|

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie?

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie

Jestem w wieku, w którym powinnam się spotykać już tylko z dojrzałymi mężczyznami (no może prawie tylko), bo każdy facet po 40 znamiona dojrzałości wykazuje, bądź wykazywać powinien. Dzisiejszy wpis będzie jednak o mężczyznach w wieku 50 plus i na  potrzeby tego wpisu między dojrzałością, a wiekiem postawię znak równości. Przeanalizuję jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie. Co mnie do tego wpisu zainspirowało? Zastanawiam się co motywuje nas do związków ze starszymi mężczyznami. Powodów jest pewnie mnóstwo, ale być może jednym z nich jest to, że wierzymy iż związek ze starszym mężczyzną jest gwarancją tego, że będzie to relacja pełna i dojrzała.

Czego się spodziewamy po dojrzałych mężczyznach? Na pewno oczekujemy od nich klasy, pewności siebie, panowania nad własnymi emocjami. Dojrzały mężczyzna nie chowa się też przed problemami i przed konsekwencjami swoich czynów. Nie ma problemu z przyznaniem się do błędów i zawsze znajduje czas dla relacji na której mu zależy. Jest uważny, czuły, cierpliwy, wyrozumiały i szczodry. Dba o kobietę w każdej sferze. I emocjonalnej i duchowej i fizycznej. Tylko czy dojrzały wiek tę dojrzałość gwarantuje?

Pan Wiem Wszystko (lepiej lub najlepiej)

Relacja z Panem Wiem Wszystko zaczęła się bajecznie. Długo o mnie zabiegał. Zaskoczyło mnie, jak bardzo mężczyzna może być cierpliwy, delikatny, a jednocześnie stanowczy w swoich staraniach o kobietę. Uwiodło mnie, że zawsze miał czas i przestrzeń, żeby do mnie zadzwonić. Nie pędził też ciągle do pracy. Myślałam sobie…wow wreszcie jestem ważniejsza od piętnastego calla. Pierwsza randka to wizyta w teatrze, romantyczna kolacja przy świecach i długi spacer po Starówce. Było pięknie, no i bez presji na łóżko. Co prawda kobieca logika miała w planach mi przyjemność popsuć. Podsunęła czarne myśli o niemożliwościach różnych dojrzałych panów, ale dość szybko się okazało, że to podszepty jedynie próbujące szkalować Pana Przemądrego. Okazał się on bowiem być kochankiem wybitnym i pomysłowym.  Do tego był bardzo wysportowanym i aktywnym mężczyzną z sukcesem prowadzącym swój biznes. Lubił podróżować, prowadził zdrowy tryb życia i miał duże poczucie humoru. Czego chcieć więcej? Myślę BINGO!

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie? Prowadziliśmy piękne i mądre rozmowy o wszystkim. Słuchałam uważnie, bo lubię i doceniam doświadczenie.

Jednak czym bardziej byłam zasłuchana i Pana dojrzałością zafascynowana, tym mniej mądrości w naszych rozmowach było. Jej miejsce zajmowało nachalne  „mądrowanie”. Potrafił najlepiej rozstrzygnąć każdą moją wątpliwość – nawet tę, której jeszcze nie miałam. Umiał rozwiązać każdy mój problem, pomijając to, że każdy przecież stworzyłam (czytaj wymyśliłam) sobie sama. Okazał się być wybitnym znawcą nie tylko wina i biznesu, ale też moich relacji z dzieckiem (moim, nie jego – tak dla jasności), z przyjaciółmi i ze wspólniczką. O tym, że nie wiedziałam, że jeżdżę za małym samochodem, że nie powinnam podróżować z pominięciem biur podróży i nie do pomyślenia jest, że nie jeżdżę na nartach –  już nawet nie wspominam.

Tej dojrzałości zabrakło chyba pewności siebie. Próba kontrolowania mnie i podcinania mi skrzydeł miała sprawić, że nigdzie od niego nie odlecę. Szkoda, że Pan Wiem Wszystko nie wiedział, że kobiet, które się ceni i chce się przy sobie zatrzymać w klatkach się nie zamyka.

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie –Tatuś

Nauczona doświadczeniem i wyposażona w przekonanie , że NIGDY WIĘCEJ STARSZYCH PANÓW spotkałam…starszego Pana. Tym razem uważniej obserwowałam jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie. Nie zauważyłam jednak „mądrowania się” w dobrej wierze, więc odetchnęłam z ulgą. Odetchnęłam, bo świetnie nam się rozmawiało w dzień i jeszcze świetniej nie rozmawiało nocą:). Wielu swoim dużo młodszym kolegom życzyłabym takiej werwy, witalności, formy, wysportowanej sylwetki i pogody ducha jaką ma ten Pan. Do tego ma piękne pasje, ułożone życie i ma też mnóstwo marzeń oraz planów na przyszłość. Dobrze jednak mówią Ci, którzy twierdzą, że czujności nie można tracić nigdy.

Nie wiem kiedy, ale ów przemiły i pogodny Pan zaczął wybierać mi dania w restauracji, bo nie powinnam jeść aż tyle mięsa, spać też powinnam dłużej, a film, który wybrałam –  on już widział i naprawdę niczego w moje życie jego obejrzenie nie wniesie. Kiedy żartobliwie spytałam, czy mogę dzisiaj nie zakładać czapki obraził się i dał mi karę w postaci cichego weekendu. Gdyby natura chciała, żebyśmy miały wielu ojców, to pewnie grzecznie nie jadłabym mięsa i zapobiegliwie wkładałbym czapkę, ale jako że ojciec to ojciec, a kochanek to kochanek – postanowiłam z naturą nie dyskutować.

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie, czyli Pan Wielkie Felgi

Podobno do trzech razy sztuka, więc i męskości w dojrzałym wieku postanowiłam dać jeszcze jedną szansę. Poznałam przemiłego Pana, nawet nie przesadnie dojrzałego, ale całkiem przystojnego i bardzo elokwentnego. Ten Pan zdecydowanie miał ze mną najtrudniej. Jakoś długo nie dawałam się na randkę zaprosić. Finalnie ujął mnie pewnością siebie, do której ja mam dużą słabość, a on wydawał się mieć jej przeogromnie dużo. Pod restaurację podjechał BMW tak lśniącym i tak wielkim, że tylko blask kryształowych kieliszków i wysokość rachunku za kolacje mogłyby z nim konkurować.

Po kolacji odmówiłam  pojechania na noc do niego. Zdziwił się bardzo. Gotów był (tym cudownym BMW) zawieźć mnie i odwieźć, albo na odwrót🤷🏻‍♀️ w każdej chwili. Obiecał też rano kawę do łóżka. I żebym sobie nie pomyślała, że byle jaka ta kawa być miała! Zdradził, że ma ekspres wartości średniej wielkości samochodu. 

Pan nie wydawał się rozumieć, czemu wolę wrócić do domu, ale chyba zrobiłam na nim wystarczająco dobre wrażenie, bo dał mi jeszcze jedną szansę.

Na kolejnej randce dostałam bukiet czerwonych róż tak wielki, że nie zmieścił się do mojego samochodu (Pan Najmądrzejszy mógł mieć jednak rację co do (nie)wielkości mojego auta🙃) … i bilet na trzytygodniową wycieczkę na Zanzibar…Wow!!!

Powinnam zrobić WOW, no ale nie zrobiłam….I dowiedziałam się, że zupełnie nie umiem swoim życiem zarządzać, nie wiem co dobre i że będę żałować. Nie wiem,  czy mam czego żałować. Trudno bowiem mi stwierdzić czy ów Pan duże miał nie tylko felgi w swoim aucie. Ani BMW, ani róże, ani ekspres do kawy. Nawet Zanzibar w opcji de lux nie sprawiły, że oszalałam z rozkoszy. I nie wiem, skąd pomysł, że z wrażenia powinnam dostać orgazmu!  (A od czego można dostać orgazmu poczytasz tutaj:))

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie?

Z mojego doświadczenia wynika, że kontrolą, nadopiekuńczością i kasą. Wierzę  jednak, że nie dotyczy to wszystkich. Ja spotkałam takich właśnie mężczyzn, bo wszechświat miał dla mnie lekcję, a konkretnie 3 lekcje. Miałam się nauczyć, że dojrzałość, żeby się wydarzyć, potrzebuje czegoś więcej niż tylko upływającego czasu. Mój dobry znajomy, w rozmowie o winie powiedział, że stare wina to generalnie marketing i niewielkie jest przełożenie wieku wina na jego smak. Natomiast inwestowanie w roczniki to MEGA loteria. Gdybyśmy rozmawiali o mężczyznach w dojrzałym wieku powiedziałabym 3:0 dla nich – PRZEINWESTOWAŁAM:).

Podobne wpisy