Jak się zakochać i jak znaleźć miłość?

Jak się zakochać i jak znaleźć miłość?

Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć miłość i jak się zakochać – te 7 rad bardzo Ci się przyda!

Każdy z nas chociaż raz w życiu zastanawiał się jak znaleźć miłość. Niektórzy z niej drwią, inni się jej boją, a jeszcze inni o niej marzą. Pewne jest tylko to, że każdy niezależnie od płci, wieku, statusu społecznego i miejsca zamieszkania chociaż raz w życiu się zastanawiał jak się zakochać. Jest kilka momentów w roku, kiedy rozglądamy się za miłością szczególnie intensywnie. Statystyki mówią, że w Święta Bożego Narodzenia za nią tęsknimy, w Walentynki jej zazdrościmy, w wakacje ją uprawiamy, a wiosną czujemy ją w powietrzu.Wszystko się budzi do życia, więc w naturalny sposób budzą się też nasze serca. Szczególnie serca singli próbujących uwierzyć w miłość od nowa. No ale jak znaleźć miłość w świecie, gdzie nikt podobno już miłości nie pragnie, jak się zakochać tak prawdziwie?

Jak znaleźć miłość w kilku krokach.

Miłość jest tak nieuchwytna, że ​​może się wydawać, że poszukiwanie jej nigdy się nie skończy. Wiemy, że istnieje, ponieważ znamy tych, którzy jej doświadczają, ale droga do jej zdobycia może być tak pokrętna, tak wyboista, że ​​kusi nas, by zrezygnować z poszukiwań. Niestety nie ma żadnych w stu procentach działających sposobów odpowiadających na pytanie jak znaleźć miłość,  ale jeśli zastosujesz się do tego co tu zebrałam, liczę, że będziesz zmierzać we właściwym kierunku. Skąd to wiem? Po pierwsze sporo i szczerze rozmawiałam z tymi, którzy miłości partnerskiej doświadczają na co dzień, po drugie z każdym kolejnym rokiem swojego życia nabieram coraz większego przekonani, że niezależnie co chcemy w życiu osiągnąć to do tych samych praw i prawd o życiu musimy się dostosować.

Jak się zakochać krok #1

Poznaj siebie.

Miłość oznacza dzielenie się sobą z kimś, kto akceptuje cię takim, jakim jesteś. Zanim jednak będziesz mógł oczekiwać, że ktoś cię zaakceptuje, musisz wiedzieć, kim jesteś. Zabrzmi to może dziwnie, ale pomyśl o tym, jak o ofercie handlowej. Jeśli będziesz wiedzieć, co oferujesz zdasz sobie po pierwsze sprawę czego potrzebujesz w związku. Po drugie łatwiej będzie Ci odrzucać niekompatybilne z Twoją oferty. Możesz zacząć od zapisania odpowiedzi na te pytania. Pozwolą Ci one nakreślić obraz „ciebie”, który oferujesz swojemu potencjalnemu partnerowi.

  • Jakie są Twoje najlepsze cechy?
  • Jak lubisz spędzać czas?
  • Co kochasz w sobie?
  • Nad czym chciałbyś popracować?
  • Co sprawia, że ​​czujesz się nieswojo?

Jak znaleźć miłość krok #2

Zbuduj pewność siebie.

Mamy niezwykłą umiejętność porównywania się do innych. Wydaje nam się, że każdy jest od nas ładniejszy, mądrzejszy, bardziej ogarnięty życiowo i obeznany towarzysko. I gdyby pominąć słowo każdy, to jest to nawet zdanie prawdziwe. Zawsze znajdzie się ktoś, kto w czymś jest od nas i lepszy i gorszy. Tylko, że nie ma to w życiu żadnego znaczenia, a w miłości to już nigdy, absolutnie nigdy się nie sprawdza. Miłość nie ma żadnego wzoru, reguły, ani schematu według którego się wydarza. Niezależnie od tego, czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem, tłuścioszkiem, czy chudziaczkiem.

Nieważne ile masz lat i ile masz zer na koncie. Miłość wydarza się wtedy, kiedy nosimy w sobie na nią gotowość. A ta gotowość bierze się między innym z przekonania, że jesteśmy wystaczający do tego, by miłość przeżywać. Nie musimy do tego ani schudnąć, ani urosnąć. Nie jest potrzebujemy się zmieniać, żeby życie odpowiedziało na nasze pytanie jak się zakochać, żeby wreszcie rozwiało wątpliwości jak znaleźć miłość. 

Szczęśliwi ludzie przyciągają szczęśliwych ludzi.

Być może największym problemem związanym z niemożnością znalezienia miłości jest to, że nie czujesz się dobrze ze sobą. Musisz być osobą, którą chcesz poznać. „Jeśli nie jesteś szczęśliwą, pozytywną, pewną siebie osobą, zmniejszasz swoje szanse na znalezienie się w odpowiedniej przestrzeni dla odpowiedniego rodzaju osoby” – powiedziała. Idź do terapeuty, aby zobaczyć, dlaczego masz depresję; zdobądź trenera, jeśli nie ćwiczyłeś, i odwiedź dietetyka, aby zacząć prawidłowo się odżywiać. Jeśli jesteś nieśmiały, zdaj sobie sprawę, że możesz być mniej nieśmiały. „Chodzi o to, że trzeba trenować do wszystkiego, ale trzeba też trenować z miłości” – powiedział Schwartz. „Możesz pracować nad sobą. Nie jesteś skończonym produktem, chyba że jesteś martwy ”

Jak się zakochać krok #3

Odważnie określ kogo szukasz.

Naturalną konsekwencją poznania siebie jest określenie potrzeb i oczekiwań jakie się ma wobec związku i partnera. O swoich poszukiwaniach partnera marzeń i znalezieniu siebie pisałam tutaj. Zapisanie tego, co uważasz za najważniejsze cechy potencjalnego partnera bardzo Ci pomoże w znalezienie sposobu na to jak się zakochać szczęśliwie. To naprawdę dobry sposób, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę masz na myśli, mówiąc, że szukasz miłości. I raczej tu chodzi o ogólne założenia dotyczące cechach osobowości, które są dla ciebie ważne u partnera, niż szczegółowe „oczekiwania”. Chociaż znam parę, gdzie kobieta została „zamówiona” w każdym szczególe (wygląd, charakter, usposobienie, zawód).

Staraj się nie być zbyt szczegółowym przy tej liście cech. warto skupić się na tym, czy chcemy kogoś, kto jest uczciwy co, czy ważne jest, żeby partner podzielał nasze zainteresowania i jakie wyznaje wartości. I oczywistym jest, ze Ci, w których ostatecznie się zakochujemy wszystkich tych cech mieć nie muszą. Ważne, żebyśmy my mieli obraz co jest dla nas w związku takim MUST HAVE.

Po tym jak przyjrzysz się sobie, uwierzysz, że niczego poza byciem sobą nie potrzebujesz, żeby znaleźć miłość i jasno określisz jakiego związku i partnera potrzebujesz, musisz zrobić kolejny krok w kierunku rozwiązania zagadki pt. Jak się zakochać. Kiedy już 3 pierwsze kroki będą za Tobą Musisz przystąpić do działania.

Jak się zakochać krok #4

Nie słuchaj tych, którzy mówią, że jedyną odpowiedzią na pytanie  jak znaleźć miłość jest jej nieszukanie.

To tak, jakby powiedzieć, że najdziesz pracę, kiedy najmniej jej będziesz szukać! Jest to oczywiście możliwe, ale jednak rzadko się zdarza. W większości przypadków osoby, które tylko czekają na pracę, pozostają bezrobotne. Ci, którzy twierdzą, że jedyną słuszną odpowiedzią na pytanie jak się zakochać, jest poczekać moim zdaniem po prostu się boją ruszyć tyłek w poszukiwaniu miłości. To co jednak jest ważne, to to, żeby  w tych poszukiwaniach miłości nie popaść w desperację czy obsesję.

Jak się zakochać krok #5

Spotykaj ludzi.

Jeśli pytasz mnie jak znaleźć miłość? To oczywistą odpowiedzią jest spotykaj  się z ludźmi. Nie wiem, czy miłość spadnie na CIebie jak grom z jasnego nieba. Być może tak, być może tylko się z kimś zaprzyjaźnisz, może przyjaźń przerodzi się w miłość, a może kumpel Twojej niedoszłej miłości okaże się tym wymarzonym. Nie myśl o tym. Wyjdź do ludzi, hojnie obdarzaj ich czasem, zaangażowaniem, uśmiechem i wparciem. Najgorsze co Ci się może w związku z tym przydarzyć to powiększone grono przyjaciół i znajomych. Często słyszę, że ktoś chce się zakochać, ale szkoda mu czasu, nic nie ma sensu i każdy spotkany człowiek jest do bani. Siedząc w domu, narzekając, robiąc założenia i oceniając innych naprawdę istnieje znikoma szansa, że znajdziemy sposób na to jak się zakochać szczęśliwie i jak znaleźć miłość życia. Musimy zaaranżować jak najwięcej sytuacji, żeby poznać nowych ludzi.

Bywaj tam, gdzie bywają ludzie, którzy lubią te same rzeczy, które Ty lubisz. Tańcz, graj w tenisa, zajmuj się polityką, albo chodź do muzeum. 

Ludzie są wszędzie i wszędzie możesz ich spotkać. Na lotnisku czy w pociągu nie siedź z nosem w telefonie. Ludzie narzekają, że nie wiedzą jak znaleźć miłość i albo nie wychodzą z domu, albo wychodzą, ale nie rozglądają się na boki. Rozglądaj się, uśmiechaj. Daj się zapraszać na imprezy i różne wydarzenia. Nawet te, które z zasady Cię nie interesują. Powiedz znajomym, że masz gotowość na miłość i związek. Spróbuj też  randek online. Jeśli masz już konto na portalu, to zamiast twierdzić, że nic nie działa – zmień portal.

Korzystanie z internetowej sieci portali randkowych to świetny sposób, aby dowiedzieć się, kto jest dostępny w Twojej okolicy. Nie wpadaj  jednak (bo ogrom możliwości może oszołomić) w pułapkę bycia zbyt wybrednym lub oceniania wszystkich po ich zdjęciach profilowych. Jeśli chcesz znaleźć miłość, musisz dać ludziom szansę – taką samą, jaką chcesz, żeby ci dali. 

Jak się zakochać krok #6

Umawiaj się na randki.

Gdziekolwiek nie uda nam się poznać ludzi, kolejnym koniecznym krokiem, aby operację o kryptonimie jak znaleźć miłość zakończyć sukcesem są randki. Wiem, że z jednej strony wygląda to na fascynujące zajęcie, o którym wszyscy marzą. Ja uwielbiam randki. Rozumiem jednak też tych, którzy randkowaniem potrafią być zmęczeni. Niemniej są konieczne i koniecznie musisz pamiętać o kilku sprawach.

  • Daj się poznać jako osoba dostępna i wiedząca czego chce. Nie oznacza to, że musisz krzyczeć od progu, że szukasz miłości, ale podejmij kroki, ale musi być jasne, że chcesz pójść dalej niż jednorazowe spotkanie.
  • Zastanów się nad swoim wyglądem. Oczywistym jest, że na randce chcemy wyglądać super, ale…nie zmuszaj się do stylu lub wyglądu, który sprawia, że ​​czujesz się nieswojo. Masz czuć się dobrze, być sobą, bo w końcu planujesz poznać miłość życia, która będzie Cię oglądała również w porannym, domowym wydaniu.
  • Bądź uważnym i zachęcającym słuchaczem. Jeśli spotkasz kogoś interesującego, zadawaj wiele pytań, ale nie przepytuj.  Nawiązuj do poprzednich rozmów. Pokaż, że słuchasz z zainteresowaniem.
  • Bądź uczciwy i szczery. Innymi słowy, bądź sobą. Chęć zaprezentowania się światu takim, jakim jesteś, jest aktem odwagi i albo druga strona to „kupi”, albo znaczy, że nie jesteście dla siebie.

Szukaj partnerstwa a nie romansu.

Jak już pokonasz ewentualne opory przed randkami musisz sobie przypomnieć swoją listę MUST HAVE dotyczącą oczekiwań co do związku i partnera. Pamiętaj czego szukasz, bo jeśli miłości, to patrz na partnerów uważnie. Pociąg seksualny może być chwilowy, a jego moc złudna. Ważne, żeby to był ktoś, kto oprócz tego, że „zwala z nóg”  słuchał uważnie i miał przynajmniej minimum cech, które znalazły się na liście marzeń.

Jak się zakochać krok #7

Być cierpliwym.

Pozostań optymistą

Randki potrafią znużyć, rozczarować i odebrać większość pokładanych w ludziach nadziei. Nie oceniaj jednak innych i nie bądź dla siebie surowym sędziom. Pamiętaj, że randkujesz „hurtowo” i najprawdopodobniej chociażby tylko ze względu na prawa statystyki wszystkie nie skończą się wielkim love story. Odetchnij głęboko. Uśmiechnij się i uwierz mi na słowo: tak już jest. Jeżeli chcesz poczytać o moich randkowych historiach zapraszam tutaj.

Uważaj na teorię „przyciągania przeciwieństw”.

Przychodzi taki moment podczas randkowania, że chcesz brać co dają. Racjonalizujemy wtedy najsilniej. Chcemy zobaczyć w partnerze wszystko czego nam brakuje i wtedy najczęściej wpadamy w pułapkę dwóch połówek pomarańczy, uzupełniania się i tym podobnych teorii o miłości. Na początku przeciwieństwa się przyciągają – fakt. Bywa to nawet urocze, ale z cała pewnością nie jest to sposób na długotrwały związek. Jeżeli poważnie myślisz o miłości. Odpuść. Wytrzymaj ciśnienie i poczekaj na kogoś, kto patrzy z Tobą w jedną stronę.

Daj sobie prawo do tego, że po drodze spotkasz różne osoby.

Nie każdy randka, która skończy się w łożku musi być tą, która doprowadzi nas na ślubny kobierzec. To, że uprawimy z kimś seks –  nie znaczy, że musimy planować z nim przyszłość. Zgodność naszych temperamentów seksualnych jest tak samo ważna jak wszystkie inne cechy z naszej listy. Jako dorośli randkujący musimy mieć świadomość, że tak jak my mamy swoją listę MUST HAVE, ma ja też druga strona i niestety może się tak zdarzyć, że czasami swoich wzajemnych testów nie zdajemy. Naprawdę nie ma co dramatyzować. Czym szybciej się to okaże, tym lepiej dla każdej ze stron. Miłość nie lubi ani przymusu ani frustracji po żadnej stronie.

Przestań tęsknić za kimś, kto jest niedostępny.

Zrozum, że trzymanie się kogoś, kto nie jest zainteresowany Tobą, wspólnym czasem, życiem, albo czujesz, że nie tryska radością przy Tobie nie służy żadnej stronie. W danym czasie mamy tylko jeden slot na miłość. Nie warto więc tracić czasu, energii, a przede wszystkim szansy na spotkanie kogoś, na kogo tak naprawdę czekasz!

Mnóstwa miłości na wiosnę!

Podobne wpisy