|||

Brian Tracy – człowiek, który żyje bez wymówek!

Brian Tracy

Brian Tracy jest wymieniany obok Petera Druckera, Stephena Coveya czy Jacka Welcha jako jeden z najbardziej wpływowych liderów biznesu na świecie. Urodził się 5 stycznia 1944 w Vancouver.  Jego droga życiowa to klasyczny przykład amerykańskiego sukcesu. Przeszedł drogę od awanturnika z biednej rodziny, która miała problemy z opłaceniem rachunków, do prezesa i dyrektora generalnego trzech wielomilionowych firm z siedzibą w Solana Beach w Kalifornii.

Obecnie Brian Tracy podróżuje intensywnie po całym świecie. Podróżował i pracował w ponad 80 krajach i na sześciu kontynentach świata. Mówi czterema różnymi językami i niesie proste przesłanie. . . „Wierzę, że poprzez naukę i zastosowanie tego, czego się nauczyłeś, możesz rozwiązać każdy problem. Pokonać każdą przeszkodę i osiągnąć każdy cel, który sobie wyznaczysz.”

Swoim życiem i osiągnięciami potwierdza słuszność swoich koncepcji. Jest autorem ponad 40 książek, nagrał ponad 300 programów wideo i audio oraz prowadzi coaching z ponad 250 000 klientami rocznie.

Swoją wiedzę zdobywał i rozwijał przez 25 la.Jego strategie sprzedaży,  samorozwoju, wyznaczania celów zostały uznane za najskuteczniejsze narzędzia edukacyjne na świecie.  „Zaawansowane strategie sprzedaży”, „100 absolutnych niezłomnych praw sukcesu w biznesie” i „21 sekretów sukcesu milionerów własnej roboty”.

Brian Tracy jest  człowiekiem rodzinnym, szczęśliwym mężem z miłości jego życia –  Barbary. Razem mają czworo dzieci i mieszkają w San Diego. Jego życie jest świadectwem osobistej filozofii. Żyj bez niepotrzebnych rzeczy, bezsensownych relacji i bez wymówek. Oznacz cel, nastaw się na konsekwentną pracę, a sukces będzie naturalną konsekwencją Twojego postępowania. 

Brian Tracy. Wczesne lata życia

Brian urodził się w Vancouver w Kanadzie w 1944 roku. Przyszedł na świat w  rodzinie, która stale martwiła się pieniędzmi i nieopłacanymi rachunkami. Jego tata nie mógł utrzymać regularnej pracy, więc on i jego trzej bracia byli przyzwyczajeni do skromnego życia, noszenia ubrań z darów i życia bez luksusów.

Jego rodzice byli zacnymi obywatelami o wysokiej moralności, ale powtarzali mantrę: „Nie stać nas na to, nie mamy pieniędzy”, więc walczyli o nie przez lata. Tak więc, odkąd Brian Tracy pamięta, zawsze miał w sobie ciekawość, żeby dowiedzieć się jak działa świat finansów i na czym polega tajemnica wolności finansowej. Wcześnie porzucił szkołę i młode życie rozpoczął ciężką fizyczną pracą. W wieku 20 lat zaczął podróżować. Brian często mówi o tym, że „ludzie stają się tym, o czym myślą przez większość czasu”,  a także mówi o badaniach, które udowodniły – multimilionerzy medytują głównie nad niezależnością finansową.

Podróż dookoła świata

Wiele jest prawdy w stwierdzeniu, że podróże kształcą. Kształtują poglądy, budują charakter, pozwalają spojrzeć na rzeczy i możliwości szeroko, inspirują i budują poczucie własnej wartości. W wieku 20 lat Brian miał już dość skromnego życia i zaczął podróżować. Wyjechał samochodem z Kanady, a następnie objechał Amerykę Północną, zanim wsiadł statek do Anglii.

Stamtąd przejechał rowerem przez Francję i Hiszpanię aż do Gibraltaru. Jego podróż trwała osiem lat i wiodła przez  Saharę, gdzie otarł się o śmierć.  Niebezpieczeństwa i przygody sprawiły, że jego życie zaczęło nabierać kształtu. Pracował u boku słynnego doktora Alberta Schiweitzera w Afryce Południowej. Trenował również i zdobył czarny pas w karate Shotokan. Po dwóch latach życia w Johannesburgu wyjechał i jeszcze trochę podróżował. Krótko pracował w Londynie, a następnie podróżował po obszarach Europy i Bliskiego Wschodu.

Ostatecznie wyjechał z Indii do Malezji, Singapuru i ponownie osiadł na dwa lata w Tajlandii. Do dzisiaj odwiedził ponad 80 krajów na całym świecie.

Żyj bez wymówek!

Filozofia Briana Tracy’ego może być trudna do zrozumienia dla niektórych, ale jest on przykładem, który zyskał ogromną rzeszę fanów i osiągnęła ogromny sukces. . . „Czytaj, słuchaj, stale się ucz i rozwijaj. Możesz nauczyć się wszystkiego, jeśli naprawdę chcesz”. I od 50 lat właśnie to robi. Czyta przez trzy godziny dziennie z wynikiem około 6000-7000 książek. Mówi: „Nigdy nie pozwól, aby Twój samochód był w ruchu, bez konieczności nauczenia się czegoś. Każda książka i seminarium, jakie można sobie wyobrazić, jest dostępne na audio”. Zaczął żyć według tej filozofii, gdy był biednym włóczęgą zbyt długo i poczuł, że przyzwyczaja się do myśli, że życie jest wynikiem zewnętrznych okoliczności, poza jego kontrolą. Zdał sobie jednak sprawę, że jest odpowiedzialny za własne życie. Od niego zależało aktywne poszukiwanie odpowiedzi i tylko on mógł coś z tym zrobić. Później w swoim życiu napisał niesamowitą książkę, która zrewolucjonizowała niezliczone tysiące ludzi: zatytułowaną „Bez wymówek”.

Osobista podróż

Kiedy w końcu się obudził i zdał sobie sprawę, że był jedynym, który mógł odnieść sukces lub porażkę, rozpoczął pracę w sprzedaży. Nie odnosił zaspakajających go sukcesów, więc znalazł tych, których chciał naśladować. Pytał, słuchał, czytał i regularnie oraz konsekwentnie zaczął wyznaczać sobie cele i je osiągać. Jednym z takich celów było osiągnięcie sukcesu w sprzedaży i dążył do tego całym sercem. Nauczył się wszystkiego, co mógł i wypróbował wiele sposobów sprzedaży, aż został najlepszym „menedżerem sprzedaży”. w kolejnych krokach zaczął zgłębiać: deweloperstwo, teorię biznesu, marketing. Bez względu na to, czym się zajmował – wyróżniał się. Zgłębiał te branże i stał się ekspertem w wielu dziedzinach ostatecznie osiągając stanowisko dyrektora ds. operacyjnych w firmie deweloperskiej o wartości 265 milionów dolarów.

Brian Tracy. Najważniejsze wydarzenia w karierze

Z jego szkoleń i seminariów skorzystało ponad 5 000 000 osób w USA, Kanadzie i 55 innych krajach na całym świecie. Zgłębił rozległe tematy z ekonomii, rozwoju osobistego oraz historii i filozofii biznesu i stał się ekspertem w wielu dziedzinach. Dzięki swojej zachłanności na wiedzę jest zapraszany jako główny mówca i występuje przed 250 000 publiczności rocznie. Był również konsultantem biznesowym i wykonawczym dla ponad 1000 firm na całym świecie. Jest uważany za eksperta w takich dziedzinach jak: sprzedaż i marketing; poczucie własnej wartości i wyznaczanie celów oraz jak tworzyć zmiany psychologiczne, które przynoszą natychmiastowy i długotrwały sukces.

Jest dyrektorem generalnym swojej firmy Brian Tracy International, w której konsekwentnie szkoli i rozwija osoby fizyczne i korporacje z naciskiem na szybkie i efektywne osiąganie celów osobistych, a także biznesowych. Jako coach i mentor pomógł tysiącom ludzi osiągnąć swoje cele w rekordowym czasie. Jest także cenionym autorem ponad 45 książek, które zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków.

Ucz się od najlepszych!

Brian Tracy od zawsze zorientowany był na naukę. Od wczesnych lat dwudziestych, kiedy zaczął czytać wszystkie klasyki, takie jak Napoleon Hill, Claude Bristol, Orson Swett Marsden i inni. Był (i nadal jest) żarłocznym czytelnikiem, który do tej pory przeczytał  ponad 7000 książek! Czyta stale i sięga po książki z wielu dziedzin. Od wychowywania dzieci po historię świata, ekonomię po filologię. Jego osobiste interesy nie były czynnikiem ograniczającym czytelnictwo (brak wymówek!). W 1981 roku postanowił zebrać całą swoją wiedzę  i stworzyć kompleksowy system pomocny w samorozwoju i osiąganiu sukcesu dla innych ludzi.  Powiedział, że „uczestniczył w zbyt wielu seminariach, które były pełne puchu”. Zdecydował, że stworzy coś znacznie bardziej skutecznego i wyższej jakości.

Brian Tracy. Osiągnięcia

Wiele z jego publikacji znalazło się na liście światowych bestellerów. Brian Tracy jest zaliczany do najlepszych mówców zawodowych na świecie. Każdego roku przemawia do ponad ćwierć miliona ludzi w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji i Australii

Brian Tracy jest obecnie uznawany za najlepszy autorytet w zakresie szkoleń sprzedażowych i osobistego sukcesu na świecie. Jest autorem ponad 60 książek i wyprodukował ponad 500 programów nauczania audio i wideo dotyczących sprzedaży, zarządzania, sukcesu biznesowego i rozwoju osobistego, w tym światowego bestsellera Psychologia osiągnięć. Celem Briana jest pomagać ludziom osiągnąć osobiste i biznesowe cele szybciej i łatwiej, niż kiedykolwiek ktoś mógł to sobie wyobrazić. .

Do jego słuchaczy zaliczają się przedsiębiorstwa z rankingu „Fortune 500”, jak również firmy i stowarzyszenia różnej wielkości. Jego prezentacje i seminaria dotyczące przywództwa, sprzedaży i strategii biznesowych odbywają się w wielu krajach świata. Obecnie jest prezesem Brian Tracy International z siedzibą w Kalifornii.

Brian Tracy to ekspert w zakresie rozwoju osobistego oraz sukcesu zawodowego, charyzmatyczny mówca, przemawiający co roku do ponad 300 tysięcy osób. Ma rzadką umiejętność prowadzenia szkoleń w sposób, który pobudza słuchaczy do bezzwłocznego wdrażania w praktyce poznawanych technik i wartości.

Brian Tracy cytaty #1

Brian Tracy to ekspert w zakresie rozwoju osobistego oraz sukcesu zawodowego. Charyzmatyczny mówca, przemawiający co roku do ponad 300 tysięcy osób. Ma rzadką umiejętność prowadzenia szkoleń w sposób, który pobudza słuchaczy do bezzwłocznego wdrażania w praktyce poznawanych technik i wartości. Brian Tracy cytaty to zbiór wielu inspirujących myśli w jednym miejscu.

Wymówek szukają nieudacznicy; postępów dokonują zwycięzcy.

Pamiętaj, zwlekanie jest nie tylko złodziejem czasu, ono jest złodziejem życia.

Światło porusza się szybciej od dźwięku. Może dlatego niektóre osoby wydają się nam bystre, do czasu aż się odezwą.

Mądrość można zdobywać samotnie, oddając się nauce i refleksji, ale charakter wyrabia się jedynie w sytuacjach codziennych, które zmuszają Cię do dokonywania wyborów między dostępnymi alternatywami i pokusami życia.

W życiu nie ma znaczenia, ile razy zostaniesz rozłożony na łopatki. Liczy się tylko to, ile razy się podniesiesz.

To co zbierasz dzisiaj, jest wynikiem tego, co zasiałeś w przeszłości. Dlatego jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich bieżących „plonów”, zawsze możesz – bo to Ty decydujesz – jeszcze dzisiaj zasiać nowe ziarno, robić więcej rzeczy, które prowadzą do sukcesu i przestać angażować się w działania, które prowadzą donikąd.

Charyzma to cecha, w efekcie której nikt nie próbuje nawet podważyć Twojego zdania.

Brian Tracy cytaty #2

Obliczono, że 99 procent rzeczy, które wywołują nasze zmartwienie, nigdy się nie wydarza. Natomiast większość złych rzeczy, które faktycznie się wydarzają, dzieje się w tak błyskawicznym tempie, że nie mamy nawet czasu, by się nimi martwić.

Ekspert to człowiek, który wie wszystko o niczym.

Wygląd nadrabiaj charakterem, zamiast charakter maskować wyglądem.

Nigdy nie ma wystarczającej ilości czasu, by zrobić wszystko, ale zawsze jest go wystarczająco dużo, by zrobić to, co najważniejsze.

W celu stałego utrzymywania pozytywnego nastawienia i pewności siebie, myśl nieustannie o celach jakie sobie postawiłeś!

To nie okoliczności świadczą o człowieku.
One jedynie odsłaniają mu prawdę o nim samym.

Jedynie 2 procent ludzi jest w stanie pracować zupełnie bez nadzoru. Nazywamy ich „liderami”.

Wydaje się, że najczęściej nasze życiowe decyzje wyglądają tak, jakbyśmy w środku nocy wstawali z łóżka, wpadali na coś, a potem patrzyli co to jest.

To, czego chcesz, chce ciebie.

Gdyby nie ludzie, których poznasz, i książki, które czytasz, za pięć lat byłbyś tym samym człowiekiem, co dziś.

Jeden z sekretów szczęścia polega na tym, by nigdy nie smucić się ani nie złościć, z powodu czegoś, na co nie ma się wpływu.

Człowiek staje się tym, o czym rozmyśla cały dzień.

Brian Tracy cytaty #3

Jeśli chcesz coś zmienić w zewnętrznym świecie, musisz skupić się na jedynej rzeczy w całym wszechświecie, nad którą masz kontrolę. Skoncentruj się na swoich myślach.

Mistrzowskie wykonanie czegoś, czego w ogólne nie trzeba wykonać, jest ni mniej, ni więcej, tylko marnotrawieniem czasu.

Zdolność zarabiania pieniędzy, to zdolność osiągania wyników, za które ludzie będą chcieli zapłacić.

Nie mamy problemów nierówności dochodów, ale problem nierówności umiejętności.

Jedynie 2 procent ludzi jest w stanie pracować zupełnie bez nadzoru. Nazywamy ich „liderami”.

Porażkę można wytłumaczyć na tysiąc sposobów, ale trudno znaleźć choćby jeden dobry powód.

Szczęście jest stanem. Nie jest to coś, co można osiągnąć, dążąc do niego bezpośrednio, ale raczej poprzez angażowanie się w celowe działania”.

Sukces jest skutkiem, zatem nie może być celem.

Brian Tracy cytaty #4

Jeśli nie umiesz się skupić i skoncentrować to pozostaje ci praca dla kogoś innego kto cie do tego zmusi z mocy swojego stanowiska.

Zrozumiałem, że jeżeli ktoś wysyła mi e-mail, to jeszcze nie jest właścicielem mojego czasu w tym sensie, że muszę na niego odpowiedzieć. Po prostu doszedłem do wniosku, że jeżeli e-mail był naprawdę ważny to nadawca wyśle go jeszcze raz. I tak też się stało”.

Nieważne, ile technik kontroli opanujemy, zawsze będzie więcej do zrobienia, niż jesteśmy w stanie wykonać w czasie, jaki mamy do dyspozycji.

Mądrość można zdobywać samotnie, oddając się nauce i refleksji, ale charakter wyrabia się jedynie w sytuacjach codziennych, które zmuszają Cię do dokonywania wyborów między dostępnymi alternatywami i pokusami życia.

Jeden z sekretów szczęścia polega na tym, by nigdy nie smucić się ani nie złościć, z powodu czegoś, na co nie ma się wpływu.

Brian Tracy cytaty #5

Nieważne, ile technik kontroli opanujemy, zawsze będzie więcej do zrobienia, niż jesteśmy w stanie wykonać w czasie, jaki mamy do dyspozycji.

Mistrzowskie wykonanie czegoś, czego w ogólne nie trzeba wykonać, jest ni mniej, ni więcej, tylko marnotrawieniem czasu.

Gdyby nie ludzie, których poznasz, i książki, które czytasz, za pięć lat byłbyś tym samym człowiekiem, co dziś.

Zrozumiałem, że jeżeli ktoś wysyła mi e-mail, to jeszcze nie jest właścicielem mojego czasu. W tym sensie, że muszę na niego odpowiedzieć. Po prostu doszedłem do wniosku, że jeżeli e-mail był naprawdę ważny to nadawca wyśle go jeszcze raz. I tak też się stało”.

Generalnie rzecz biorąc, chodzi o to. Chcąc stać się kimś, kim nigdy wcześniej się nie było, należy robić coś, czego nie robiło się nigdy wcześniej.

Brian Tracy książki, które trzeba przeczytać #1

Jesteś biznesmenką lub właścicielką firmy? Angażujesz się w każdy rodzaj sprzedaży lub po prostu chcesz rozwinąć swoją karierę? W takim razie wpis Brian Tracy książki, które trzeba przeczytać jest dla Ciebie. w zasadzie od zawsze prowadzę swoje firmy. Od wielu lat moje życie zawodowe związane jest z biznesem szkoleniowym – uczestniczyłam w setach szkoleń i wykładów. Sama przeprowadziłam ich całe mnóstwo. Ze szczerego serca rekomenduję książki Brian’a Tracy, które pomogły mi zbudować fundament dla większości moich sukcesów. Pomogą Ci one wejść Ci na wyższy poziom nie tylko w biznesie, ale też w życiu osobistym, bo pewność siebie, umiejętność wyznaczania celów,  samodyscyplina i zarządzanie czasem to kompetencje przydane w każdym obszarze życia. 

 1. Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem
 2. Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę
 3. Zarabiaj więcej pieniędzy
 4. Zarządzanie czasem
 5. Maksimum osiągnięć
 6. Osiągnij wewnętrzną równowagę. Wyznacz priorytety, uprość swoje życie i odnieś sukces
 7. MARKETING
 8. NAWYKI WARTE MILIONY JAK NAUCZYĆ SIĘ ZACHOWAŃ PRZYNOSZĄCYCH BOGACTWO. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Brian Tracy książki, które trzeba przeczytać #2

 1. UWIERZ W SIEBIE I DZIAŁAJ POKONAJ WĄTPLIWOŚCI ZOSTAW PRZESZŁOŚĆ ZA SOBĄ I ODKRYJ SWÓJ POTENCJAŁ. Pokonaj wątpliwości zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał
 2. ZWYCIĘŻAJ W BIZNESIE STRATEGIE I TAKTYKI WOJENNE NA BIZNESOWYM POLU WALKI. Strategie i taktyki wojenne na biznesowym polu walki
 3. ZAPANUJ NAD CZASEM I ZOSTAŃ PANEM SWOJEGO ŻYCIA POZNAJ 10 TYPÓW CZASU I EFEKTYWNIE REAGUJ NA WYZWANIA. Poznaj 10 typów czasu i efektywnie reaguj na wyzwania
 4. Jak przewodzą najlepsi liderzy. Sprawdzone sposoby i sekrety, jak wydobyć maksimum z siebie i innych
 5. Tajniki zarządzania pieniędzmi. Jak osiągnąć wolność finansową
 6. Plan lotu. Prawdziwy sekret sukcesu
 7. Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania
 8. Potęga pewności siebie
 9. Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi
 10. Przemiana. Jak sprawić, by reszta twojego życia była jeszcze lepsza

Brian Tracy książki, które trzeba przeczytać #3

 1. Zmień myślenie a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój potencjał i osiągnąć sukces
 2. Zamknij się i działaj! 7 kroków do realizacji celów
 3. Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny
 4. Ty postaw na zmianę my pokażemy Ci jak jej dokonać
 5. Recepta na dorastanie. Wychowaj dziecko na szczęśliwego nastolatka
 6. Nieograniczony sukces w sprzedaży. Jak sprzedawać więcej, niż kiedykolwiek mógłbyś sądzić, że to możliwe, w 12 prostych krokach

Podobne wpisy