||

Facet po 40 – jak znaleźć tego którego szukasz?

Facet po 40

Z jakiegoś powodu Twoje małżeństwo czy związek się kończą. Po jakiejś chwili jako dziarska 40 letnia singielka wkraczasz na rynek. Możliwości jest wiele – możesz śmigać po dyskotekach, prosić znajomych o polecenie samotnych singli w opcji „male”, albo możesz wybrać jeden z wielu portali randkowych. Ja wybrałam Tindera. Lubię ten moment, kiedy widzę magiczne „MATCH” i znowu wszystko jest możliwe – facet po 40 to ktoś kogo szukam! Tylko tak serio, serio to nie jest to wcale takie proste, a czasami nie jest to nawet tak przyjemne, jakby się mogło wydawać. O moich randkowych przygodach możesz poczytać tutaj..

Facet po 40, czyli kogo tu szukasz?

Pierwsza trudność pojawia się już na wstępie, kiedy taki „zmaczowany”  facet po 40 zadaje pytanie „Kogo tu szukasz?”. Drżysz prawie, bo co tu odpowiedzieć? Głupia nie jesteś i nie napiszesz miłości. Nawet jeśli jej szukasz, to nie będziesz się z tego od razu po „machu” spowiadać. Nie odpowiesz też, że szukasz seksu, bo za sekundę Ci z ONS wyjedzie i tyle z poszukiwań idealnego faceta po 40 będzie. Wiadomo, że szukasz seksu, ale szukasz TEŻ paru innych ważnych dla Ciebie rzeczy.

Facet po 40 poszukiwany na już!

I tu dochodzimy do sedna. Podczas randkowania szybko okazało się, że nie wiem czego tak naprawdę chcę. Co jest dla mnie ważne i jakie cechy powinien mieć ON, żeby „machowało” dobrze nie tylko na Tinderze. Dotarła do mnie gorzka prawda. Żeby znaleźć tego kogo szukasz – musisz dziewczynko miła najpierw sobie odpowiedzieć na dwa pytania. Pierwsze jest dość banalne: kogo szukasz i jaki ma być ten idealny facet po 40 i do czego ma Ci się w życiu przydać. A drugie, to takie bez którego nie odpowiesz na to pierwsze – kim jesteś i czego w życiu chcesz. I jak się już domyślasz, nie ma super podpowiedzi i prostego rozwiązania. Odpowiedzi jest tyle ile nas kobiet. Mogę napisać jak i do jakich wniosków doszłam ja, ale żadnych wskazówek dać Ci nie mogę. Moja droga była kręta, wyboista i usiana serią randek, wielokrotnymi powrotami na Tindera oraz koniecznością głębokiego spojrzenia w siebie.

The form you have selected does not exist.

Facet po 40 oraz wróżki  i horoskopy

Poszukując odpowiedzi kim jestem i kogo szukam trafiłam do wróżki. No może nie do wróżki i nie po horoskop, ale do numerolożki (wybitnej zresztą). Musiałam z kimś porozmawiać o sprawach, które gdzieś mi w duszy grały od dawna. Umysł mój tylko ich pojąć nie umiał. Bo przecież ileż można mieć tych tinderowych pomyłek? Jakbym ciągle wybierała nie takiego jak trzeba faceta. Okazało się, że mogę, a nawet powinnam na swoje życie spojrzeć jak na podróż statkiem. Dowodzi na nim kapitan – czyli ja w mojej obecnej inkarnacji.  Pod pokładem siedzi załoga – podświadomość, w której „żyją” moje poprzednie inkarnacje. Jeśli kapitan nie jest wystarczająco władczy, silny, asertywny i pewny siebie, ster przejmuje owa załoga. OMG! 

Teoria w wielu miejscach wydała mi się zbieżna z jungowską teorią archetypów, więc zaczęłam się tej mojej załodze przyglądać, bo najwyraźniej straciłam ster i chciałam sprawdzić która załogantka (bo głównie kobiety pod moim pokładem siedzą) za co w moim życiu odpowiada.

Facet po 40, a załoga

Jak temat mojej załogi ma się do poszukiwania faceta po 40? Otóż okazałam się być niewystarczająco pewną siebie i asertywną kobietą, żeby tym statkiem zarządzić jak trzeba. Załoga obaliła kapitankę. Każda z moich załogantek szukała faceta na „własną rękę”. Tego, którego znała z poprzednich żyć i którego potrzebowała. Z tym wyborem zawzięcie dyskutowała  reszta, więc ciągle żyłam w niezadowoleniu ze swoich relacji i związków. No bo niby któryś facet wydawał się naprawdę fajny, ale był jednak za niski. Inny był mądry, ale kiepski w łóżku. Kolejny pisał wiersze, ale nie miał kasy. Ktoś jeszcze mnie kochał prawdziwie, ale do żony wracał co weekend. No i był jeszcze ten prawie idealny, ale o nim za chwilę…

Czego życzy sobie kobieta?

Pierwsza sprawczyni moich głupich wyborów to Lady Różowe Okulary. Pewnie gdyby była okiełznana to pozwalałaby po prostu brać życie z luzem większym. Puszczona w samopas sprawiała, że w każdym facecie widziałam cechy wyjątkowe. Wspanialsze nawet niż te, które znaleźć można w jego tinderowym portfolio:). Następna utrudniająca mi życie baba to walcząca dla idei, kochająca bez pamięci, zachwycająca się kwiatami i płacząca nad losem każdego porzuconego kotka Istota Romantyczna.                                                                                                                                                                                                   

Z dwóch wariatek i ich postrzegania świata śmiały się kobiety lekkich obyczajów, które o życiu wiedziały więcej. Wolnością i ciałem płaciły za chleb, mleko lub  rubiny. Lubiły seks i świetnie się w tym realizowały. Nie wierzyły jednak, że mogą zmienić swoje życie, albo dla odmiany, naiwnie ufały, że każdy płacący za nie marynarz, każdy zapity wojak pokocha je, utuli i zabierze ze sobą… W mojej załodze gości też wiedźma, kobieta wolna i niezależna z nieprzeciętną intuicją. Wysoko urodzona i doskonale wykształcona mniszka oraz jej wysoka jasność Królowa, z którą mam najwięcej problemów.

Możesz się śmiać i mówić, że to bzdury. Pomyśl jednak jak trudno (gdyby oczywiście założyć, że to prawda)  jest znaleźć faceta po 40 który  zadowoli wszystkie moje załogantki. Jedyne do czego była zgoda dotyczyła tego, że ma to być facet po 40.

Kapitan(ka).

Inna sprawa, że nie chodzi o to, by w życiu zadowolić wszystkich swoich załogantów. Nie jest rolą załogi wodzić statkiem od lewa do prawa. To kapitan ma prowadzić go tam gdzie chce dopłynąć. Moją więc rolą było po pierwsze, uznanie istnienie załogi. A po drugie, musiałam nauczyć się wykorzystywać jej potencjał i neutralizować wszystko to co mi nie służy. Kiedy odkryłam „co we mnie siedzi”, czego potrzebuję, a czego unikać powinnam, łatwiej mi też było stworzyć listę „wymagań” dla faceta po 40. 

Od Lady Różowe Okulary zabrałam luz, optymizm i wieczny uśmiech, więc ON nie może być smutasem i marudą z korniszonem w tyłku. Romantyczki z siebie wyrzucić nie umiem i słabo nad nią panuje. Po negocjacjach ustaliłyśmy, że wymaga ona czułości i wrażliwości od tego, który ma z nami statkiem pływać. Kobiety lekkich obyczajów dały mi całe swoje uwielbienie do fizyczności człowieka i ON zdecydowanie seks lubić musi i w seks musi grać dobrze. Wiedźma wymaga otwartości duchowej, mniszka inteligencji wybitnej, a królowa tego, żeby maił przynajmniej królewską odwagę żeby jej królewskość udźwignąć.

Fajny facet po 40

Zrobienie z sobą porządku wewnątrz, zawsze skutkuje uporządkowaniem życia na zewnątrz. Nie dziwi wiec, że jeden „swipe right” zrobiony od niechcenia gdzieś w korku pomiędzy Pragą a Śródmieściem sprawił, że spotkałam tego prawie idealnego. Tak naprawdę jest idealny zupełnie: mądry, bystry, przystojny, zabawny, nie oblepia roszczeniami, zachwyca wolnością, charyzmatyczny, czuły samiec Alfa. Nieidealny jest tylko dla nas jedynie (jak bardzo schizofrenicznie to nie brzmi:)) Wolność on kocha bardziej nawet niż ja i moja załoga. Freelancer z niego prawdziwy, który podróżować lubi więcej niż jednym statkiem.

Nie dałam rady tej jego wolność uznać, mimo, że naprawdę próbowałam. Lady z różowymi okularami na nosie i ta szalona romantyczka we mnie robiły co mogły, żeby status quo zachować, ale nie dały rady przekonać reszty. Kobieta lekkich obyczajów, która pokazała mu najbardziej grzeszną część mnie, wiedźma, która rozmawiała z jego duszą, mniszka, która uznała go za mądrzejszego od siebie i królowa, która zdjęła przy nim koronę jednogłośnie uznały, że nie chcą, nie potrafią i nie będą się dzielić.

Facet po 40 – gdzie go szukać?

Czy wiem, gdzie znaleźć fajnego faceta po 40? Ciągle nie niestety! Wiem jednak, że poszukując odpowiedzi na to pytanie znalazłam siebie. Czy jest mi przykro i czy składam reklamacje do wszechświata w z wiązu z tym, że tak długo szukam? Absolutnie nie! Piękne są ta podróż i poszukiwanie siebie.  Piękne jest też badanie swoich potrzeb i szukanie tego właściwego faceta po 40. Nawet jeśli raz jest za niski, a innym razem zbyt wolny. Jeśli coś się kończy – uzupełniam swoją listę marzeń i po prostu wsiadam na statek, żeby płynąc dalej. Bez dramatów i histerii i po królewsku:) Pełna jestem wdzięczności za każdą wspólną chwilę i za każde doświadczenie.

Szkoda czasu na zbyt długie wypatrywanie przypływających statków. Mam fajną załogę i lubię drogę, więc po co czekać skoro mogę płynąć sama?

P.S. Od jakiegoś czasu na pytanie  na Tinderze „Kogo tu szukasz” odpowiadam: „Bratniej duszy. Kogoś/czegoś pomiędzy ONS, a miłością 4ever i mnóstwem deklaracji po pierwszej randce.” A w myślach dodaje, że nie lubimy się dzielić. Bratnią duszą szczególnie! (Tak na wszelki wypadek, gdyby wszechświat znowu o tym zapomniał:))

Cytaty o mężczyznach

#1

Mężczyźni pragną zaw­sze być pier­wszą miłością ko­biety. Ko­biety zaw­sze pragną być os­tatnim ro­man­sem mężczyzny. Oscar Wilde

Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta. Bonaparte Napoleon

Ko­bieta, aby pójść do łóżka z mężczyzną, pot­rze­buje blis­kości, zaufa­nia i poczu­cia więzi. Mężczyz­na – prze­ważnie – pot­rze­buje tyl­ko miejsca. Janusz Leon Wiśniewski

Prawdziwy mężczyzna to jest ten, kto przede wszystkim nie wie, że jest prawdziwym mężczyzną i który nie boi się tego, że nim nie jest. Bralczyk Jerzy

Wszys­cy mężczyźni są ta­cy sa­mi, mają tyl­ko różne twarze żeby można było ich rozpoznać. Marilyn Monroe

Cytaty o mężczyznach

#2

Kobiety nie są oziębłe z natury, to zawsze wina mężczyzn. Diana Palmer

Sęk w tym, że dzisiejsi faceci już nie wiedzą, na czym polega bycie prawdziwym facetem. Brodeur Adrienne

Mężczyzna, jak wiadomo, składa się głównie z żołądka. Chmielewska Joanna

Boże, jacy nudni stają się mężczyźni, kiedy postanawiają się ustatkować. Tracą cały urok. Christie Agatha

Ja tam nie wiem. Niektórym wystarczy, jak facet jest przystojny, bogaty i sławny. A, jeszcze inteligentny! I nonszalancki. Same asy w rękawie. Wymarzone połączenie wszystkich najbardziej wrednych cech! Rybkowska Anna

Kiedy facet opowiada wam swoje życie, to jedyne, co możecie zrobić, to nalać mu kielicha i milczeć. Chutnik Sylwia

#3

Kobiety nie wiedzą nigdy, czego właściwie mężczyźni nie znoszą. Goethe Johann

Facet jest najmniej skomplikowanym urządzeniem do obsługi – zaledwie jedna dźwignia. Gretkowska Manuela

Do mężczyzny powinien być dołączony tłumacz, który by nam tłumaczył, co mężczyzna ma na myśli. Do każdego w dodatku osobny, niepowtarzalny, żadne tam ogólniki – ty z Marsa, ja z Wenus. Który by objaśniał, na przykład, co to znaczy, kiedy on milczy. Grochola Katarzyna

Mężczyźni są jak dzieci. Zrobisz im porządek i potem nic nie mogą znaleźć.

[…]Siła faceta tkwi w tym, że potrafi pewne rzeczy przemilczeć i nie musi się wdawać w emocjonalne szarpaniny. […] Nie może być jak kundel, który każdemu rzuca się do nogawki. Duży i silny pies ignoruje te małe. Adam Darski

Życie mężczyzny jest ufarbowane na kolor jego wyobraźni. Marek Aureliusz

Facet jest najmniej skomplikowanym urządzeniem do obsługi – zaledwie jedna dźwignia. Gretkowska Manuela

#4

Rasowy mężczyzna jest drapieżnikiem, który ściga tylko wielką zwierzynę, władzę lub kobietę. Disraeli Benjamin

Gdy mężczyzna utrzymuje kilka samochodów, to jest to dla niego uczuciowy odpowiednik haremu. Hallibarton John

Mężczyzna ambitny chce błyszczeć poprzez swe dzieła lub co najmniej w związku ze swymi dziełami. Kobieta szuka blasku, który mogłaby odbijać. Maurois Andre

W słowach wszyscy mężczyźni podobni są do siebie; czyny dopiero odsłaniają różnice. Molier

Kiedy spotykam mężczyznę, najpierw patrzę mu w oczy. Jeśli wyczuwam erotyzm w jego spojrzeniu, spuszczam wzrok, żeby podziwiać całą resztę. Thurman Uma

Ma­my no­wy kry­zys w me­dycy­nie. Le­karze alar­mują, że wielu mężczyzn jest uczu­lonych na la­tek­so­we pre­zer­wa­tywy. Ja­ko reak­cja aler­giczna występu­je u nich duża opuchliz­na. No to w czym problem? Dustin Hoffman

Jeśli istnieje jakaś forma aktywności, która wysysa z faceta wszystkie siły życiowe, to bez wątpienia są zakupy. Roberts Sheila

Nie każdy mężczyzna to palant i nie każda kobieta to idiotka. Ludzie są różni. Nie można wygłaszać takich opinii o płci przeciwnej, bo to świadczy o rozgoryczeniu i niedojrzałości. Lissner Caren

Facet po 40. Cytaty o mężczyznach

#5

Po­całunek wy­myśli­li mężczyźni, aby ko­biecie na­reszcie us­ta zamknąć. Magdalena Samozwaniec

Faceci są nieprzewidywalni. W genach to mają i nic nie można zrobić, trzeba się przyzwyczaić. Kochańska Luiza

Pamiętaj, że prawdziwy facet to taki, który zmazuje ci szminkę na ustach, a nie tusz na rzęsach.Kowalska Edyta

Prawdziwy mężczyzna to jest ten, kto przede wszystkim nie wie, że jest prawdziwym mężczyzną i który nie boi się tego, że nim nie jest. Bralczyk Jerzy

Jeden pocałunek mężczyzny może złamać całe życie kobiety. Oscar Wilde

A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem? Sapkowski Andrzej

Mężczyzna jest zawsze dzieckiem, nawet gdy jest to duże dziecko, dzieckiem dzierżącym władzę. Sand George

Kobieta i mężczyzna rymują się w każdym języku, za pomocą narządów płciowych, reszta jest prozą niekompatybilnych kaprysów i niekoniecznych urojeń. Waldemar Łysiak

#6

Mężczyzna nigdy nie zrozumie kobiety, a kobieta nigdy nie zrozumie mężczyzny i to jest właśnie ta rzecz, której kobiety i mężczyźni nigdy nie zrozumieją. Pease Allan

Mężczyźni powinni kobietom jak najczęściej mówić komplementy. Kosztuje o wiele mniej niż kwiaty a sprawiają im tę samą przyjemność. Samozwaniec Magdalena

Przestałam wierzyć w mężczyzn, bo to obciążające.
Większość z tych, których spotykam, jest mało zabawna, mają brudne buty i
wiedzą mniej niż ja. Mężczyzna musi wiedzieć więcej niż ja. Musi być
ode mnie mądrzejszy. To jest warunek wstępny. Nie potrzebuję, aby jakiś
obcy facet kręcił mi się po kuchni wieczorem, a na hydraulika mnie stać. Wiśniewski Janusz Leon

A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem? Sapkowski Andrzej

Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim. Shaw George

Facet po 40. Cytaty o mężczyznach

#7

– Temperaturę mierzyłeś?
– Tak – westchnął. – Mam gorączkę. Trzydzieści sześć i dziewięć.
Ewelina westchnęła. Wiedziała nie od dziś, że mężczyzna nie choruje – on walczy o życie. Zwłaszcza z taką temperaturą. Socha Natasza

Przeciętny polski mężczyzna po pięćdziesiątce wygląda fatalnie, źle się odżywia, ma brzydką cerę, zęby, jest bezbarwny w środku i na zewnątrz, nie ma żadnych pasji, chęci do życia. To też wynika z jego niewiedzy, że jeszcze coś może ze sobą zrobić, a nie tylko usiąść przed telewizorem i popijając piwo. Ale są też wyjątki, z których warto brać przykład. Agnieszka Fitkau-Perepeczko

Mężczyzna ma w swej naturze dziką potrzebę zdobywania. Stalińska Dorota

Mężczyźni są nieobecni – ogromnie brakuje wzorców męskich. Ojciec jest nieobecny w domu, politycy nie budzą zaufania, hierarchowie kościelni też nie za bardzo, generałowie zniewieścieli. Szkoła też jest sfeminizowana. Nie ma wzorów w filmach i serialach. Polski katolicyzm sprawia, że mamy więcej kobiecego pierwiastka kulturowego. Nasz kraj ma zdecydowanie żeński charakter. Kobiety mają dużo silnych wzorców kobiecych, łącznie z kultem maryjnym. Natomiast mężczyźni w religii nie mają wzorców męskich. Liturgia w Kościele ma charakter żeński, kult maryjny ma charakter żeński, księża to są mężczyźni w sukienkach. W krajach zachodnich księża chodzą w garniturach i koloratkach. Inaczej mówiąc: od strony kulturowości nie dochodzą wzorce męskie. Zbigniew Lew-Starowicz

Cytaty o mężczyznach

#8

I trochę więcej o tym , jaki jest facet po 40

… najlepsze, co mężczyzna może uczynić dla swoich dzieci, to kochać ich matkę … Janusz Leon Wiśniewski

Mężczyźni i kobiety znają o jeden język więcej, o którym nie wiedzą – mowę płci przeciwnej. Dlatego się porozumiewają. Świętochowski Aleksander

Faceci są jak niektóre radioaktywne pierwiastki: mają bardzo krótki czas połowicznego rozpadu. Potem już promieniują śladowo. I przeważnie tylko w innych laboratoriach. Chociaż niekoniecznie. Wystarczy, że laborantka jest obca i młoda.

Nie może być dla kobiety większej udręki niż mężczyzna, który jest tak dobry, tak wierny, tak kochający, tak niepowtarzalny i który nie oczekuje żadnych przyrzeczeń. Po prostu jest i daje jej pewność, że będzie na wieczność. Boisz się tylko, że ta wieczność – bez tych wszystkich standardowych obietnic – będzie krótka.

Zauważyłam, że mężczyźni czasami odnajdują podwójne znaczenie w słowach wypowiadanych przez kobiety, nawet jeśli nie było to ich zamiarem i chyba właśnie dlatego dochodzi między nimi do tylu nieporozumień. Phyllis Christine Cas

#9

To ko­bieta wy­biera mężczyznę, który ją wybierze. Paul Géraldy

Mężczyźni wolą ko­biety ład­ne niż mądre, po­nieważ łat­wiej im przychodzi pat­rzenie niż myślenie Stanisław Jerzy Lec

Mężczyzna, który usiłuje zrozumieć swoją żonę, jest na prostej drodze do rozwodu. Anna J. Szepielak

Kiedy facet opowiada wam swoje życie, to jedyne, co możecie zrobić, to nalać mu kielicha i milczeć. Chutnik Sylwia

Jeśli istnieje jakaś forma aktywności, która wysysa z faceta wszystkie siły życiowe, to bez wątpienia są zakupy. Roberts Sheila

Pamiętaj, że prawdziwy facet to taki, który zmazuje ci szminkę na ustach, a nie tusz na rzęsach. Kowalska Edyta

Mężczyźni żenią się z kobietami w nadziei, że te się nie zmienią. Kobiety wychodzą za mąż z nadzieją, że oni tak. Adrienne Brodeur

Oczy ukochanej kobiety były zawsze dla mężczyzny okularami, przez które patrzył na świat. Nawet najbardziej samodzielny widzi pewną liczbę zjawisk przez te soczewki. Aleksander Świętochowski 

Linia karku mężczyzny może zmienić twoje życie. Sposób, w jaki grzebie w kieszeniach, szukając drobnych, może sprawić, że zaskrzeczy ci serce, a dłonie zziębną. To, jak dotyka twojego łokcia albo nie zapiętego guzika na mankiecie swojej koszuli, jest demonem, którego wypuścił, nawet o tym nie wiedząc, i który natychmiast cię opętuje. Jonathan Carroll

Podobne wpisy