Brak orgazmu, czyli wprost o braku kobiecego orgazmu

Brak orgazmu

Wmówiono nam, że seks to tyko seks, więc najczęściej nie robimy z tego problemu i brak orgazmu przyjmujemy jak coś normalnego. Nie miała go matka, nie dbała o niego babka, więc co to znowu za problem, że i ja go nie mam?

Przełamując ciszę na temat braku kobiecego orgazmu

Czy brak orgazmu łechtaczkowego czy niemożność osiągnięcie orgazmu pochwowego oznacza brak satysfakcji seksualnej? Nie. Brak orgazmu kobiecego nie jest równoznaczny z brakiem satysfakcji. Kobieta czerpie mnóstwo radości, rozkoszy i przyjemności z dotyku, z bliskości, z głaskania, całowania, czynienia dobrze partnerowi czyli z podniecenia seksualnego nawet jeżeli nie szczytuje. Niestety kobieta, która ma problemy z orgazmem często unika zbliżeń, bo uwierzyła, ze seks uprawia się dla prokreacji, albo w celu uzyskania szalonego szczytowania. Wiele kobiet brak orgazmu demonizuje. Dlaczego?

Brak orgazmu
Brak orgazmu

Problemem braku orgazmu, czyli dlaczego kobiety udają orgazm

Pewnego czasu pewien Casanova przechwalał się, że jako 15 latek doprowadzał do cyklicznych orgazmów swoją 14 letnią dziewczynę. Nie jesteście w stanie sobie wyobrazić jego oburzenia, kiedy powiedział, że to niemalże na pewno niemożliwe. Dlaczego? Przecież mówiła o tym wszystkim?

Hmmm. No i już mamy odpowiedź dlaczego kobiety udają orgazmy.

Bo czują presję. Przecież ktoś nam wmówił, że orgazm to coś absolutnie normalnego. Nie interesują nas przyczyny braku orgazmu, bo żeby się nad nimi zacząć zastanawiać musiałyśmy brak orgazmu łechtaczkowego w czasie seksu lub po seksie przynajmniej sobie oznajmić. A przecież nikt nam nie mówi, ze wiele osób ma problemy podczas życia seksualnego. Za to większość się chwali osiąganiem orgazmu. Tym czasem nie zawsze brak orgazmu pochwowego to zaburzenia orgazmu. Czasami to po prostu nieumiejętność przeżywania orgazmu. Jak to? Ano tak to. Niewiele kobiet przeżywa orgazm na początku swojej drogi. Za to wiele go udaje. Żeby nie być tą jedyną, która w czasie seksu partnerskiego nie doszła. Dlaczego jeszcze? Żeby nie zrobić mu przykrości i nie uniemożliwić osiągnięcia satysfakcji seksualnej partnerowi. „No tak, bo jak się poczuje rozczarowany to mu opadnie”! No i wreszcie, żeby jej nie rzucił. Bo przecież braku kobiecego orgazmu trzeba się wstydzić!

Otóż nie trzeba się wstydzić! To co za to warto zrobić, to poszukać właściwej przyczyny problemów. Być może są to zaburzenia hormonalne. Mogą to być Twoje blokady, przekonania, lęki, kompleksy. A może jest konsekwencje udawania orgazmu (ciało nie wie, że może inaczej bo zawsze udawało), a może tło prostu chodzi o partnera, który zwyczajnie w seks nie umie.

Przeczytaj też 69 randek

Mieć brak orgazmu, co to naprawdę znaczy?

Nie jest tajemnicą, że kobiety nie mają tak wielu orgazmów jak mężczyźni. W rzeczywistości jedna na trzy kobiety doświadczy problemów z orgazmem w pewnym momencie swojego życia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie trzeba cierpieć w milczeniu. Dzięki zrozumieniu mitów i realiów kobiecego orgazmu oraz poznaniu kilku technik pomagających osiągnąć to nieuchwytne zjawisko, możesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem seksualnym.

orgazm kobiecy
orgazm kobiecy

Brak orgazmu. Obalamy mity na temat kobiecego orgazmu

Zacznijmy od podstawowego mitu, że kobiety powinny doświadczać orgazmu za każdym razem, gdy uprawiają seks. Rzeczywistość jest taka, że ​​kobietpotrzebują wielu bodźców, aby dojść do orgazmu, a czasami po prostu tak się nie dzieje. To nie znaczy, że to twoja wina, że ​​coś jest z tobą nie tak. Oznacza to po prostu, że twoje ciało jest podłączone inaczej niż inne. Usunięcie presji, by zawsze mieć orgazm, może znacznie zmniejszyć niepokój związany z seksem.

Psychiczne blokady przed orgazmem

Zaburzenia seksualne są ściśle powiązane z czynnikami emocjonalnymi. Niektóre kobiety mają wewnętrzny głos, który powstrzymuje je przed odpuszczeniem i relaksem tu i teraz! Może to być wszystko. Od poczucia winy lub pochodzenia religijnego, po strach przed utratą kontroli. Praktykowanie uważności i głębokiego oddychania może pomóc odsunąć te wzorce myślowe na bok i wystąpić do łechtaczkowego raju.

Przeczytaj Fantazje erotyczne dojrząłych kobiet

Orgazm sutkowy i Dzień orgazmu

Brak orgazmu a eksperymentowanie z własnym ciałem

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak osiągnąć orgazm, jest eksperymentowanie z własnym ciałem. Masturbacja to świetny sposób na zbadanie, co jest dobre, a co nie. Co na Ciebie działa, a co zupełnie jest Tobie i twojemu ciału obojętne. I to nie tylko jest dobra zabawa. Tojest zdrowa! Podczas eksploracji skup się na doznaniach w danym momencie, a nie na oczekiwaniach osiągnięcia orgazmu. Używaj różnych zabawek lub rąk i wypróbuj różne stopnie nacisku, modele, wzory, faktury i prędkość. Wszystko po to, żeby lepiej się poznać. Gdy znajdziesz to, co działa dla ciebie, porozmawiaj o tym ze swoim partnerem.

Brak orgazmu
Brak orgazmu

Techniki pomagające osiągnąć orgazm przez wielkie O

Teraz, gdy wiesz, co pomaga ci osiągnąć orgazm, spróbuj włączyć to do zabaw erotycznych ze swoim partnerem. Ważne jest, aby przekazywać odczucia i to, co co sprawia Ci rozkosz podczas seksu, zachęcać go do dotykania cię tam, gdzie to się liczy. I bezpośrednio, otwarcie i wprost mówić mu, co działa na ciebie. Inną techniką, która pomogła kobietom osiągnąć szczęśliwe zakończenie, jest strategiczny uścisk. Zanim osiągniesz orgazm, ściśnij mięśnie dna miednicy tak mocno, jak to możliwe bez odczuwania dyskomfortu. Ten ruch zwiększa przepływ krwi do genitaliów i może zepchnąć cię na skraj rozkoszy jednocześnie dając partnerowi piękną przestrzeń do dokończenia zbliżenia przepięknym orgazmem.

Brak orgazmu a seks tantryczny

Dlaczego seks tantryczny może być kluczem do odnalezienia seksualnego spełnienia podczas szukania drogi do orgazmu?

Spójrzmy prawdzie w oczy, seks jest niesamowity – może być elektryzującym doświadczeniem, które może wprowadzić nasz umysł i ciało w stan euforii. Ale co się dzieje, gdy fizyczna intymność staje się wyzwaniem? Nierzadko kobiety powstrzymują się od seksu z penetracją z różnych powodów. Niektórzy mogą mieć historię traumy lub mogą przechodzić przez okres dysfunkcji seksualnych. Bez względu na powód, ważne jest, aby znaleźć sposób/y na połączenie się z naszymi ciałami i czerpanie przyjemności. I tu pojawia się seks tantryczny.

Jakie korzyści i techniki seksu tantrycznego mogą pomóc Ci nauczyć ciało czerpania maksymalnej przyjemności z seksu? I w jaki sposób może on pomóc kobietom odkryć seksualne spełnienie bez współżycia?

Seks tantryczny to nie tylko forma fizycznej intymności. To duchowa praktyka, której korzenie sięgają starożytnych tradycji indyjskich. W swej istocie seks tantryczny dąży do podniesienia energii seksualnej na wyższy poziom i połączenia się z naszymi partnerami na głębszym, bardziej znaczącym poziomie. Seks tantryczny polega na uważności, samopoznaniu i skupieniu się na chwili obecnej. Seks tantryczny możesz uprawiać solo lub z partnerem. Celem jest stworzenie więzi zaufania i intymności, która nie opiera się wyłącznie na atrakcyjności fizycznej.

Brak orgazmu a interwencja medyczna

Jeśli wypróbowałaś każdy sposób z książęk, literatury erotycznej i nadal walczysz o orgazm, rozważ rozmowę z lekarzem na temat wszelkich podstawowych schorzeń. Istnieją hormony, które można przepisać, jak również terapie niehormonalne. Po pełnej ocenie Ty i Twój lekarz możecie ustalić najlepszy sposób postępowania.

Kluczem do odblokowania przyjemności seksualnej jest praktyka i cierpliwość. To podróż, która może zająć trochę czasu, ale na dłuższą metę jest tego warta. Nie bój się otwarcie i szczerze rozmawiać na temat tego, co Ci robi dobrze, a co zupełnie na Ciebie nie działa. Jestem pewna, że ty i twój partner możecie cieszyć się sobą na wiele innych sposobów. Zasługujesz na przyjemność płynącą z seksu tak samo, jak każdy inny. Więc nie wstydź się; przejmij kontrolę nad swoją seksualnością i spraw, aby było to doświadczenie, które sprawi, że będziesz pragnąć więcej.

Podobne wpisy