzeniem się ze sobą, po prostu strach przed byciem samemu.

(Charles Bukowski)

Kiedy są sami, chcą być z innymi, a kiedy są z innymi, chcą być sami. W końcu ludzie są tacy.

(Getrude Stein)

Samotność albo sprawia, że się odnajdujemy, albo się gubimy.

(Roberto Gervaso)

Nie wiem, co jest gorsze: nie wiedzieć, kim jesteś i być szczęśliwym, lub stać się tym, kim zawsze chciałeś być i czuć się samotnym.

(Daniel Keyes)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 2

Ze wszystkimi ludźmi, którzy żyją na tej planecie i jeśli każdy z nas szuka drugiej osoby, dlaczego w końcu musimy być tacy sami? Po co? Może planeta wciąż się obraca, żywiąc się samotnością ludzi?

(Haruki Murakami)

Jeśli zdecydujesz się wyłączyć telewizor i zaczniesz przeglądać eseje, przekonasz się, że jedynym wielkim motywem XX wieku była samotność i wyobcowanie.

(Patch Adams)

Depresja jest ogólnoświatową epidemią. Według szacunków WHO w 2020 r. depresja będzie najbardziej rozpowszechnioną chorobą na świecie. Osobiście uważam, że większość depresji ma swoje korzenie w samotności, ale społeczność medyczna woli mówić o depresji niż o samotności. Łatwiej jest pozbyć się problemu, podając diagnozę i zestaw leków. Ponieważ jeśli zaczniemy mówić o samotności, na pewno będziemy wiedzieć, że nie ma narkotyków. Nie ma takiego przemysłu medycznego, wystarczy ludzka miłość.

(Patch Adams)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 3

Problem życia jest taki: jak przełamać samotność, jak komunikować się z innymi.

(Cesare Pavese)

Jest niewielu ludzi, których naprawdę kocham, a jeszcze mniej tych, których szanuję. Im bardziej znam świat, tym bardziej jestem rozczarowany i każdego dnia coraz bardziej potwierdzam moją opinię na temat niekonsekwencji charakteru ludzkiego i niewielkiej zależności od wyglądu, czy to zasługi, czy inteligencji.

(Jane Austen)

Samotność pokazuje nam, kim powinniśmy być; społeczeństwo pokazuje nam, kim jesteśmy.

(Robert Cecil)

Być dorosłym to być samemu.

(Jean Rostand)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 4

Bóg stworzył człowieka i nie znajdując go wystarczająco samotnego, dał mu towarzysza, aby jeszcze bardziej poczuł samotność.

(Paul Valéry)

Myślałem, że najgorszą rzeczą w życiu jest samotność. Nie, nie jest. Zamiast tego odkryłem, że najgorsze w życiu jest skończyć z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się naprawdę samotny.

(Robin Williams)

Byłem typem, który żyje w samotności; bez samotności byłem jak inny człowiek bez jedzenia i wody. Każdy dzień spędzony bez samotności osłabiał mnie.

(Charles Bukowski)

Kiedy jesteś sam, nawet jeśli nic nie robisz, nie masz wrażenia marnowania czasu.

(E.M. Cioran)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 5

Nie szukałem samotności z powodów religijnych, ale tylko po to, aby unikać ludzi i ich praw, ich nauk i tradycji. Ich pomysły, hałas i skargi. Sam starałem się nie widzieć twarzy mężczyzn, którzy sprzedają i kupują rzeczy po tej samej cenie, które są im duchowo i materialnie gorsze.

(Khalil Gibran)

Mężczyzna musi utrzymywać małą wnękę, w której może być sobą bez zastrzeżeń. Tylko w samotności może poznać prawdziwą wolność.

(Michel de Montaigne)

Samotność to niezależność: pragnąłem jej i wygrałem ją przez wiele lat. Tak, było zimno, ale było też cicho, cudownie cicho , jak zimna i cicha przestrzeń, w której obracają się gwiazdy.

(Hermann Hesse)

Samotność rodzi oryginał, który jest w nas.

(Thomas Mann)

Kocham ludzi. Kocham moją rodzinę, moje dzieci. Ale we mnie jest miejsce, w którym żyję samotnie, tam regeneruję źródła, których nigdy nie zabraknie.

(Pearl Buck)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 6

Im mocniejszy i bardziej oryginalny jest umysł, tym bardziej będzie skłonny do religii samotności.

(Aldous Huxley)

Bez wielkiej samotności żadna poważna praca nie jest możliwa.

(Pablo Picasso)

Samotność jest dla mnie źródłem uzdrowienia, które sprawia, że moje życie jest warte życia. Mówienie jest często dla mnie udręką i potrzebuję wielu dni ciszy, aby odzyskać daremność słów.

(Carl Gustav Jung)

Samotność jest jak przyjemny posiłek, o ile nie jest spożywany codziennie.

(Simon Carmiggelt)

Samotność straszy duszę dwudziestoletnią.

(Molière)

Jeśli czujesz się samotny, kiedy jesteś sam, jesteś w złym towarzystwie.

(Jean-Paul Sartre)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 7

Samotność jest niezbędna dla człowieka, ponieważ zwiększa wrażliwość i wzmacnia emocje.

(Walter Bonatti)

Samotność. Stan tych, którzy mają wadę mówienia prawdy i posiadania zdrowego rozsądku.

(Ambrose Bierce)

Samotność oznacza poważne myśli, pełne treści, oznacza kontemplację, spokój, mądrość.

(Michail Bułhakow)

Odwiedzamy innych jako rodzaj zobowiązania społecznego. Ale ile czasu minęło, odkąd sami odwiedziliśmy siebie?

(Morris Adler)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 8

Obawiam się nie śmierci, ale samotności.

(August Strindberg)

Jesteśmy sami w cierpieniu. To przygnębiający fakt, jeśli to my cierpimy; ale ten fakt umożliwia szczęście reszcie świata.

(Aldous Huxley)

Wielki problem do rozwiązania „praktycznie”: czy możesz być szczęśliwy i samotny?

(Albert Camus)

Jeśli boisz się samotności, nie bierz ślubu.

(Anton Čechov)

Jestem tak zadowolony z samotności, że najmniejsze spotkanie jest dla mnie ukrzyżowaniem.

(E.M. Cioran)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 9

Prawdziwe szczęście jest niemożliwe bez samotności. Prawdopodobnie upadły anioł zdradził Boga, ponieważ pragnął samotności, której aniołowie nie znają.

(Anton Čechov)

Samotność ma miękkie, jedwabiste dłonie, ale mocnymi palcami chwyta serce i powoduje cierpienie. Samotność jest sprzymierzeńcem bólu, a także towarzystwem duchowego wzniesienia.

(Khalil Gibran)

Żadne miejsce w życiu nie jest smutniejsze niż puste łóżko.

(Gabriel Garcia Marquez)

Tylko w spokojnych wodach rzeczy są odbijane bez zniekształceń. Tylko w spokojnym umyśle jest odpowiednie postrzeganie świata.

(Hans Margolius)

Kto jest szczęśliwy w samotności, jest albo dziką bestią albo bogiem.

(Arystoteles)

Samotność jest piękna, ale potrzebujemy kogoś, kto powie, że samotność jest piękna.

(Honoré de Balzac)

Kiedy jesteś smutny, musisz mieszać się z tłumem. Samotność karmi mroczne myśli.

(Théophile Gautier)

Samotność jest naszym surowcem: próba maskowania go miłością jest jak próba leczenia trądziku poprzez pocieranie skóry papierem ściernym.

(Fernando Savater)

Samotność stwarza ludzi genialnych lub idiotów.

(Wiktor Hugo)

Dla niektórych osób samotność jest ucieczką nie od innych, ale od samych siebie. Ponieważ widzą w oczach innych tylko odbicie siebie.

(Eric Hoffer)

Samotność cytaty ku pokrzepieniu bolących serc

# 10

Jeśli ktoś płacze dlatego, że drugiemu jest źle, Pan Bóg cieszy się tym płaczem, bo takie łzy ciekną po twarzy jak perły, które nurek wyławia z ciepłego morza w Zatoce Perskiej. To są piękne łzy.

(Jan Twardowski)

♦ ♦ ♦nie kocham Cię wcale
tylko moja dusza jakaś taka smutna
kiedy przechodzisz obok
obojętnie.

(Krzysztof Kamil Baczyński)

♦ ♦ ♦Żadna prawda nie może uleczyć smutku po stracie ukochanej osoby. Nie może go uleczyć żadna prawda, żadna uczciwość, żadna siła, żadna dobroć. Przeżywszy ten smutek w pełni, możemy się jedynie czegoś z niego nauczyć, lecz to, czego się nauczymy, wcale nam się nie przyda, kiedy nadejdzie następny, niemożliwy do przewidzenia smutek.

(Haruki Murakami)

Cierpienie i ból są nieodłączne od rozległej świadomości i głębokiego serca. Myślę, że ludzie naprawdę wielcy zawsze muszą odczuwać na świecie wielki smutek…”

(Fiodor Dostojewski)
Smutek to uczucie, jak gdyby się tonęło, jak gdyby grzebano cię w ziemi. Zanurzam się w wodzie, która ma płowy kolor rozkopanej gleby. Każdy oddech dusi. Nie ma niczego, czego można by się przytrzymać, niczego, w co można by się wbić pazurami. Nie ma wyjścia, trzeba odpuścić. Odpuścić. Poczuć wokół siebie ciężar, poczuć kurczenie się płuc, powoli narastające ciśnienie. Pozwolić sobie na to, by opaść głębiej. Nie ma nic, tylko dno. Nie ma nic, tylko smak metalu, echo dawnego życia i dni, które zlewają się w ciemność.
(Lauren Oliver)

Kiedy czujesz przeszywającą samotność i chwila zadumy nie przynosi ulgi poszukaj wsparcia wśród najbliższych, przyjaciół lub na licznych forach dla samotnych.

Podobne wpisy