||

Jak zmienić swoje życie, stać się pewną siebie i szczęśliwą kobietą.

Jak zmienić swoje życie

Jak zmienić swoje życie, stać się pewną siebie i szcześliwą kobietą? Długo szukałam odpowiedzi na to pytanie. Dzisiaj wiem, że odpowiedź jest prosta. Trzeba po prostu odważnie po siebie i swoje szczęście sięgnąć. Tylko dlaczego wydaje się to takie trudne? Dlaczego tylko nieliczni ludzie pragnący szczęścia odważają się po nie sięgnąć? I znowu odpowiedź jest prosta  prosta i…brutalna. Boimy się zmian. Z wielką siłą i determinacją wartej lepszej sprawy trzymamy się nieudanych związków, nierozwijającej pracy i niewspierających przekonań. Podczas gdy zmiana dla życia jest tym samym, czym wiatr dla żeglarza. Możesz ja oswoić, wykorzystać – kiedy nadchodzi czas możesz zmienić hals i popłynąć z pełną mocą. Możesz też walczyć z wiatrem, miotać się i w najlepszym przypadku zostać w miejscu.

Czy naprawdę nie da się zachować statusu quo?

Wiem wszystko o upartym trzymaniu się „starego”. Miałam domek, plotek i kotka. Dokupiłam nawet labradora – tak na wszelki wypadek, bo szczęśliwa rodzina powinna przecież mieć psa.
Potem życie wywróciło mi łódkę i ledwo się pozbierałam. Musiałam puścić parę rzeczy. Bolało jak cholera, ale szybko (o dziwo!) zrobiło się lepiej.
Dzisiaj wsłuchuję się w siebie, rozglądam wokół i puszczam wszystko co mi nie służy natychmiast. Klientów, relacje, przekonania. „Nie, to nie!” Stało się moim życiowym credo. Fakt! Mam dni, że bywam smutna, ale nawet wtedy nie przestaję być szczęśliwa. Bo szczęście bierze się z naszego myślenia o sobie, z umiejętności zarządzania emocjami, z brania odpowiedzialności za siebie, a nie mieszka na zewnątrz nas!
Zewnętrze oddaje to co mamy w środku! Kiedyś robiłam dobrą minę do złej gry. Dzisiaj jestem chodzącą radością! Nawet jak mam gorszy lub smutny dzień!

The form you have selected does not exist.

Jedyną stałą rzeczą w naszym życiu jest zmiana.

Jedyną stałą rzeczą w naszym życiu jest zmiana. Im bardziej się temu opieramy, tym trudniejsze staje się nasze życie. Zamiast unikania zmiany, zapytaj, jak zmienić swoje życie.  Przyjmij, że czego byś nie robiła to zmiana Cię znajdzie, rzuci ci wyzwanie i zmusi do ponownego przemyślenia tego, jak żyjesz. Zmiana może pojawić się w naszym życiu w wyniku kryzysu, wyboru lub przypadku. Nie możemy uniknąć nieoczekiwanych wydarzeń w naszym życiu. To, co możemy kontrolować, to sposób, w jaki na nie reagujemy. To nasza możliwość wyboru pozwala nam aktywować pozytywne zmiany w naszym życiu. Możesz tę zmianę oswoić, polubić i wykorzystać jej moc. Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić swoje życie, oto 10 rzeczy, które zrobiłam ja w swojej przemianie mentalnej i fizycznej.

Jak zmienić swoje życie
Jak zmienić swoje życie

Jak zmienić swoje życie krok pierwszy.

Znajdź to co jest dla Ciebie ważne!

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, co i dlaczego jest ważne w Twoim życiu. Pomyśl co chcesz osiągnąć w swoim życiu. Jakie masz marzenia i co cię uszczęśliwia? Dlaczego to jest takie ważne? Niestety często w życiu się zakręcamy w oczekiwania, plany i marzenia innych wobec nas. Potem dokładamy do tego przyzwyczajenia, lęki. Doprawiamy to wypada, nie wypada i to nie dla mnie i mamy gotowy sos, w którym się pławimy. Zanim dokonasz miany, zanim odpowiesz sobie na pytanie jak zmienić swoje życie sprawdź koniecznie czego pragniesz i co Cię uszczęśliwi. Może się okazać, że mnóstwo rzeczy które robisz, o które „walczysz” i które zjadają Ci mnóstwo energii nie jest zupełnie Twoje. Może się okazać, że wcale nie potrzebujesz super wakacji na Zanzibarze, najnowszego Mercedesa i domu z płotkiem, a nim kotkiem, żeby być szczęśliwym człowiekiem.

Jak zmienić swoje życie krok drugi.

Zapisz swoje marzenia

Nie jeden raz już pisałam o ty, że standardy w naszym świecie wyznaczają maruderzy. Sami sobie stworzyliśmy kulturę smutku, trudu i niemożliwości różnych. Marzyciele, wizjonerzy, radośni i odważni ludzie niestety częściej są hejtowani niż podziwiani. Trudno. Niech Ci to nie przeszkadza marzyć szeroko. Jak już zastanowisz się co jest Twoje, o czym marzysz, jak ma wyglądać Twoje życie to szybko to zapisz, narysuj, namaluj, albo nawet wyśpiewaj. Po co to robić? Jeżeli nawet nie wierzysz w wizualizacje, tablice marzeń (chociaż działają!) to zrób to, żeby nie zapomnieć o czym marzysz. Zmiany nie zawsze są szybkie. Wielokrotnie będziesz wątpiła, zastanawiała się czy warto, będziesz chciała rzucić to w cholerę i wtedy przypomnisz sobie co jest stawką. Jest jeszcze jeden ważny powód. Któregoś dnia spojrzysz na swoją listę marzeń, celów i odkryjesz, że część z nich osiągnełaś. Dostaniesz wtedy turbo dopalenia.

Jak zmienić swoje życie krok trzeci.

Wyznacz sobie cele

Kiedy już wiesz, co jest ważne w Twoim życiu i jakie są twoje marzenia, jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie w dłuższej perspektywie musisz przejść do działania i wyznaczyć sobie długoterminowe, średnio- i krótkoterminowe cele. Realizacja tych celów pozwoli Ci zmieć marzenia o cudownym życiu w cudowne życie.

Pamiętaj tylko, że że Twoje cele mogą się zmienić. Pozwól sobie na elastyczność w ustalaniu i osiąganiu swoich celów. Zmiana to dynamiczna istota. Naturalnym więc jest, że jeśli coś się zmienia w Twoim życiu, to zmieniasz się TY i automatycznie zmieniają się Twoje cele. To małe kroki, które podejmujesz, nadają rozmachu Twojej zmianie. Podczas pracy nad sobą i zmianą swojego życia pewnie nie jeden raz usłyszysz, że przesadzasz, że znowu coś zmieniasz, że znowu wymyślasz itp. Tak jest. Zmiana rodzi zmianę. Pierwszy krok wprowadza Twoje życie w ruch. To, że masz cel nie znaczy, że stawiając pierwszy krok będziesz znała dokładny przebieg trasy. Nie zrażaj się. Trwaj i pamiętaj po co i dla kogo to robisz. 

Jak zmienić swoje życie krok czwarty.

Pozbądź się żalu

Sporym „przeszkadzaczem” w procesie zmiany jest żal. Żal za przeszłością, czy żal wynikający ze zranienia. Zastanów się po co to rozpamiętujesz, mielisz i oglądasz z każdej strony? Najprawdopodobniej okaże się, że niczego to Twojego życia nie wnosi. wyciągnęłaś już pewnie wszystkie możliwe wnioski, a teraz tylko marnujesz na to czas i życiowe zapasy energii. Jeśli spędzasz cały swój czas na myśleniu o przeszłości, przegapisz teraźniejszość i przyszłość. Nie możesz zmienić tego, co zrobiłaś lub czego nie zrobiłaś w przeszłości, więc odpuść. Jedyną rzeczą, nad którą masz teraz kontrolę są decyzje, które zadecydują o jakości Twojego przyszłego życia. Wybieraj więc mądrze. 

Jak zmienić swoje życie krok piaty.

Zrób coś, co cię przeraża

Chodzi o to, abyś zdecydowała się wyjść ze swojej strefy komfortu i spojrzeć na ograniczenia z innej perspektywy. Wystąpienia publiczne i to jeszcze przed kamerą to jedna z najbardziej przerażających rzeczy z jakimi przyszło mi się zmierzyć. Byłam przerażona, spięta, ba nawet spraliżowana sama myślą nagrywania live-ów, filmów czy kursów video.  Wiedziałam jednak, że chcę  pisać blog, prowadzić vlog i mówić o sobie. Pewnego dnia zagryzłam zęby, wcisnęłam guzik rozpoczynający live na fb i poszło. To było okropne nagranie, trzęsłam się ze strachu, mówiłam bez ładu i składu, bolał mnie brzuch i plątał mi się język, ale zrobiłam to i powtarzałam do skutku, czyli do czasu, aż strach przestał mnie paraliżować.

Co mi to dało poza kompetencjami potrzebnymi do realizacji moich planów? Mnóstwo pewności siebie i przekonanie, że umiem i mogę zrobić więcej niż kiedykolwiek przypuszczałam, e jestem w stanie. Zrób listę przerażających rzeczy, które chciałabyś zrobić, ale których się boisz. Zacznij od małych rzeczy, przygotuj plan, a potem je realizuj odważnie i konsekwentnie.

Jak zmienić swoje życie krok szósty.

Zacznij wieść zrównoważone życie

Nasze ciało, kondycja fizyczna i nawet wyraz twarzy jest odpowiedzią na to jak czuje się duch. Jednak nasz duch nie pozostaje też obojętny na to w jakiej kondycji jest nasze ciało. Nie odkryję Ameryki pisząc, że tak jak musimy dbać o wszystkie aspekty naszego życia, tak samo musimy zachować równowagę w trosce o nasze physis i psyche. Wiele lat przekonywałam sama siebie nie tylko o tym, że jestem szczęśliwa, ale też o tym, że troska o ciało jet mniej ważna, niż troska o umysł. Dzisiaj potrafię się już przyznać, że zdecydowanie bardziej wolę siebie w zadbanej wersji. Ćwiczenia i zbilansowana dieta pozwoliły mi odzyskać wigor, radość życia i pewność siebie. Ćwiczenia i dieta to potężne narzędzie, które poprawiło jakość mojego życia. Nie chodzi tylko o lepszy wygląd i dobre samopoczucie, ale to też doskonały trening wytrwałości i samodyscypliny.

Jak zmienić swoje życie krok siódmy.

Zmierz się ze swoimi lękami

Nasze życia i głowy często są pełne lęków i obaw. Można by ten fakt zlekceważyć, machnąć ręką i powiedzieć trudno – tak już jest. Niestety to nie działa. Jeśli chcemy zmienić nasze życie, musimy się nauczyć panowania nad lękami. Nie mogą kontrolować naszego życia i decydować o naszych wyborach.  Niezależnie od tego, czy jest to lęk przed porażką, samotnością czy nieznanym, może powstrzymać Cię przed czerpaniem radości z życia. Kiedy lęki kontrolują nasze my czujemy się niezadowoleni i niespełnieni. Stawiając im czoła, odzyskujemy moc. To my wybieramy sposób w jaki chcemy żyć, zmieniając nasze życie na zawsze.

Jak zmienić swoje życie krok ósmy.

Zaakceptuj siebie

Jedyną osobą, która zmieni Twoje życie, jesteś Ty! Aby stworzyć tę zmianę, musisz siebie lubić. Będą chwile w twoim życiu, w których spotkasz się z odrzuceniem i będą ludzie, którzy nie polubią ciebie ani twoich wyborów. Akceptacja tego, kim jesteś i kochanie siebie pomimo przeciwności, pozwolą Ci wytrwać i dość tam, gdzie zaplanowałaś dojść. Znajdź swoją odwagę, pokochaj siebie, wyjdź i zrób coś szalonego. Nie przejmuj się tym, co ktoś myśli, ani tym, czy jest to słuszne. Jeśli czujesz się dobrze, działaj zgodnie z tym i stwórz życie, które pokochasz.

Jak zmienić swoje życie krok dziewiąty.

Żyj chwilą

Wielu z nas uważa, że po drugiej stronie trawa jest bardziej zielona. Często przechodzimy na drugą stronę ogrodzenia i stwierdzamy, że tak nie jest. Motywacja do zmiany naszego życia wynika z naszego pragnienia bycia szczęśliwym. Często jesteśmy tak zajęci skupieniem się na naszym dążeniu do szczęścia, że ​​tracimy radość z faktycznego życia chwilą. Nasze pragnienie szczęścia w życiu jest pragnieniem stanu przyszłego, a nie obecnego. Jesteśmy tak pochłonięci wszystkimi naszymi problemami w teraźniejszości, że tracimy cenne piękno tej chwili. Siedzenie na plaży i jedzenie lodów z najlepszym przyjacielem to chwila szczęścia. Codzienne docenianie i okazywanie wdzięczności to doświadczanie szczęścia w danej chwili. Pomaganie potrzebującym przynosi nam radość i szczęście. O to właśnie chodzi w życiu chwilą – nie przegap tych chwil, bo szczęście do być w drodze, a nie tylko osiągnięcie celu. 

Jak zmienić swoje życie krok dziesiąty.

Doświadcz radości z uczenia się

Jedną z najważniejszych zasad, którą kieruję się w moim życiu brzmi: Każdego dnia naucz się czegoś nowego. Dzięki niej wyrobiłam sobie nawyk wypatrywania okazji do uczenia się. I albo osiągnęłam w tym wypatrywaniu mistrzostwo, albo wytworzyłam pole, które wyjątkowe okazje do nauki przyciąga jak najpotężniejszy magnez, bo tych okazji mam tysiące!

Wyzwania, ekscytujące zdarzenia, cenne lekcje, interesujące okazje stukają do mnie każdego dnia kusząc, nęcąc i szepcąc: nauczyć się mnie, sprawdź mnie, poznaj mnie.
 
I tak od kilkudziesięciu lat jestem w ciągłym procesie nauki siebie, poznawania świata i zdobywania nowych kompetencji. Proces ten momentami bywa intensywny, żeby nie powiedzieć bolesny, ale i tak uwielbiam się uczyć – niezależnie od tego czy lekcją jest złamane serce, bo uczyłam się kochać siebie bardzie niż jego, czy nieprzespany kwartał, bo uczyłam się prowadzić bloga.
Bez uczenia się nie jesteśmy w stanie zrobić żadnej zmiany. Za każdym razem, gdy uczysz się czegoś nowego, zdobywasz więcej wiedzy, a im więcej masz wiedzy, tym większą masz pewność siebie. Nauka nowych umiejętności pomaga nam lepiej przystosować się do nowych sytuacji. Zachęca nas również do większej kreatywności i innowacyjności w naszym myśleniu, dzięki czemu czujemy się bardziej komfortowo w nowych sytuacjach. 

Czujesz się zagubiona i pozbawiona kontroli? A może chce Ci się płakać lub czujesz, że za chwilę pękniesz lub zwariujesz? Jeśli tak, to Twoje ciało krzyczy o uwagę. Jeśli nie podejmiesz teraz żadnych działań, aby zmienić swoje życie, istnieje ryzyko, że ​​przez resztę czasu będziesz żyła według tego samego schematu. Uwierz, że jak straszne się to nie wydaję – zmiana jest najlepszym, co Cię w życiu spotyka.

Podobne wpisy