Cytaty o pasji- jak w kilku słowach ująć sedno życia

Pasja

Pasja to to coś rozpala, kiedy o tym myślimy, to coś co potrafimy robić nie jedząc i nie pijąc godzinami, to coś co często nadaje sens naszemu życiu i czemu nasze życie podporządkujemy. Potrafi pasja doprowadzić nas do obłędu, przysłonić nam oczy, spalić całą naszą energie i odebrać zdrowy rozsądek. Z drugiej strony życie bez pasji jest jakby jednowymiarowe, szare i może budzić w nas poczucie bezsensu i pustki. Dobrze zachować balans – nie stracić głowy dla tej uroczej kochanki, ale też nie omawiać jej prawa do bycia i życia:). O pracy i pasji pisałam wcześniej, a dzisiaj zebrałam dla Was cytaty o pasji. Każdy lubi cytaty. Przydają się, żeby się zatrzymać na chwilę i zastanowić w którym kierunku zmierza nasze życie.

Cytaty o pasji

#1

Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć.

Terry Pratchett

Pasja, pasja, trzeba mieć pasję! … przetrwa ten, kto stworzył swój świat.

Artur Domosławski – Kapuściński

Zbyt wiele ludzi umiera z obojętnym sercem i to okropny sposób na odejście z tego świata. Życie ofiarowuje nam zdumiewające możliwości, ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, by je dostrzec.

Beth Hoffman – Lato w Savannah

Cytaty o pasji

#2

Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj. Działanie cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.

Gombrowicz

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Sherry Argov

Zbyt wiele ludzi umiera z obojętnym sercem i to okropny sposób na odejście z tego świata. Życie ofiarowuje nam zdumiewające możliwości, ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, by je dostrzec. – Beth Hoffman

Mało przydatne hobby już dawno zapomniane, wiersze, fotografia, historia średniowiecza, punk-rock i wycieczki do Puszczy Boreckiej. To właściwie dziwne, że z dnia na dzień machnęliśmy wszystko w kąt i rzuciliśmy się na najbardziej oblegane kierunki. Marketing, zarządzanie, administracja, filologia germańska – pasje sprzedane za obietnice dobrych zarobków i szybką niezależność. Niby pogodziłem się z tym wyborem, pragmatyczne myślenie ma w końcu kolosalną przyszłość, ale gorycz czasem dolega.

Michał Olszewski

Cytaty o pasji

#3

Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Stephen King

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.

Cecelia Ahern

Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.

Albert Einstein

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą.

Herv Eker

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą

Herv Eker

Moją największą życiową porażką jest fakt, że nie mam pracy polegającej na czytaniu książek, najlepiej w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu.

Woody Allen

Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.

Brian Tracy

Bądź niezaprzeczalnie dobry. Żaden wysiłek marketingowy nie będzie dla tego substytutem.

Anthony Volodkin

Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność.

Konfucjusz

Po pierwsze, miej zdefiniowany, jasno określony cel (ideał, zadanie). Po drugie, zdobądź potrzebne zasoby by do niego dojść; wiedzę, pieniądze, materiały, metody. Po trzecie, skieruj wszystkie te zasoby na osiągnięcie celu.

Arystoteles

Życie ma sens tylko wtedy gdy robimy to, co kochamy.

Melissa Darwood

Muzyk musi tworzyć muzykę, artysta musi malować, poeta musi pisać, jeśli ma być w zgodzie z samym sobą.

Abraham Maslow

Każdy głupi potrafi zawierać transakcje handlowe, ale trzeba geniuszu, wiary i wytrwałości by stworzyć markę.

David Ogilvy

Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu.

Thomas Edison

Czytaj również cytaty o

Podobne wpisy